Кличка знов просять встановити пам'ятник Рональду Рейгану в центрі Києва: зареєстрована петиція

Читать на русском

Гроші на встановлення пам’ятника, за словами автора петиції, нададуть небайдужі громадяни України та США.

Читать на русском
Кличка знов просять встановити пам'ятник Рональду Рейгану в центрі Києва: зареєстрована петиція
У 2016 році вже пропонували встановити подібний монумент

Гроші на встановлення пам’ятника, за словами автора петиції, нададуть небайдужі громадяни України та США.

Народний депутат Мар’ян Заблоцький вдруге спробує зібрати голоси під зверненням до столичної влади з пропозицією встановити у Києві пам’ятник затятому антикомуністу Рональду Рейгану. Відомо, що 40-й президент США зробив чимало для того, аби перемогти «імперію зла». Колишній актор на посаді голови держави пропагував свободу підприємництва та пріоритетність фінансування оборони країни. Монумент на його честь пропонують встановити на місці пам’ятника Ватутіну, чи Леніну, чи Щорсу. Про це йдеться у петиції на сайті Київради від 19 червня 2024 року. 

Народний депутат Мар’ян Заблоцький пропонує встановити у Києві пам’ятник одному з найуспішніших президентів США Рональду Рейгану. Монумент можуть розташувати на місці одного зі знесених комуністичних пам'ятників. 

Пам’ятники Рейгану є в багатьох країнах Східної Європи. Зображення - блог Мар'яна Заблоцького на LB
Пам’ятники Рейгану є в багатьох країнах Східної Європи. Зображення - блог Мар'яна Заблоцького на LB


«Рейган, назвавши СРСР «імперією зла», відомий своєю непохитною боротьбою проти радянського тоталітаризму та комунізму. Його зусилля відіграли ключову роль у завершенні Холодної війни та, як наслідок, сприяли здобуттю Україною незалежності у 1991 році», - йдеться у петиції.

Монумент пропонують встановити на одному з місць, де раніше були розташовані:

  • пам’ятник Ватутіну (при вході в Маріїнський парк з боку вулиці Михайла Грушевського);
  • пам’ятник Леніну (розі бульвару Тараса Шевченка та вулиці Хрещатик, навпроти Бессарабського ринку);
  • пам’ятник Щорсу (на перетині вулиці Комінтерну та бульвару Шевченка);
  • пам’ятник учасникам Січневого повстання (в центрі Маріїнського парку);
  • пам'ятник Переяславській раді під Аркою свободи українського народу (перейменована Арка дружби народів).

За словами народного депутата, з 1963 року у «Вашингтоні увічнений у камені великий український поет Тарас Шевченко, але в Україні досі немає жодної скульптури видатним американцям». Відомо, що дозвіл на встановлення пам’ятника Шевченку у Вашингтоні надали обидві палати Конгресу США.

Пам’ятник Шевченку у Вашингтоні був урочисто відкритий 34-м Президентом США Дуайтом Девідом Ейзенхауером
Пам’ятник Шевченку у Вашингтоні був урочисто відкритий 34-м Президентом США Дуайтом Девідом Ейзенхауером.

Гроші на встановлення пам’ятника у Києві, за словами автора петиції, нададуть небайдужі громадяни України та США.

«Встановлення пам'ятника Рейгану в Києві стане символом вдячності до народу США, які є нашим найбільшим донором військової допомоги, а також відображенням спільних ідеалів свободи та демократії», - йдеться у тексті петиції.

На момент написання тексту петицію підтримали 70 киян. До кінця збору голосів залишається 57 днів, за які потрібно зібрати загалом 6 тисяч голосів.

«Пам'ятник Рональду Рейгану в столиці України стане нагадуванням про важливість підтримки демократичних цінностей і міжнародної безпеки. Це важливий символ нашої вдячності та зобов'язань перед ідеалами, які сприяли нашій свободі та незалежності. І в першу чергу — важливий крок у зміцненні українсько-американських відносин, що підкреслить нашу спільну історію та прагнення до свободи», - вважає Мар’ян Заблоцький.

Нагадаємо, що у 2016 році вже була подібна петиція. Планувалося, що витрати на встановлення пам’ятника теж мали взяти на себе небайдужі громадяни.

«Ідея встановлення пам’ятника Рейгану набула чималого резонансу в медіа, особливо роздратувавши російські ЗМІ», - писав у 2016 році ще як Голова Українського товариства економічних свобод Мар’ян Заблоцький.

Кличка просять встановити сонячні електростанції замість перекладання бруківки

На сайті електронних петицій до Київради триває збір голосів під петицією з проханням перерозподілити бюджет міста на користь електрогенерації. Також у понеділок, 17 червня 2024 року, кияни попросили місцеву владу встановити сонячні електростанції для безперебійного живлення електронасосів бюветів та інших джерел водопостачання столиці. Головне з цих меседжів – всі гроші з ремонтів у парках та на транспортних розв’язках направити на підготовку столиці до зими, щоб хоч якось компенсувати нестачу електроенергії. 

Автор петиції Сергій Лебідь вважає, що «треба закласти час на аналіз проблематики, напрацювання рішення, закупку комплектуючих, логістику, монтаж і запуск в роботу».

«Віддати значну частину бюджету на цей напрямок необхідно вже на найближчій сесії міської ради», - заявив Сергій Лебідь.

Інформатор писав, що садибу Зеленських в Києві можуть знести заради ЖК Turgenev.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.