Зазначається, що її могли збити
Під час удару по Києву вранці у середу, 7 лютого, російські окупанти могли застосувати протикорабельну гіперзвукову ракету ЗМ22 “Циркон”. Як зазначили оглядачі, її запустили з території тимчасово окупованого Криму. Водночас офіційних підтверджень запуску “Циркону” наразі немає.
Про це повідомляє моніторинговий Telegram-канал Monitor, де пишуть про запуски та траєкторії польоту російських ракет. Для удару використовували універсальний вертикальний пусковий контейнер.
Зазначається, що про пуск “Циркона” свідчить траєкторія польоту ракети. Також оглядачі проаналізували фото снаряда, на якому помітне маркування 3М22, яке відповідає цій ракеті.
“Ми звернули увагу на нетипову траєкторію однієї ракети під час ранкової ракетної атаки. Вона була запущена з Криму і влучила в районі Києва. Наразі мережею шириться фото деталі, яка ймовірно може відповідати даній ракеті. Попередньо це була перспективна крилата гіперзвукова ракета ЗМ22 “Циркон”, – йдеться у повідомленні.
Пишуть, що під час польоту не зафіксували подолання ракетою гіперзвукового рубежу. Водночас характеристики польоту схарактеризували як “гібрид “Кинджала” та “Онікса”.
За даними оглядачів, ракета могла уразити підземні кабелі. У Повітряних силах ЗСУ не коментували цю інформацію, але о 07:46 повідомляли про наближення швидкісної ракети на столицю.
Видання Defense Express з посиланням на власні джерела написало, що ракета впала у Дніпровському районі поблизу лінії електропередачі. Втім, навряд вона була ціллю росіян, тому, ймовірно, “Циркон” був підбитий. Однак у Повітряних силах писали, що перехопили лише крилаті ракети типу Х-555/101 та “Калібр”.
Джерела видання наголосили, що фрагментація ракети достатньо сильна, тому це значно ускладнює її ідентифікацію. На це накладається невелика кількість інформації щодо ЗМ22 “Циркон”, яку не демонстрували публічно.
Крім того, уламки відповідають іншим уламкам ще однієї неідентифікованої ракети, яку ворог використав на початку року. Відносно неї також було зроблено припущення, що це був “Циркон”. Тож можливо, що сьогодні росіяни використали її не вперше.
В росії 3М22 “Циркон” називають гіперзвуковою ракетою. Водночас, ймовірно, що вона як і “Кинджал” є твердопаливною (лише розганяється до значної швидкості, нібито до 9 Махів). Дальність її пуску частіше фігурує у межах 600 км, хоча подекуди декларується і 1000 км, і навіть 1500 км.
Висота польоту “Циркона” – 30-40 км, а маса бойової частини варіюється у межах 300-400 кг. Її довжина сягає 8-10 метрів. Вказівку для запуску надають із супутника або ж із розвідувального літака.
Наразі відомо, що носіями цієї ракети є лише фрегат “Адмирал Горшков” (проєкт 22350) та атомний підводний човен К-560 “Северодвинск” (проєкт 885 “Ясень”). Вони знаходяться далеко за дальністю пуску по Україні. Тож, ймовірно, для пуску могли використати адаптований комплекс “Бастион”, або відомий “Объект-100”.
Зранку у середу, 7 лютого, російські війська завдали масованого ракетного удару по Україні. Частина ворожих снарядів була спрямована на Київ. У місті були чутні вибухи. Зафіксовано падіння уламків ракет у Дніпровському та Голосіївському районах.
У Голосіївському районі внаслідок падіння уламків ракети на житловий багатоповерховий будинок сталася пожежа в кількох квартирах. Також в Голосіївському районі загорілася будівля СТО, згоріло або пошкоджено близько 40 авто. У Дніпровському районі пошкоджено високовольтні кабелі. Є загиблі та поранені. Розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України).
За попередніми даними, ворог застосував 11 літаків Ту-95МС, 6 Ту-22М3, Станом на 14:29 відомо про 40 поранених громадян. У Голосіївському районі столиці розгорнули штаб допомоги постраждалим. Ще чотири людини загинули.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.