Це справді Циркон: судексперти підтвердили, що росіяни вдарили по Києву новою гіперзвуковою ракетою

У Київському науково-дослідного інституту судових експертиз завершили аналіз уламків ракети, які знайшли після час удару по Україні 7 лютого

Уламки ракети
Уламки антикорабельної ракети 3М22 Циркон знайшли на минулому тижні у Дніпровському районі столиці

У понеділок,12 лютого, експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ) завершили аналіз уламків ракети, збитої над Києвом. Вони підтвердили застосування росіянами гіперзвукової антикорабельної ракети 3М22 Циркон під час удару по Україні п'ять днів тому.

Про це повідомив директор інституту Олександр Рувін. За його словами, 7 лютого 2024 року ворог застосував новий вид ракет. 

"За попередньою інформацією, дійсно маємо наявний факт використання ракети 3М22 "Циркон". Про це свідчить маркування на частинах та уламках, ідентифікація вузлів і деталей, особливості відповідного типу зброї. Знайдені елементи характерні саме для Циркона", - сказав він. 

За словами експерта, їх не використовують для інших російських ракет. Комплектуючі вузли Циркону мають маркування 3Л22, 3В22 тощо. На уламках ракети лазерним гравіюванням та методом тиснення виконали надпис 3Л22, що свідчить про конкретний вузол з конкретного виробу.

Це справді Циркон: судексперти підтвердили, що росіяни вдарили по Києву новою гіперзвуковою ракетою 1

"Крім того, рульові механізми мають болти з маркуванням у вигляді цифр 26, що також є особливою рисою Циркону.  Інші маркування допомогли встановити дату виробництва ракети – це кінець 2023-го – 2024-й рік. Мікроелектроніка ракети виявилася практично повністю знищеною, тому вона майже не піддається аналізу. При цьому навіть ті дані, які вже є в розпорядженні експертів, дозволяють казати, що ракета не відповідає вказаним технічним параметрам", - сказав Рувін. 

Ракетна атака 7 лютого 2024 року

Раніше з'явилось повідомлення, про застосування під час атаки не лише Циркону, а й оновленої версії ракети  Х-69. Ракету виробили із застосуванням спеціальних технологій, які роблять її менш помітною, однак українська ППО її виявила. Дальність польоту Х-69 становить 290 км, вага її бойової частини - 310 кг. Ворог також застосував Гром-Э1 та ракети з КНДР KN-23. 

Під час цього масованого ракетного удару частина ворожих снарядів була спрямована на Київ. У Голосіївському районі внаслідок падіння уламків ракети на житловий багатоповерховий будинок сталася пожежа в кількох квартирах. Також в Голосіївському районі загорілася будівля СТО, згоріло або пошкоджено близько 40 авто. У Дніпровському районі пошкоджено високовольтні кабелі. Є загиблі та поранені. 

 

Мешканці будинку у Голосіївському районі Києва, що постраждав від ракетної атаки 7 лютого, передають палкі побажання володимиру путіну - що саме кажуть, дивіться у відео.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ