ОСББ звичайної багатоповерхівки встановило сонячну електростанцію, завдяки якій 16-поверховий будинок став повністю автономним
Київське ОСББ на Шептицького встановило на даху своєї 16-поверхівки 72 сонячні панелі на 15 кВт та акумулятори ємністю 30 кВт*год. Будинок вже з 1 жовтня 2024 року постачатиме електроенергію в спільну мережу - звичайно, щойно будуть заряджені власні батареї. А мешканці в умовах відключень гарантовано мають гарячу та холодну воду, працюючі ліфти, інтернет та світло в місцях загального користування.
Загалом встановлено 72 панелі, завдяки яким електроенергії вистачає на 25-27 годин, повідомляє телеканал Київ 24. В ОСББ кажуть, спочатку розглядали варіант з генераторами, але відмовились віі цієї ідеї через складність технічного обслуговування та дискомфорт від шуму. Вирішили будувати сонячну станцію на 30 кВт і розбити роботу на два етапи.
Перший зробили за власні кошти, це було 15 кВт сонячної електростанції та система резервного живлення на 30 кВт. А для другої частини робіт подались на програму “70/30”, яка передбачає співфінансування міськрадою. Виграли фінансування ще 15 кВт сонячних панелей та додатково - 60 кВт резервного живлення, тобто акумуляторів.
Це дозволить комфортно проходити період відключень, адже працюють насоси гарячого водопостачання, освітлення на всіх поверхах в місцях загального користування, відеореєстратор з камерами, розетки на першому поверсі і в укритті, інтернет. Щодо витрат, за першу частину робіт мешканці заплатили загальну суму близько 1 млн грн. Загальна вартість усього проєкту - 4 млн грн, тобто з міського бюджету виділено 3 млн грн. І вже з 1 жовтня 2024 року будинок буде постачати електроенергію в спільну мережу.
Нагадаємо, в інтерв'ю, що днями вийшло на Інформаторі, Олексій Тихонов, що є радником заступника міського голови Києва, Петра Пантелеєва, поділився прогнозами щодо функціонування енергетичної системи Києва в холодну пору року, і передбачив, по скільки годин даватимуть світло киянам у найхолодніші місяці. Також він назвав найбільш вразливі з погляду енергетичної інфраструктури та теплообміну будівлі: ними виявилися звичайні 16-поверхівки.
Також ми писали, що, за прогнозами Олексія Тихонова, взимку на добу киянам даватимуть 4-6 годин світла. А для того, щоб будинки в Києві встигали обігріватися і не втрачали тепло в умовах відключень електроенергії, необхідний хоча б такий добовий режим: 12 годин зі світлом - 12 годин без світла.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.