Інтерактивний монумент: Кличкові пропонують небанальний спосіб вшанувати захисників, рятувальників, медиків і навіть службових собак

Концепція ідеї полягає у встановленні в метро екранів та терміналів, на яких можна буде переглянути відео про конкретних захисників або рятувальників, натиснувши відповідні клавіші чи обравши рандомну персону із запропонованих

Петиція, Кличко, меморіал пам'яті про захисників
Актуальна головна зала ст.м. "Площа українських Героїв" та ідея, що її пропонує автор петиції, у виконанні штучного інтелекту

Віталію Кличку пропонують створити "інтерактивний монумент" на одній зі станцій метро у Києві. Він виглядатиме, як термінали з екранами, вмонтованими у стіни станції, на яких можна буде переглянути відео про українських захисників, медиків, рятувальників чи навіть службових собак, що допомагають боротись з російською агресією. Ідея не нова, подібні інтерактивні довідково-меморіальні системи вже давно працюють, зокрема, у американських містах. Але розмістити таку експозицію у метро - думка смілива.

Відповідну петицію розмістив на сайті Київської міськради киянин Владислав Горий. Він описує загальну ідею меморіалу, як сучасний метод вшанування українських героїв, що матиме не лише власне меморіальну функцію, а й просвітницько-інформаційну.

"Цей інтерактивний монумент допоможе вшанувати воїнів, медиків, собак та інших, хто боровся проти загарбників та рятував людей. Він буде не тільки пам'ятником, а й місцем, де кожен зможе дізнатися про героїв України, їхні подвиги та історії", - описує ідею Горий у відозві.

Розмістити монумент автор пропонує у центральній залі ст.м. "Героїв України" (колишня Льва Толстого), що на "синій" лінії. Концепцію описує так: монумент буде інтегрований завдяки електронних екранів і терміналів, кожен з яких матиме свій колір. Відвідувач обиратиме фото героя випадково, або вводитиме прізвище, щоб знайти конкретну особу.

"Інформація про обрану особу (хто, де, коли, що зробив) буде виводитися на екран. Також вона буде озвучуватися диктором або за допомогою штучного інтелекту", - пропонує автор відозви.

Станом на п'ятницю, 21 червня, петицію вже підписали більш, ніж 300 киян. Втім, на сайті Київради відозва "висить" вже 2 тижні - відтак, не факт, що вона набере необхідні голоси до того, як спливе строк збору підписів.

Інші петиції: просять зберегти від забудовників Китаїв і встановити сонячні електростанції

Нагадаємо, напочатку травня на сайті Київради набрала необхідну кількість голосів петиція з вимогою зберегти від забудови Китаївський археологічний комплекс. Кияни просять не продовжувати оренду землі для забудовника, який хоче зводити житло у пам’ятці національного значення. Причому пропонують цікаве рішення - розширити межі Національного парку "Голосіївський" на територію Китаєва.

Також ми писали про те, що на сайті електронних петицій до Київради триває збір голосів під петицією з проханням перерозподілити бюджет міста на користь електрогенерації. Також у понеділок, 17 червня 2024 року, кияни попросили місцеву владу встановити сонячні електростанції для безперебійного живлення електронасосів бюветів та інших джерел водопостачання столиці. Головне з цих меседжів – всі гроші з ремонтів у парках та на транспортних розв’язках направити на підготовку столиці до зими, щоб хоч якось компенсувати нестачу електроенергії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube