Кличка просять встановити сонячні електростанції замість перекладання бруківки: зареєстровані петиції

Читать на русском

Щоб не залишитись наступної зими без тепла, міська влада Києва вирішила розмістити в різних районах Києва 6 міні-ТЕЦ сумарною потужністю 619 МВт.

Читать на русском
Кличка просять встановити сонячні електростанції замість перекладання бруківки: зареєстровані петиції
Триває збір голосів під зверненнями до Київради

Щоб не залишитись наступної зими без тепла, міська влада Києва вирішила розмістити в різних районах Києва 6 міні-ТЕЦ сумарною потужністю 619 МВт.

На сайті електронних петицій до Київради триває збір голосів під петицією з проханням перерозподілити бюджет міста на користь електрогенерації. Також у понеділок, 17 червня 2024 року, кияни попросили місцеву владу встановити сонячні електростанції для безперебійного живлення електронасосів бюветів та інших джерел водопостачання столиці. Головне з цих меседжів – всі гроші з ремонтів у парках та на транспортних розв’язках направити на підготовку столиці до зими, щоб хоч якось компенсувати нестачу електроенергії. 

49 днів залишилося на збір голосів під петицією щодо перерозподілу бюджету Києва на користь електрогенерації. Її автор, Сергій Лебідь, просить «скоротити чи зупинити фінансування будівництва, ремонту та реконструкції необов'язкових об'єктів, таких як: мостові переходи, транспортні розв'язки, парки, сквери, паркінги». 

Кияни закликають владу готуватися до зими.
Кияни закликають владу готуватися до зими.

«Прошу проаналізувати ефективність комунальних підприємств та урізати фінансування неефективним. Прошу переглянути програми соціальної підтримки та зняти фінансування з них також», - написав автор звернення.

За його словами, до опалювального сезону залишилося мало часу. Тому киянин вважає, що «треба закласти час на аналіз проблематики, напрацювання рішення, закупку комплектуючих, логістику, монтаж і запуск в роботу».

«Віддати значну частину бюджету на цей напрямок необхідно вже на найближчій сесії міської ради», - заявив Сергій Лебідь.

На момент підготовки матеріалу його ініціативу підтримали 1395 мешканців столиці. Для отримання відповіді від Київради потрібно зібрати 6 тисяч голосів.

Крім цього у понеділок, 17 червня 2024 року, на сайті петиції з’явилось ще одне звернення з проханням встановити сонячні електростанції для безперебійного живлення електронасосів бюветів та інших джерел водопостачання столиці. 

Сонячна генерація має не дати залишитись взимку без води.
Сонячна генерація має не дати залишитись взимку без води.

«Оскільки в умовах російської агресії Україна втратила значну частину джерел генерації електроенергії, про що повідомив ДТЕК, із перспективою відключень до 20 годин на добу (по 4 години з електроенергією) - уряд мав би подбати про альтернативні джерела живлення. У столиці цим має займатись КМДА, замість перекладання бруківки на Богдана Хмельницького і відкриття непотрібних в умовах війни парків та мостів», - написав Сергій Слюз.

Він вважає, що за «умови встановлення та підключення сонячних електростанцій з акумуляторами до гідросистем столиці» кияни матимуть шанс не залишитися взимку без води.

«Принаймні скоротити часові проміжки відсутності води, наскільки буде можливо», - пропонує у новій петиції киянин.

Наразі його ініціативу поки підтримали 5 киян. На збір голосів ще є час – 59 днів.

Київрада погодила технологічну революцію: в районах столиці встановлять міні-ТЕЦ

Під час сесії Київради 16 травня 2024 року депутати вирішили змінити систему теплопостачання та енергозабезпечення й побудувати у столиці міні-ТЕЦ. Для цього потрібно до 1,2 млрд євро та 12-15 років. Проте заступник міського голови Києва Петро Пантелеєв обіцяє, що першу партію обладнання встановлять до кінця 2024 року. Це дозволить створити у столиці енергетичні острови – зони, де завжди буде тепло, світло та вода. 

Щоб не залишитись наступної зими без тепла, міська влада Києва вирішила розмістити в різних районах Києва 6 міні-ТЕЦ сумарною потужністю 619 МВт. Вони можуть працювати на різних видах палива та виробляти як тепло, так і електроенергію.

«Завдяки такому підходу ми зможемо зробити диверсифікацію ризиків для основних об’єктів Київводоканалу. Оскільки наша інфраструктура водопостачання та водовідведення є величезним споживачем електроенергії», - пояснив заступник Кличка та нагадав, що такі міні-ТЕЦ активно використовують в Європі.

Вже відомо, що КП «Київтеплоенерго» 10 червня 2024 року провело аукціон з вибору компанії, яка поставить 9 комплектів когенераційних установок на 4500 кВт та 6 комплектів на 3333 кВт. Найкращу ціну – 1,125 млрд грн на конкурсі запропонувала компанія KTS ENGINEERING s.r.o. Планується, що установки поставлять до кінця 2025 року. 

Інформатор писав, що у Києві світло вимикатимуть до серпня, а взимку буде дуже важко.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.