Чи потрібно мобілізовувати на війну депутатів Верховної Ради: що думають кияни - опитування

Більшість мешканців міста явно негативно ставляться до нардепів

Мобілізація депутатів
Втім, думки киян все ж таки розділилися

В Україні продовжується активна мобілізація через російську агресію, а представники влади кажуть, що воювати мають всі. Однак в такому випадку йти на фронт мають і народні депутати України. Чи, може, вони насправді потрібні в тилу для управління державою? 

Саме це журналісти "Інформатора" і вирішили спитати у киян прямо на вулицях столиці. Відповіді містян не те щоб сильно здивували - люди явно недолюблюють нардепів.

З самого початку жінка похилого віку на питання коротко відповідає, що ставиться позитивно. А от молода дівчина каже, що все залежить від "якості" депутатів та їхньої користі для народу України.

"Якщо депутат добре справляється... та корисні у Верховній Раді, хай залишаться... А ті, хто займаються корупцією... Хто крадуть наші гроші - хай їдуть, захищають", - каже киянка.

Ще одна літня жінка поставилася до мобілізації депутатів аж надто позитивно. Вона каже, що це дуже гарна ідея, адже народним обранцям "все одно нічого робити". Аналогічну думку висловили ще декілька киян похилого віку. 

А от ще одна молода дівчина не надто схвалює цю ідею. Вона каже, що зараз нардепів і так мало - близько 400. Якщо ж частина з них відправиться на фронт, то ухвалювати потрібні рішення буде складніше. 

"І яка доцільність від... непрофесійних військових, які будуть мобілізовані?" - питається дівчина. 

Що ж до питання, чи міг би президент підписати законопроєкт про призов народних обранців, то тут переважна більшість респондентів єдина у думках. Якщо буде така необхідність, то голова держави має без проблем ухвалити такий закон. 

Мобілізація в Україні 

Нагадаємо, що в Україні продовжується мобілізація. Останнім часом вона значно посилилася. Зокрема, наразі суспільству представлений новий проєкт про мобілізацію, який має на меті призвати до війська 500 тисяч громадян.

Цей документ був розкритикований як представниками експертного середовища, так і у Верховній Раді. Зазначається, що окремі його положення навіть жорсткіші, ніж аналогічне законодавство в росії. 

А от джерела "Інформатора" стверджують, що нинішнє посилення мобілізаційних заходів - то ще дрібниця. По-справжньому серйозно за українців "візьмуться" вже в наступному році, приблизно у лютому-2024. Причому основний акцент робитимуть на молоді 25-30 років. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ