Кличко вже переміг корупцію й видав про це розкішний буклет - Симороз

Читать на русском

Столичного міського голову критикують за методи боротьби з нечистими на руку чиновниками та крадіями з комунальних підприємств: кажуть, що більшість заходів є окозамилюванням

Читать на русском
Боротьба з корупцією Віталій Кличко КМДА
На перетині двох реальностей: у одній Віталій Кличко звітує про антикорупційну роботу, в іншій - його заступників обшуковує ДБР

Столичного міського голову критикують за методи боротьби з нечистими на руку чиновниками та крадіями з комунальних підприємств: кажуть, що більшість заходів є окозамилюванням

Віталія Кличка критикують через його методи боротьби з корупцією. В фокусі уваги міського активіста, ветерана Олега Симороза 19 червня опинилася брошура, яку підготували у КМДА для презентації на Міжнародній антикорупційній конференції у Вільнюсі. Документ дійсно гідний цитування, як взірець окозамилювання і публічного декорування.

У документі, який, судячи з шапки, було підготовано Департаментом з питань запобігання та виявлення корупції КМДА, міститься детальний перелік заходів, до яких вдалася адміністрація міста, щоб викорінити хабарників та розкрадачів міського бюджету. Серед них, наприклад, - "650 консультацій" для працівників комунальних підприємств та самого КМДА.

"Також створили реєстр корупційних ризиків (це взагалі що?), перевірили незрозумілі 3 тисячі документів і за результатами незрозуміло що направили до НАЗК та поліції. Ну і створили електронну пошту, куди можна кидати повідомлення про корупцію, а це вже серйозні антикорупційні заходи в місті з річним бюджетом в понад 85 млрд", - іронізує у соцмережах Олег Симороз.

Ситуація з корупційними ризиками та міською владою у Києві дійсно вражаюча. Діючі заступники мера мають підозри від антикорупційних органів, це стосується навіть першого заступника міського голови, Миколи Поворозника. Просто серед робочого дня до міських посадовців приходять з обшуками (як-от нещодавно до Костянтина Усова, ще одного заступника Кличка).

Таку діяльність можна було б пояснювати "політичним тиском" на Кличка, якби не кількість підозр, що резюмуються в повноцінні кримінальні провадження з вироками. Зрештою, в "реєстр корупційних ризиків" вже можна додавати не окремі посади чи суб'єктів діяльності, а самі об'єкти міської інфраструктури: Подільсько-Воскресенський міст, Шулявський шляхопровід, метрополітен з усією пов'язаною інфраструктурою. Відтак, дотепи міських активістів мають під собою ґрунт.

"Кличко переміг корупцію, бо створив за наші кошти Департамент, який окрім ганебного буклету з ним же на обкладинці більше нічого не створив. Всі антикорупційні розслідування - це робота журналістів та активістів, які зберегли в бюджеті значно більше коштів ніж ці профнепредатні "професіонали", - резюмує Симороз.

"Найкращий тест" від міських антикорупціонерів та обшуки в Костянтина Усова

Нагадаємо, напочатку червня у КМДА проходили обшуки в одного з заступників Віталія Кличка. Йдеться про Костянтина Усова - він допомагає міському голові у питаннях здійснення самоврядних повноважень. Сам посадовець підтвердив проведення слідчих дій, повідомив, що співпрацював зі слідством та передав свій особистий мобільний телефон, ноутбук і грошові кошти.

А у квітні ми розповідали про "найкращий тест", який проводила КМВА серед працівників. Йдеться про оцінювання корупційних ризиків: проходити оцінювання чиновникам міської адміністрації було зовсім неважко, адже мова велася про "формат самооцінювання".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.