Киянин купив приставку з браком у фіктивного ФОПа: що вирішив суд

Читать на русском

Мешканець столиці у квітні 2023 року зайшов у крамницю «ROYAL-SERVICE», що на вулиці Пирогова, 5 та купив там ігрову приставку Valve Steam Deck 256Gb, за яку заплатив понад 24 тисячі гривень, але девайс виявився бракованим.

Читать на русском
суд, Київ, компенсація
Чоловік звернувся до суду

Мешканець столиці у квітні 2023 року зайшов у крамницю «ROYAL-SERVICE», що на вулиці Пирогова, 5 та купив там ігрову приставку Valve Steam Deck 256Gb, за яку заплатив понад 24 тисячі гривень, але девайс виявився бракованим.

Коли чоловік прийшов до дому з приставкою він побачив, що «в приставці є заводський брак - вигорілий піксель». Тоді чоловік вирішив віддати приставку в ремонт, який мав закінчитися 25 травня 2023 року. Проте товару з ремонту киянин так і не отримав. 

Ображений покупець прийшов до магазину, щоб дізнатися реквізити продавця, з яким збирався судитися. Проте куточка споживача, де мали б міститися дані про власника магазину, у приміщенні торговельного залу не було. 

Чоловік звернувся до продавців магазину, які повідомили йому, що йому слід шукати ФОПа, який продав неякісну приставку. Цьому підприємцю відправили заяву із вимогою повернути кошти, однак відповіді на цю вимогу теж не було. У вересні 2023 року чоловік подав позов до суду. Він вказував, що не має ані приставки, ані коштів за неї.

Що було у суді

Киянин просив стягнути з ФОПа кошти, які сплатив за приставку. А ще він розраховував отримати 10 тис. грн моральної компенсації.

Продавець дізнався про судове засідання та надав суду свою версію подій. З його слів, «він дійсно є фізичною особою - підприємцем, але кілька років не здійснюю підприємницьку діяльність, не має магазинів або точок реалізації продукції, тому не має жодного відношення» до історії з приставкою.

«Ознайомившись з документами, що стосуються оформлення купівлі - продажу (ФОП) ніде не виявив інформації, що він є продавцем або підписантом цих документів, а саме квитанції, товарному чеку та гарантійного талона не містять жодних даних про нього», - йдеться у поясненнях від «продавця». Тому він наполягав, що у виплаті компенсацій киянину слід відмовити.

Суддя Оболонського районного суду Києва Наталія Яценко встановила, що киянин дійсно придбав ігрову приставку та сплатив за неї 24 тис. 200 грн. Чоловік як тільки виявив дефект, то одразу віддав пристрій у ремонт. Проте ані приставки, ані грошей так і не отримав, однак він адресував свої вимоги не до того продавця.

У таких випадках киянин міг би замінити у позові продавця на потрібного, але він цього не зробив.

«Оцінивши кожний доказ з точки зору їх належності та допустимості, а в сукупності доказів з точки зору достатності та взаємозв`язку судом не встановлено порушення прав позивача зі сторони ФОПа, оскільки ані з товарного чека на придбання товару, ані з приймальної квитанції, ані з гарантійного талона не вбачається, що саме відповідає є продавцем товару, а відтак суд вважає, що позивачем пред`явлено вимогу до не належного відповідача», - йдеться у рішенні суду.

Тому 20 грудня 2023 року суддя Наталія Яценко вирішила відмовити киянину у його вимогах. Це рішення не оскаржували.

Інформатор писав, що у Києві представник козацької спілки за 5 тисяч доларів продавав посвідчення.

Поговоримо з Миколою Мельником, колишнім командиром роти 47-ї бригади ЗСУ. Останніми днями військові події пов'язані з масовими атаками дронів в Росії. Чи можуть ці атаки змінити хід бойових дій? Як радикальні російські добровольці впливають на ситуацію? Обговоримо це та багато іншого з експертом. Приєднуйтеся, щоб отримати більш детальну інформацію.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.