У Київраді розповіли, як столиця підготувалась до можливих зимових блекаутів

Депутат Київради Тарас Козак вважає, що цього року за рахунок масштабування розподіленої електрогенерації та впровадженню нових рішень Київ краще готовий до зими, ніж будь-коли

генератор
Обладнані генераторами котельні столиці можуть працювати і в блекаут

Напередодні настання холодів та серйозних викликів для енергетичної системи влада Києва проробляє сценарій життя міста під час можливих блекаутів. У випадку відсутності електроенергії впродовж тривалого часу мають працювати об’єкти критичної інфраструктури. І те, що забезпечує життєдіяльність міста - основні котельні, водопостачальні станції, система каналізації - наразі вважається готовим до тривалих знеструмлень.

Про це в ефірі "Новини LIVE" 3 жовтня повідомив депутат Київради Тарас Козак. За його словами, цього року Київ підготувався до зими краще завдяки впровадженню нових рішень. Хоча проблеми можуть бути, але спрогнозувати це зараз неможливо.

“Не думаю, що вони будуть такими, як у 2022 році, коли ми сиділи без світла по кілька днів. Проте все залежатиме від того, наскільки буде зруйнована інфраструктура. Зараз цього не можуть сказати ніякі експерти, адже ворог не зупиняється і продовжує атакувати об’єкти електричного та газового постачання. Але цього року Київ готовий краще - вже багато цікавих рішень впроваджено і набуває все більшого масштабу розподілена енергогенерація”, - повідомив депутат Київради.

Наразі в столиці встановлені великі дизельні генераторі для підтримки роботи котелень та об’єктів життєзабезпечення, каже Тарас Козак. Вони працюватимуть і за тривалої відсутності світла. Особлива увага приділяється системам каналізації та водопостачання, адже якщо вони взимку вийдуть з ладу, місто стане непридатним для життя.

Міні-котельні та міні-ТЕЦ на вулицях Києва: столиця шукає механізми забезпечення критичної інфраструктури

Нагадаємо, у серпні Інформатор розповідав про те, що Київ готує до розгортання мобільні пересувні котельні. Їх використовуватимуть для опалення медичних установ, шкіл та інших об'єктів соціальної сфери взимку у випадку надзвичайних ситуацій. Станом на середину серпня у київських тепловиків вже є 50 таких котелень.

Також ми писали про те, що у столиці розробили та уже почали запроваджувати заходи зі створення мережі локальних джерел когенерації. Це установки, що вироблятимуть тепло та електроенергію одночасно. Київрада погодила встановлення 6 міні-ТЕЦ.

Також зазначимо, що днями в інтерв'ю Інформатору Олексій Тихонов, радник заступника міського голови столиці, Петра Пантелєєва, розповів, що, попри масштабні обстріли, яким піддавався Київ, українській столиці досі вдавалося уникати справжнього блекауту в енергетиці. Втім, ризик існує, адже, попри наявність власної генерації, Київ має величезну кількість споживачів і разом з кількома іншими великими містами, передовсім, Одесою та Львовом, перебуває в "групі ризику". Спричинити ж блекаут може ракетна атака РФ на українську енергетичну інфраструктуру.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ