Кияни знову змушують Київраду встановити валідатори у маршрутках: з’явилась нова петиція

Читать на русском

Міська влада Києва не підтримала петицію про встановлення валідаторів у маршрутках. Кияни вважають, що це рішення прийнято у порушенні регламенту.

Читать на русском
транспорт, оплата проїзду, Київ, валідатори, маршрутки
Не на всіх маршрутах Києва є муніципальний транспорт

Міська влада Києва не підтримала петицію про встановлення валідаторів у маршрутках. Кияни вважають, що це рішення прийнято у порушенні регламенту.

27 грудня кияни створили петицію з проханням перевірити можливі порушення регламенту під час розгляду звернення щодо встановлення валідаторів у маршрутках. Це пов’язано із тим, що киянам відмовили у проханні організувати безконтактну оплату проїзду, не розглянувши цю пропозицію на профільних комісіях. 

Згідно із регламентом, якщо комісії не ухвалили жодного рішення впродовж 8 робочих днів з моменту доручення, то петиція вважається підтриманою. Тому кияни просять голову комісії Київради з питань регламенту Олександра Ємця ініціювати засідання та перевірити ці факти. 

Кияни змушують Київраду встановити валідатори у маршрутках: з’явилась нова петиція 1

«04.12.2023 року Кличко розписав на Окопного (Олексій Окопний – голова комісія з питань транспорту) і Нефьодова (Максим Нефьодов – голова комісія з питань цифрової трансформації) розгляд електронної петиції №12555 «Встановити валідатори в маршрутках», - написав автор новій петиції Павло Постоєнко. - 13.12.2023 року сплив граничний строк встановлений у дорученні на розгляд постійними комісіями Київради з питань транспорту та цифрової трансформації. За цей час дана петиція, на скільки мені відомо, на вказаних комісіях не розглядалася. Тому має бути застосований принцип мовчазної згоди».

Згідно із регламентом Київради, якщо протягом 8 робочих днів з дати відповідного доручення комісія не надала рекомендації щодо підтримки або непідтримки електронної петиції, звернення вважається підтриманим за принципом мовчазної згоди.

«Що мало бути далі? Після застосування вказаного принципу мовчазної згоди Окопний з Нефьодовим на своїх засіданнях комісій зобов’язані проводити періодичні звітування виконання по даній петиції, - йдеться у петиції.

Однак 26 грудня 2023 року петиція отримала статус «Не підтримано». За думкою автора нового звернення, це «суперечить та є прямим порушення Регламенту Київради».

«Громада просить встановити факт порушення та надати електронній петиції №12555 «Встановити валідатори в маршрутках» статус «Підтримано», - з такою вимогою звернулись кияни до Київради.

На момент підготовки матеріалу цю петицію підтримали 251 киянин. Для того, щоб отримати відповідь, потрібно зібрати 6 тисяч голосів.

Безготівкова оплата в маршрутках

1 грудня петиція із закликом встановити у маршрутках Києва валідатори набрала необхідну кількість голосів. Переваги такого розрахунку очевидні – «у людей з'явиться можливість оплачувати безконтактно, не отримавши жменю копійок на здачу, це не відволікає водія під час руху».

Кияни змушують Київраду встановити валідатори у маршрутках: з’явилась нова петиція 2

 

«Пільгові категорії мають можливість скористатися своїм правом безкоштовного проїзду, не повідомляючи на всю маршрутку, що він інвалід», - написала авторка звернення Анна Фуртатенко.

Проте 26 грудня влада заявила, що не підтримує це прохання. Міський голова відповів, що впровадження оплати проїзду карткою в маршрутках можливо, якщо перевізники приєднаються до автоматизованої системи оплати проїзду (АСОП). Однак поки що міська влада веде перемовини з перевізниками.

«Електронний квиток АСОП повинен бути запроваджений в усіх видах міського пасажирського транспорту незалежно від форми власності. Приєднання перевізників до АСОП здійснюється на підставі договорів про надання послуг в АСОП, що укладаються з оператором АСОП – КП ГІОЦ», - написано у відповіді мера Києва Віталія Кличка.

Інформатор писав, нащо влада змінила умови списання коштів при оплаті проїзду у Києві.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.