За обстеження скверу імені Ґолди Меїр в Києві заплатять понад 391 тисячу гривень: що зроблять за ці гроші

Читать на русском

Комунальне об’єднання «Київзеленбуд» уклав угоду на обстеження 0,38 га землі поблизу Софійського собору, який колись надавали російському посольству, а зараз на цій ділянці зробили зелену зону на честь однієї із засновників держави Ізраїль.

Читать на русском
Київзеленбуд, сквер, тендер
Сквер побудують в межах буферної зони Софійського собору

Комунальне об’єднання «Київзеленбуд» уклав угоду на обстеження 0,38 га землі поблизу Софійського собору, який колись надавали російському посольству, а зараз на цій ділянці зробили зелену зону на честь однієї із засновників держави Ізраїль.

Київрада пообіцяла, що влітку 2024 року у столиці відкриють сквер імені Голди Меїр. Для цього спочатку виконають геологічні вишукування, які мають зробити до 17 травня. Таку угоду «Київзеленбуд» уклав з фірмою, серед засновників якої був помічник народного депутата Романа Зварича. 

З технічного завдання до інженерної організації відомо, що на території скверу мають провести обстеження підпірних стін, щоб визначити причини їх руйнування. Про це йдеться у повідомленні на сайті публічних закупівель Prozorro

Для цього мають пробурити свердловини та відібрати ґрунти для лабораторних досліджень. Також мають провести хімічний аналіз води. Дані всіх досліджень систематизують та нададуть «Київзеленбуду» звіт.

Ці вишукування потрібні для розробки проєкту капітального ремонту території, на якій має з’явитися сучасний інклюзивний простір. На всі дослідження надається 45 днів.

Що відомо про сквер

Облаштування скверу імені Ґолди Меїр фінансуватиметься коштом меценатів. З бюджету кошти витрачати не планують. 

«Незабаром у самому серці столиці з’явиться ще одна зелена зона для відпочинку та реабілітації. Важливо, що жодних бюджетних коштів на цей об’єкт витрачено не буде», - говорив у січні 2024 року директор департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександр Возний. 

Сквер на честь Ґолди Меїр облаштують коштом меценатів.
Сквер на честь Ґолди Меїр облаштують коштом меценатів.

 

Відомо, що нова зелена зона столиці розташується в межах буферної зони Софійського собору на ділянці, яка колись надавалась посольству росії.

«Минулого року світ відзначав 125-річчя Голди Меїр. І Київрада запустила процедуру для присвоєння її ім’я одному зі скверів столиці. Створили його на Подолі, на вулиці Боричів Тік. Там була ділянка колись давно виділена посольству росії. У 2014 році Київрада повернула цю землю в комунальну власність. А минулого року надала ділянці статус скверу», - розповів на початку 2024 року мер Києва Віталій Кличко. Він нагадав, що четверта прем'єр-міністрка Ізраїлю народилася у Києві. 

Облаштування скверу проходитиме під наглядом експертів з охорони культурної спадщини через близькість до об'єкта ЮНЕСКО

Що відомо про інженерну фірму

За інформацією аналітичної платформи YouControl, «КИЇВСЬКУ ПРОЕКТНУ ГРУПУ» зареєстрували понад 17 років тому у столиці, але «прописана» компанія в Ужгороді.

Зараз керівником, засновником та бенефіціаром є мешканець міста Боярка на Київщині Сергій Пономарь. Проте у 2016-2017 роках засновником компанії був Олександр Лунін. Чоловік з таким прізвищем та ім’ям був помічником колишнього нардепа Романа Зварича на платній основі.

Інформатор писав, що Київзеленбуд хоче зробити свій реєстр та запустити рекламу в інтернеті.

Запрошуємо вас на огляд спортивних новин тижня! У цьому випуску ми розповімо про найсвіжіші події у футболі, жіночому тенісі та несподіваний скандал, що вразив усіх. Долучайтеся до перегляду, щоб дізнатися всі подробиці!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.