Кличка просять встановити у Києві пам’ятник винахіднику дизельного двигуна - петиція

Читать на русском

На пам’ятнику, окрім років життя, пропонують написати девіз: "Інженер може все".

Читать на русском
винахідник, пам'ятник, Київ
Триває збір голосів під петицією

На пам’ятнику, окрім років життя, пропонують написати девіз: "Інженер може все".

4 січня до міського голови столиці звернулись із пропозицією встановити пам’ятник німецькому інженеру-винахіднику Рудольфу Дизелю. Він став відомий завдяки тому, що винайшов двигун внутрішнього згорання. 

Пам’ятник пропонують встановити за гроші меценатів. Про це йдеться у тексті петиції

У столиці пропонують вшанувати винахідника.
У столиці пропонують вшанувати винахідника.

«Пропоную встановити пам’ятник видатному німецькому інженеру-винахіднику Рудольфу Дизелю, який винайшов двигун внутрішнього згорання, назва якого увіковічена його іменем. Винайдений ним двигун використовується в морському, річковому, залізничному та автомобільному транспортах», - написав автор петиції Василь Степух.

Він пропонує долучити до цього посольство Німеччини в Україні.

«Сам пам’ятник пропоную встановити за кошти меценатів, таких як річковий порт, Укрзалізниця, автомобільні компанії та кошти небайдужих громадян України», - йдеться у пропозиції киянина.

За його словами, на пам’ятнику, окрім років життя, варто написати девіз: «Інженер може все».
На момент підготовки матеріалу петицію підписав 41 мешканець столиці. Іншу петицію з таким самим змістом підтримали 29 осіб.

Що відомо про Рудольфа Дизеля

Рудольф Крістіан Карл Дизель народився у Парижі у 1858 році та був другим із трьох дітей у сім’ї.  На початку франко-прусської війни 1870 року його сім'я була змушена виїхати з Франції, як і багато інших німців. Так родина Дизелів оселилася у Лондоні.

Рудольф Дизель потрапив до Автомобільної зали слави.
Рудольф Дизель потрапив до Автомобільної зали слави.

У січні 1880 року Дизель закінчив університет із найвищою відзнакою та повернувся до Парижа, де допомагав колишньому викладачеві із Мюнхена Карлу фон Лінде в проєктуванні та будівництві заводу. Дизель став директором цього заводу через рік.

Так виглядав винахід Рудольфа Дизеля.
Так виглядав винахід Рудольфа Дизеля.

У 1893 році він опублікував трактат «Теорія та побудова раціонального теплового двигуна для заміни парового двигуна та двигунів внутрішнього згоряння, відомих сьогодні». Перший успішний двигун запрацював у 1897 році й зараз демонструється в Німецькому технічному музеї в Мюнхені. Рудольф Дизель потрапив до Автомобільної зали слави у 1978 році.

Смерть винахідника називають підозрілою. У вересні 1913 році Рудольф Дизель зник по дорозі до Лондона. Там він мав відвідати закладку нового заводу з виробництва двигунів та зустрітися з британським флотом щодо встановлення його двигуна на їхні підводні човни.

Згодом на палубі було знайдено його пальто та капелюх, а за кілька діб знайшли його тіло. Є теорія, що він покінчив життя самогубством. Проте деякі біографи вважають, що це могло бути вбивство через відмову надати німецьким силам виключні права на його винахід.

Інформатор писав, що у Києві демонтували пам'ятник учасникам антиукраїнського "січневого повстання".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.