Заради ЖК Turgenev у Києві готують до зносу садибу Зеленських

Садибу збудували у 1890 році, а з 1911 до 1915 року там проживала сім’я заможних міщан Зеленських, проте найстарішу будівлю вулиці хочуть знести заради сучасного ЖК

забудовник, Київ, садиба Зеленських
Прокуратура Києва відкрила провадження за фактом умисного пошкодження садиби

Заради побудови II черги клубного дому Turgenev у Києві на вулиці Кониського, 22 (колишня назва вулиці – Тургенєвська) може зникнути садиба Зеленських. Її збудували у 1890 році, але забудовник – фірма «Сервіт» вивісила на старій будівлі плакат про «не цінність і не історичність будівлі». Про це 30 березня 2024 року у соцмережі написав активіст, пам’яткоохоронець Дмитро Перов. 

Такі дії забудовника киянин назвав «архітектурним крінжем» та заявив, що будівлю готують до знесення. Однак плакат вже хтось прибрав.

«Інформаційний щит, яким завісили фасад будівлю 1890 року стверджує, що історична пам’ятка не має жодної історичної або архітектурної цінності, а її збереження - псує інвестиційний клімат міста», - повідомив Дмитро Перов.

На підтвердження своїх слів він навів цитату з цього плакату, яка мала переконати, що старі споруди не варті того, щоб залишатися на вулицях Києва.

Забудовник пояснив, чому будівля не має цінності та її потрібно знести.
Забудовник пояснив, чому будівля не має цінності та її потрібно знести. Фото - Дмитро Перов

 

«Будинок не має історичної та культурної цінності…. Активісти, маючи на меті зберегти історичний центр міста, не враховують той факт, що далеко не кожна будівля є культурною спадщиною… кожне необґрунтоване твердження з боку активістів ставить під загрозу репутацію забудовника, рішучість інвесторів, та довіру до владних органів», - зацитував Дмитро Перов повідомлення з плаката забудовника.

Він нагадав, що забудовник планує збудувати на місці садиби Зеленських ЖК «Тургеневъ», що начебто «покращить зовнішній вигляд вулиці та сприятиме інвестиційній привабливості столиці».

«Київською міською прокуратурою відкрито кримінальне провадження за фактом умисного пошкодження та руйнування садиби, а на саму ділянку - накладено арешт. Попри це, забудовник намагається домогтися зносу будівлі через суд», - заявив Дмитро Перов.

Нагадаємо, що дерев’яна, обкладена цеглою будівля була збудована на замовлення купця Василя Малініна. Пізніше власником садиби стала родина заможних міщан Зеленських, від прізвища яких будинок і отримав свою назву.

Стару будівлю хочуть знести заради нового ЖК.
Стару будівлю хочуть знести заради нового ЖК.

 

У 2021 році будівля потрапила в «Список Кличка» по культурній спадщині. Згодом, коли забудовник почав зносити споруду, прокуратура відкрила провадження №12021105100003147, щоб зупинити знищення цінного будинку. Поки її не знесли остаточно - це одна з найстаріших будівель на вулиці на вулиці Кониського.

Щоб зберегти будинок кияни зареєстрували петицію. На момент підготовки матеріалу її підписали 2712 киян. Для того, щоб отримати на це звернення відповідь від Київради потрібно зібрати 6 тисяч голосів. На збір підписів залишилося 17 днів.

Хто будує ЖК на місці садиби

Поряд з історичною будівлею у 2017 році компанія «Сервіт» збудувала 11-поверховий житловий комплекс – клубний будинок Turgenev. Щоб побудувати другу чергу у 2018 році садибу Зеленських вже намагалися знести, але після розголосу демонтаж зупинили.

Так виглядає клубний дім Turgenev.
Так виглядає клубний дім Turgenev.

 

Замовником першої черги клубного дому Turgenev є «Компанія «Т-Інвест». Коли ЖК активно будували, то його директором був Віктор Троянчук. Він зараз є директором фірми з купівлі та продажу нерухомості «ТУРГЕНЄВ БІЛД». Цю компанію зареєстрували у червні 2020 року й вона входить до кола інтересів Миколи Негрича та Михайла Голиці.

Нагадаємо, що Михайло Голиця – це колишній голова правління ПАТ «ХК «Київміськбуд», ексдепутат Київської міської ради. Також він співвласник компанії «Геос Девелопмент». А Микола Негрич - депутат Київської міської ради 7-8 скликань та зять Голиці.

У Київраді нарешті помітили руйнування Садиби Зеленських

Депутат Київради Дмитро Білоцерковець долучився до порятунку Садиби Зеленських у самому центрі Києва. 27 лютого 2024 року він направив звернення до прокуратури щодо "самовільних робіт" з демонтажу будівлі, зазначивши, що відповідних дозволів на знесення внутрішніх стін у будівельників не було. 

«Жоден із відповідних контролюючих міських Департаментів не надавав та не погоджував проведення робіт на вказаній історичній будівлі. Зокрема, у забудовника відсутня контрольна карта на порушення благоустрою для проведення будівельних робіт, відсутні містобудівні умови і обмеження - як базова вихідна документація для початку будівництва, не отримане погодження Департаменту охорони культурної спадщини", - зазначив Дмитро Білоцерковець.

Інформатор писав, що підлеглих Кличка назвали співучасниками злочину у Києві через садибу Зеленських.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

КИЇВ: Останні новини

Кличка просять запровадити загальноміську Хвилину мовчання і щоранку зупиняти метро

На розі Лобановського і Брожка у Києві облаштували інклюзивний наземний перехід

Лікарня в Броварах матиме постійне живлення завдяки сонячній електростанції

Вимагав хабар у власному антикварному магазині: слідство у справі екс-депутата Київради Трубіцина завершено

У Києві діятиме новий графік відключень світла: можна перевірити свою групу

Пожежа на 200 тисяч доларів: на трасі Київ-Одеса палає Bentley

Український Беверлі-Хіллз: у Козині під Києвом здається елітний маєток, який неможливо побачити стороннім

Через трагедію на канатній дорозі у Києві схожі бізнеси припиняють роботу

Демонтують усі банери: із транспортних розв’язок у Києві зникне зовнішня реклама

Врятувати Житній: для вирішення долі найстарішого ринку Києва створено робочу групу

Більше новин
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube