Активісти просять залишити швидкість на рівні 50 км/год на основних магістралях
Чи варто залишити швидкість на рівні 50 км/год, чи, як завжди, підвищити її до 80 км/год?
голосів
Поворот не туди
"Війна не прощає помилок, і однією з найбільших є підміна понять. І якщо в головах українських дітей український військовий — ворог, а "втащити" йому - прояв героїзму, то всім нам - величезна жирна "двійка"
Начальник управління комунікацій командування Сухопутних військ ЗСУ Віталій Саранцев - про скандал зі шкільною постановою, де "герої" б'ють співробітника ТЦК
"Шахрая - до відповідальності"
"В партії розуміють, що скандал із шахраєм, який використовував ім’я політичної сили, б’є по репутації всієї організації. Ми закликаємо правоохоронців та суд притягнути шахрая до максимальної відповідальності, згідно закону"
Заява партії УДАР про свого колишнього члена, очільника Одеського осередку, який намагався вирішити "земельне" питання у Києві
416627 внутрішньо переміщених осіб зареєстровано у Києві
Київрада створює КП, яке опікуватиметься долею людей, що приїхали до столиці у пошуках спокійного життя
Закупівлі влади у Києві
Улюблений телеканал Віталія Кличка накупив начиння та приладдя на понад 13 млн грн
Колапс у метро скасовано
У Києві нарешті відкрили рух оновленою ділянкою тунелю "синьої" лінії метро
Чи відчули ви на собі перекриття руху?
голосів
Цитата тижня
"Іде сніг - мер винуватий. Дощ, забагато води - мер винуватий. Вітер, дерева падають - і це теж відповідальність мера. Сонце, голубе небо, чудова погода - і ніхто не скаже: "Спасибі, мер!" Мер - кризовий менеджер".
Віталій Кличко, міський голова Києва, в інтерв'ю The Times
Курс валют на сьогодні
Дізнайтесь актуальну інформацію станом на
12.04.2025
У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
Кулінарний рецепт від Інформатора
Камалія показала, як не зіпсувати сніданок заможних - відео
Морепродукти посідають особливе місце в меню багатьох українців. Так, більшість із нас люблять рибу, мідії, креветки. Але щоб підкреслити морський смак цих продуктів, варто правильно їх варити. Як саме це робити - показала українська співачка Камалія.
Ціни на пальне у мережевих АЗС України
Оновлено станом на 11.04.2025
А95+
А95
ДП
ГАЗ
57.99
56.59
56.99
37.82
60.82
57.66
56.82
36.82
61.99
58.99
57.99
37.98
-
52.12
49.46
34.36
61.99
58.99
57.99
37.99
56.99
54.99
53.99
34.99
ТОП-5 найбагатших людей України у рейтингу Forbes
Вказана динаміка змін за поточний рік
1
Рінат Ахметов
$4,0 млрд.
2
Віктор Пінчук
$2,0 млрд.
3
Вадим Новинський
$1,2 млрд.
4
Костянтин Жеваго
$1,2 млрд.
5
Геннадій Боголюбов
$1,0 млрд.
Актуальний курс кріптовалют
BINANCE COIN (BNB)
592
DOGECOIN (DOGE)
0.16
THETA (THETA)
0.73
LITECOIN (LTC)
76.54
BITCOIN (BTC)
83788.48
Як Ігор Рець вижив на стежці ухилянтів із Закарпаття в Румунію
Кореспондент Інформатора забрався на високогір'я Карпат і прожив тиждень у притулку для туристів, щоби взяти інтерв'ю у ухилянтів; на шляху він зустрів прикордонників, військкомів із Хуста, а також численні порушення закону
Подорож Ігоря закінчилася у ТЦК та СП Хуста, звідки, як вважають ухилянти, одна дорога – до учебки, а потім на фронт. У Хусті кореспондент Інформатора зафіксував численні порушення закону. Підсумком поїздки став докладний звіт про пригоди. Інформатор публікує цей звіт у кількох частинах.
ВР прийняла закон про Національне військове меморіальне кладовище у Гатному: як воно виглядатиме
В Міністерстві у справах ветеранів показали, як буде виглядати місце спочинку українських захисників та захисниць
Законопроєкт дозволить у прискореному режимі завершити необхідні роботи. Зокрема, будуть вирішені питання щодо земельної ділянки, містобудівних умов та оцінки впливу на довкілля. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
«Тепер перед відповідальними відомствами стоїть завдання відкрити першу чергу Національного військового меморіального кладовища вже в першій половині 2024 року», - написав голова Кабміну.
У цьому документі «місце розташування Національного військового меморіального кладовища визначається Кабінетом Міністрів України». Як повідомляє народний депутат Ярослав Железняк, це буде у селі Гатному на Київщині.
Перед голосуванням у ВР були різні пропозиції про те, де мають бути поховані українські герої. Свого часу прем’єр-міністр Денис Шмигаль просив Київраду виділити землю для поховання захисників та захисниці на Лисій горі. Проте через критику від цієї ідеї відмовилися.
Тоді почали розглядати інші локації: територію Співочого поля у Печерському ландшафтному парку, пустир на Виставковому центрі (колишня ВДНГ) або пустир біля Берковецького кладовища. Згодом зупинилися на території поблизу з Національним історико-меморіальним заповідником «Биківнянські могили». У квітні цього року Київрада відвела землю для поховань на цій території.
«8 гектарів землі в цій місцевості - у власності міста. І сьогодні (20 квітня – ред.) ми відвели їх, фактично, розпочавши процедуру організації меморіалу. Поруч - близько 90 гектарів - земля державна. Відтак, загальна площа Національного військового меморіального кладовища сягне майже 100 гектарів», - написав у соцмережі мер Києва Віталій Кличко.
Від поховань у Биківні вирішили відмовитися.
Однак у серпні міністерство культури заявило, що з появою кладовища у Биківні є проблеми. Виявилося, що на цій території не дослідили всі поховання жертв масових сталінських репресій.
«Частина території Биківнянського лісу, на якій було заплановано розмістити Національне військове меморіальне кладовище, є досі повністю не дослідженою і може містити певну кількість ще не виявлених поховань. Зважаючи на це, а також низку інших об’єктивних причин, побудова меморіального кладовища на території Биківнянського лісу у заявлені найкоротші терміни неможлива», - йдеться в офіційній заяві.
За словами заступника директора «Національного військового меморіального кладовища» Ярослав Старущенко, територія поблизу Гатного підходить за декількома параметрами:
загальна площа ділянки повинна бути понад 100 га (з урахуванням дотриманням санітарних норм при будівництві кладовища);
доступна локація зі зручним транспортним сполученням та рухом громадського транспорту;
місце має бути зручним для близьких та рідних, а також повинні бути відповідні умови для проведення церемоніалу;
земельна ділянка має бути придатною для проведення будівельних робіт.
Як буде виглядати меморіальне кладовище
7 грудня в міністерстві у справах ветеранів презентували ескізний проєкт Національного військового меморіального кладовища. При проєктуванні було враховано закордонний меморіальний досвід, зокрема, всесвітньо відомого Арлінгтонського національного цвинтаря у США.
Так може виглядати український Арлінгтон. Фото - ДУ "НВМК"
На ділянці у понад 260 гектарів будуть розміщені військове кладовище, церемоніальна площа, будинок трауру, крематорій, музейно-виставковий комплекс та інша необхідна інфраструктура.
До комплексу будуть підвозити шатли. Фото - ДУ "НВМК"
«Будівництво здійснюватиметься у кілька черг. У першій черзі буде побудовано сектор традиційних поховань, колумбарій, площу, де буде відбуватися прощання з нашими Воїнами, і необхідні споруди для організації поховань», - заявив заступник директора державної установи «Національне військове меморіальне кладовище» Ярослав Старущенко.
На території комплексу буде вся необхідна інфраструктура. Фото - ДУ "НВМК"
Надгробні плити буде витримано у єдиному стилі, що відповідає статусу національного меморіалу. Проєктом передбачено організацію постійно курсуючих шатлів від основних транспортних вузлів до меморіального комплексу.
За приклад взяли цвинтар в Арлінгтоні. Фото - ДУ "НВМК"
Нагадаємо, що законодавством чітко визначено, хто може бути похований на Національному військовому меморіальному кладовищі.
«Це полеглі українські Воїни, які у складі сил безпеки та оборони брали участь захисті територіальної цілісності та незалежності України, починаючи з 2014 року. А також Герої України, які нагороджені «Золотою зіркою» з 2014 року, повні кавалери ордену Богдана Хмельницького. Крім того, за окремо визначеною постановою можуть бути поховані борці за свободу і незалежність України у 20 столітті», – розповів заступник директора державної установи «Національне військове меморіальне кладовище» Ярослав Старущенко.
Інформатор писав, що в Україні створять Національне військове меморіальне кладовище.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.