Кому треба, той знав: у Київраді послухали про не цінність садиби Зеленських

Читать на русском

Питання - чи будуть існувати 134-річні споруди у Києві, чи їх знесуть заради нових ЖК вирішує обмежено коло професіоналів, але коли, як та що узгоджують на таких зустрічах не відомо широкому загалу, окрім забудовників.

Читать на русском
забудовник, Київ, садиба Зеленських
Видача дозволів на знесення будівель має бути зрозумілою та відкритою

Питання - чи будуть існувати 134-річні споруди у Києві, чи їх знесуть заради нових ЖК вирішує обмежено коло професіоналів, але коли, як та що узгоджують на таких зустрічах не відомо широкому загалу, окрім забудовників.

Консультативна рада департаменту охорони культурної спадщини Київради 11 квітня 2024 року розглянула інформаційну довідку, що столиця нічого не втратить, якщо замість маєтку Зеленських 1890 року побудови з’явиться сучасний моноліт з бетону та скла. За тиждень, 18 квітня, у захисників будівлі буде шанс довести, що споруда гідна уваги та має залишитися. Цікаво подивитися що переможе: гроші чи здоровий глузд. Про це 11 квітня 2024 року повідомив у соцмережі активіст Дмитро Перов. 

11 квітня на консультативній раді дослідник Інна Шулешко презентувала версію про те, що будівля Зеленських по вулиці Кониського, 22 негідна залишитися. Бо заважає забудовнику реалізувати свій проєкт.

«За її словами (Інни Шулешко - ред.), деревʼяна обкладена цеглою садиба неодноразово перебудовувалась, була надбудована і зазнала суттєвих руйнувань, непридатна для нормальної експлуатації і «не представляє собою жодної цінності», - написав киянин.

Зі слів Дмитра Перова, за тиждень – тобто 18 квітня 2024 року консультативна рада має заслухати історичну довідку щодо цінності об'єкта і тоді вже прийняти рішення.

«Засмучує тут одне - про дату час і місце проведення цього обговорення не повідомлялось публічно. Як іронічно зазначив забудовник ділянки, що був присутній на обговоренні - «кому треба, той і знав», - розповів пам’яткоохоронець.

Про те, що такі питання мають розглядатися відкрито із залученням якомога більшою кількості сторін, а про їх проведення має повідомлятися заздалегідь йдеться у петиції до мера Кличка

Відомо, що консультативна рада при департаменті охорони культурної спадщини Київради розглядає майже всі проєкти щодо будівництва у центрі столиці. На її засіданнях вирішуються питання реставрації, реконструкції та нового будівництва в охоронних зонах пам'яток.

«В умовах, коли в Дії можна знайти свій атестат, а в Київській міській раді транслюються навіть засідання окремих комісій, ми не маємо навіть умовного розкладу роботи консультативної ради профільного Департаменту», - йдеться у тексті петиції.

Що відомо про садибу Зеленських

Заради побудови II черги клубного дому Turgenev у Києві на вулиці Кониського, 22 (колишня назва вулиці – Тургенєвська) може зникнути садиба Зеленських. Її збудували у 1890 році, але забудовник – фірма «Сервіт» вважає, що будівля не має історичної цінності. 

Красиву стару садибу можуть знести.
Красиву стару садибу можуть знести.

 

Дерев’яна, обкладена цеглою будівля була збудована на замовлення купця Василя Маліна. Пізніше власником садиби стала родина заможних міщан Зеленських, від прізвища яких будинок і отримав свою назву.

У 2021 році будівля потрапила в «Список Кличка» по культурній спадщині. Згодом, коли забудовник почав зносити споруду, прокуратура відкрила провадження №12021105100003147, щоб зупинити знищення цінного будинку. Поки її не знесли остаточно - це одна з найстаріших будівель на вулиці на вулиці Кониського.

Забудовник хоче продовжити проєкт клубного будинку  Turgenev
Забудовник хоче продовжити проєкт клубного будинку Turgenev

 

Поряд з історичною будівлею у 2017 році компанія «Сервіт» збудувала 11-поверховий житловий комплекс – клубний будинок Turgenev. Щоб побудувати другу чергу у 2018 році садибу Зеленських вже намагалися знести, але після розголосу демонтаж зупинили.

Замовником першої черги клубного дому Turgenev є «Компанія «Т-Інвест». Коли ЖК активно будували, то його директором був Віктор Троянчук. Він зараз є директором фірми з купівлі та продажу нерухомості «ТУРГЕНЄВ БІЛД». Цю компанію зареєстрували у червні 2020 року й вона входить до кола інтересів Миколи Негрича та Михайла Голиці.

Нагадаємо, що Михайло Голиця – це колишній голова правління ПАТ «ХК «Київміськбуд», ексдепутат Київської міської ради. Також він співвласник компанії «Геос Девелопмент». А Микола Негрич - депутат Київської міської ради 7-8 скликань та зять Голиці.

У Київраді помітили руйнування садиби Зеленських

Депутат Київради Дмитро Білоцерковець долучився до порятунку маєтку Зеленських. Для цього він 27 лютого 2024 року направив звернення до прокуратури щодо «самовільних робіт» з демонтажу будівлі, зазначивши, що відповідних дозволів на знесення внутрішніх стін у будівельників не було. 

«Жоден із відповідних контролюючих міських Департаментів не надавав та не погоджував проведення робіт на вказаній історичній будівлі. Зокрема, у забудовника відсутня контрольна карта на порушення благоустрою для проведення будівельних робіт, відсутні містобудівні умови і обмеження - як базова вихідна документація для початку будівництва, не отримане погодження Департаменту охорони культурної спадщини», - зазначив Дмитро Білоцерковець.

Інформатор писав, що підлеглих Кличка назвали співучасниками злочину у Києві через садибу Зеленських.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.