Фіктивне волонтерство та підробні посвідки на проживання: киянин та білорус організували схему незаконного виїзду в Словаччину

Читать на русском

Київська прокуратура розслідує справу щодо зловмисників, які пропонували допомогу чоловікам для незаконного виїзду за кордон в період дії воєнного стану

Читать на русском
Виїзд за кордон, прокуратура Києва
Зловмисники пропонували допомогу чоловікам, які не мають права виїзду за кордон

Київська прокуратура розслідує справу щодо зловмисників, які пропонували допомогу чоловікам для незаконного виїзду за кордон в період дії воєнного стану

Прокуратурою Києва повідомлено про підозру двом організаторам схеми незаконного виїзду за кордон. Вони пропонували чоловікам оформитись водієм-волонтером, отримати посвідку на проживання у Словаччині чи штамп про виїзд. Про деталі справи прокуратура повідомила 18 березня.

В повідомленні йдеться, що за процесуального керівництва Святошинської окружної прокуратури міста Києва викрито та повідомлено про підозру 43 - річному уродженцю Білорусі та 48-річному киянину в організації незаконної схеми переправлення громадян України призовного віку через державний кордон за попередньою змовою з іншими особами (ч. 3 ст. 332 КК України).

«Згідно із матеріалами досудового розслідування, зловмисники пропонували допомогу чоловікам, які не мають права виїзду за кордон в період дії воєнного стану. Для цього вони обіцяли організувати один з кількох варіантів виїзду», - розповіли в прокуратурі.

Наприклад, спочатку «клієнту» запропонували оформлення фіктивної посвідки на тимчасове проживання на території Словаччини, що давало право виїхати за кордон. Такі послуги оцінили у 10 000 доларів.

Інший варіант, дешевший - фіктивно оформитися водіями-волонтерами, які здійснюють перевезення медичних вантажів та гуманітарної допомоги для потреб Збройних сил України. За це потрібно було заплатити 2500 доларів.

Згодом «клієнту» запропонували варіант виїзду вже шляхом оформлення фіктивного виїзного штампу у закордонному паспорті. Така послуга коштувала 8500 доларів США.

«За кілька днів до передачі коштів один з учасників схеми отримав від «клієнта» його паспорт для виїзду за кордон для того щоб оформити йому виїзний штамп. Після отримання 4 500 євро від «клієнта» йому віддали його закордонний паспорт з відміткою дозволу виїзду за кордон», - поділилися деталями справи в прокуратурі.

Наразі обом організаторам схеми повідомлено про підозру у сприянні в організації незаконного переправлення особи через державний кордон України, усуненням перешкод, за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів.

Слідчі дії у кримінальному провадженні тривають, повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

В цьому інтерв'ю з головою комітету економістів України, Андрієм Новаком, ми спробуємо розібратися, чому західні країни мають такі труднощі з використанням заморожених російських активів для придбання техніки та озброєння для України. Чому раніше на Заході боялися цього кроку і чи існує можливість спрощення цього розуміння. Ми також обговоримо можливі наслідки цієї ситуації для подальшої долі російських активів та можливість впливу такої передачі коштів на авторитет заходу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.