В Києві у Літературному сквері розчистили ділянку для ЖК: хто має відношення до будівництва

Читать на русском

Кияни борються проти того, щоб цю зелену зону забудували. Однак забудовник отримав рішення суду, що забудова території не може вважатися незаконною.

Читать на русском
будівництво, Київ, Stolitsa Group, сквер
Все вказує на те, що будівельні роботи скоро почнуться

Кияни борються проти того, щоб цю зелену зону забудували. Однак забудовник отримав рішення суду, що забудова території не може вважатися незаконною.

На перетині вулиць Гончара та Коцюбинського в Шевченківському районі столиці розчистили ділянку від дерев під будівництво. Там знаходиться Літературний сквер, який донедавна називався Чкалова. 

Наприкінці 2023 року земельна комісія погодила передачу фірмі «Молодіжний житловий комплекс «Оболонь» ділянку у сквері для будівництва та обслуговування житлового будинку. Однак це рішення не було проголосовано на сесії Київради. Про це повідомив активіст Дмитро Перов

«Протести місцевих мешканців за збереження тут зеленої зони тривають з 2012 р. Плани забудови пов’язані з Інститутом Геології, який свого часу віддав частину території в обмін на квартири. Втім, поки цим планам забудовника вдавалось завадити», - написав у соцмережі Дмитро Перов.

Мова йде про ділянки за декількома адресами. Одні з них, площею 0,2343 га по вулиці Богдана Хмельницького, 80-Б, передали Молодіжний житловий комплекс «Оболонь» в оренду для побудови житлового будинка з паркінгом.

Чому кияни були проти забудови

Після того, як у 2004 році Київрада передала ці землі в оренду, угоду подовжували. У лютому 2020 року «Оболонь» в чергове звернулась до Київради, щоб подовжити оренду. Це було зроблено, однак через невдоволення киян тим, що сквер на цій території можуть забудувати висоткою, земельна комісія своє рішення скасувала.

Через це справа потрапила до суду.

«Рішення постійної комісії не може розглядатися як відмова від продовження дії Договору, оскільки саме (Київрада), як сторона Договору повинен прийняти рішення про поновлення або про відмову у поновленні (шляхом голосування депутатів на сесії та направлення листа-відмови). Але на час подачі позову до суду будь-якого рішення так й не прийнято», - скаржився у позові орендар.

В Київради заявили, що «поновлення або відмова у поновленні договору буде розглянута, коли департамент земельних ресурсів «збере повну та достовірну інформацію».

В результаті у грудні 2020 року суддя Господарського суду Києві Ігор Курдельчук вирішив, що столична влада має поновити угоду оренди на 3 роки. Це рішення намагалися оскаржити, однак безрезультатно.

Однак це не кінець історії. Суборендарем цих ділянок є фірма «Ділайвест», яка планувала також забудувати сусідню ділянку по вулиці Олеся Гончара, 55-Б.

Що за подвійне будівництво

Замовником будівництва на Гончара є інститут геологічних наук Національної академії України, який планував отримати у новобудові квартири. До речі, цю землю інститут отримав у постійне користування теж у 2004 році.

В Києві у Літературному сквері розчистили ділянку для ЖК: хто має відношення до будівництва 1

Однак в будівельному реєстрі немає містобудівних умов та обмежень, які потрібні для початку робіт.

В Києві у Літературному сквері розчистили ділянку для ЖК: хто має відношення до будівництва 2

Свого часу інститут геологічних наук успішно судився з міністерством культури щодо зупинення робіт на вулиці Гончара, 55-б.  В мінкульті стверджували, що роботи заплановані в Центральному історичному ареалі впритул до пам’ятки містобудування та архітектури місцевого значення «Будинок Київського відділення Російського технічного товариства, 1911-1914 рр». Але суддя виніс рішення на користь інституту, тому що на той час у столиці не були затверджені межі історичних ареалів.

У цій історії компанія «Ділайвест» є інвестором, яка через суд отримала «зелене світло» на будівництво. Головним у рішенні було те, що суд не вважає забудову незаконною.

Що думають про забудову кияни

Місцеві мешканці вважали, що через будівництво ЖК сквер перетвориться на прибудинкову територію. Тому створювали петиції для того, щоб заборонити роботи. У травні 2021 року з’явилось перше таке прохання, але ініціативу підтримали 2697 киян. Для відповіді мера Віталія Кличка цього було замало.

В Києві у Літературному сквері розчистили ділянку для ЖК: хто має відношення до будівництва 3

У серпні того ж року кияни вдруге виступили на захист скверу. Але цю петицію підтримали 425 киян. 

Фонтан у сквері є пам'яткою.
Фонтан у сквері є пам'яткою.

У цьому сквері знаходиться фонтан Київського водогону, який є пам'яткою історії та культури місцевого значення. Згодом з’явилась інформація, що через тривалі суперечки забудовник вирішив, що будівництво не буде вестися на території скверу. Міській громаді нібито повернули 2 сотки землі, які стосувалися скверу.

Хто займатиметься будівництвом

За інформацією аналітичної платформи YouControl, фірму "МОЛОДІЖНИЙ ЖИТЛОВИЙ КОМПЛЕКС "ОБОЛОНЬ", яка раніше була акціонерним товариством, зареєстрували 27 років тому. 

Центр протидії корупції писав, що компанія може бути пов’язана із колишнім депутатом Київради Володимиром Старовойтом. Начебто він міг лобіювати інтереси StolitsaGroup.

Водночас бенефіціаром компанії-інвестора "ДІЛАЙВЕСТ" була депутатка Київради Богдана Тимощук. Зараз фірма зареєстрована на Юлію Харченко, яка свого часу була співвласницею компаній, що належать до групи «БТ Інвест». Ця група має відношення до тієї ж Stolitsa Group.

Інформатор писав, що у Києві забудовник відновив будівництво ЖК впритул до Солом'янського парку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.