У Києві забудовники почали забезпечувати енергонезалежність своїх об’єктів ще на стадії проєкту

В нових житлових комплексах передбачаються системи резервного живлення, покликані зробити життя мешканців максимально комфортним під час відключень електроенергії

сонячні панелі ЖК
Технології використовуються різні, одна із найпопулярніших - сонячні панелі

Автономні системи живлення в новобудовах перейшли з категорії приємного та корисного бонусу до життєвої необхідності. Удари ворога по енергетичній інфраструктурі, важке літо з тривалими відключеннями, підготовка до, можливо, ще більш важкої зими - все це посилює тенденцію будівництва енергонезалежного житла в столиці. Системами резервного живлення оснащуються вже готові будинки, також вони “закладаються” ще на етапі проєктування.

Купуючи житло і розуміючи усі обставини сьогодення, кияни обирають ті варіанти, які забезпечать потреби в електроенергії у разі аварійних чи стабілізаційних відключень. І це будинки, де автономне живлення гарантує функціонування хоча б головних систем життєзабезпечення: подачу води, роботи котельні, каналізаційної системи та ліфту. І забудовникам зараз нічого не залишається, як забезпечувати ці вимоги. 

Технології для цього є різні, кожна має свої плюси та мінуси. Найчастіше це сонячні панелі, паливні генератори різної потужності, інверторно-акумуляторні системи, газові генератори. Існують варіанти, коли забудовник використовує одночасно різні варіанти автономного живлення. 

Як свідчить свіжий огляд новобудов з точки зору резервного живлення, створений онлайн-журналом про новобудови Києва і области 3m2, наразі пропонується різні варіанти. Наприклад, в ЖК Синергія Київ в Дарницькому районі це власна газова котельня з сучасними тепловими системами. 

“Вона є об’єктом критичної інфраструктури та буде забезпечена можливостями оперативного перемикання на роботу від генератора. Це гарантуватиме безперервне теплопостачання навіть під час можливих перебоїв у роботі основної електромережі в опалювальний сезон”, - йдеться в огляді. 

У ЖК “Сирецькі сади” в Подільському районі столиці резервна система електрогенерації має під час відключень забезпечити роботу всіх базових систем життєзабезпечення: водопостачання, опалення, аварійне освітлення та освітлення місць загального користування, роботу ліфтів, котельні та резервуарів води. А у ЖК “Варшавський” у Подільському районі Києва системи резервного живлення в будинках гарантують роботу одного на під'їзд ліфта, освітлення місць загального користування,  протипожежних систем, опалення. Щодо водопостачання, то лише за умови забезпечення Київводоканалом водопостачання та водовідведення і роботи каналізації. У тому ж Подільському районі в ЖК “Паркове місто” встановлений генератор має забезпечити роботу ліфтів, подачу води, опалення, інтернет.

Автономним живленням оснащуються новобудови не тільки в Києві.  Так, у вже збудованому ЖК Park Royal у Бучі буде встановлений потужний генератор, який у разі блекауту забезпечуватиме живленням усі головні системи - подачу води, роботу котельні та вантажного ліфта. А в ЖК Oxford, який наразі будується в селі Чайки Бучанського району за допомогою генератору забезпечуватиметься подача води та робота ліфта.

Чи буде вода у Києві в разі масштабного блекауту

Як розповідав Інформатор, влада Києва намагається убезпечити ключові об'єкти, зокрема, водопостачальні станції, на випадок відсутності електроенергії впродовж кількох днів у холодну пору року. Котельні, насосні станції та водопостачання загалом у столиці працюватимуть навіть за умови кількаденних знеструмлень. За словами депутата Київради від "УДАРу" Олега Костюшка, найважливіші об'єкти критичної інфраструкутри міська влада вже убезпечила від відключень в разі масштабного знеструмлення. 

Особливу увагу приділяють автономності роботи водопостачальних станцій та основних котелень. Ці об’єкти вже обладнані резервними джерелами живлення, а також додатковими системами захисту, що забезпечують їхню безперебійну роботу в надзвичайних ситуаціях.

Нагадаємо, у серпні Інформатор розповідав про те, що Київ готує до розгортання мобільні пересувні котельні. Їх використовуватимуть для опалення медичних установ, шкіл та інших об'єктів соціальної сфери взимку у випадку надзвичайних ситуацій. Станом на середину серпня у київських тепловиків вже є 50 таких котелень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube