Київ відновить два будинки з трьох десятків, постраждалих від ракетних ударів 7 лютого

Попередні результати експертиз свідчать про наявність у багатоповерхівках певних дефектів, що можуть знизити їхню стійкість та міцність

Відновлення будинків, постраждалих від ракетної атаки 7 лютого у Києві
Попри складність робіт, Київ все ж планує відновлення постраждалих будівель

У Києві планують повністю відновити будинки на вул. Заболотного, 60 та 62, які постраждали від ракетної атаки росіян 7 лютого. Роботи проведе КП "Житлоінвестбуд-УКБ", а попередню експертизу будівель вже було проведено - її висновки свідчать про те, що багатоповерхівки підлягають відновленню. Втім, дефекти таки можуть знижувати міцність, стійкість і жорсткість будівельних конструкцій.

Про це розповів під час зустрічі з мешканцями постраждалих від ракетного обстрілу Києва будівель заступник голови КМДА Вячеслав Непоп. За його словами, висновок попередньої експертизи був готовий вже на другий день після трагедії, 9 лютого. Тепер потрібно буде провести ще одне, більш ретельне, дослідження конструкцій.

"Виявлені дефекти можуть знижувати міцність, стійкість і жорсткість будівельних конструкцій. Наразі необхідно провести детальне обстеження, за результатом якого оперативно розроблять проєкт відновлення будинків", - повідомив Непоп.

Він додав, що міська влада проводитиме регулярні зустрічі з ініціативними групами мешканців щодо підготовки та перебігу відновлення. В цілому під час ракетної атаки 7 лютого у Голосіївському районі пошкодження отримав 31 будинок. Сама тільки площа балконних та віконних конструкцій, пошкоджених внаслідок вибухових хвиль, складає орієнтовно 3 тис. кв.м.

За словами Непопа, працівники КП "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Голосіївського району м. Києва" вже провели роботи з закриття віконних та балконних отворів плитами ОСБ та плівкою, площа, на якій провели роботи, складає 2700 кв.м. Також він порадив мешканцям постраждалих будинків звертатися за компенсацією - сума складатиме до 350 тис грн.

Щоб отримати кошти, треба:

  • Подати повідомлення про пошкодження майна у мобільному застосунку або на порталі "Дія";
  • Відкрити в одному з банків-партнерів спеціальний рахунок "єВідновлення" (банки "ПриватБанк", "Монобанк", "А Банк", "Sense Банк", "Пумб";
  • Подати заявку на виплату через "Дію" для розгляду спецкомісією;
  • Дозволити провести огляд пошкоджень для визначення обсягу компенсації;
  • Дочекатись внесення рішення у Реєстр пошкодженого/зруйнованого майна;
  • Отримати гроші на картку;
  • Подати звіт про їх використання (витратити їх можна на будматеріали, послуги підрядників тощо).

Травмовано дев'ятьох киян, серед них вагітну жінку - наслідки удару 7 лютого

Нагадаємо, 7 лютого 2024 року російські війська завдали масованого ракетного удару по Україні. Частина ворожих снарядів тримала курс на Київ. У місті були чутні вибухи. Удар завдали і крилатими, і балістичними ракетами. Після збиття їхні уламки падали у кількох районах Києва, втім, найбільших руйнувань було завдано саме Голосіївському - там запалала одна багатоповерхівка, ще одна - отримала серйозні ушкодження.

Загалом 7 лютого у Києві було травмовано дев'ятеро людей, включаючи вагітну жінку. Троє з них у Дніпровському районі, двох було госпіталізовано. Ще шістьох доправили до лікарні з Голосіївського району. Також російські ракети пошкодили магістраль теплопостачання на київському Лівобережжі, на кілька годин залишивши містян без тепла.

Ми всі знаємо, що митниця та податкова - головні органи, від яких залежить поповнення державного бюджету. Останнім часом бізнес скаржиться на те, що податкові накладні дуже часто блокуються. І дуже часто в цьому контексті згадується прізвище Гетманцева - голови податкового комітету. Як ви гадаєте, який вплив має Данило Гетманцев на податкову службу, і чи не здається вам, що його вплив перевищує вплив Мінфіну? З цим питанням ми звернулися до Сергія Марченка, який очолює Міністерство фінансів України. Очікуйте на відповіді у нашому відео!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ