Порятунок Київміськбуду перекладуть на плечі всіх українців: подробиці рішення столичної міськради

Читать на русском

Витрати на погашення боргів та добудову 40 об'єктів в розмірі 2,28 млрд грн Київська міськрада хоче "повісити" на держбюджет, зробивши запит до уряду

Читать на русском
Недобудови Києва
Київ попросить уряд про допомогу в добудові 40 об'єктів, відповідальність на яких лежить на "Київміськбуді"

Витрати на погашення боргів та добудову 40 об'єктів в розмірі 2,28 млрд грн Київська міськрада хоче "повісити" на держбюджет, зробивши запит до уряду

Контрольна комісія Київради ухвалила рішення, згідно з яким витрати на погашення боргів та добудову довгобудів ХК "Київміськбуд" у сумі 2,28 млрд грн хочуть перевести на держбюджет. Відповідному рішенню передувала аудиторська перевірка за допомогою міжнародної компанії "Ernst & Young". Причому керівника холдингу, Ігоря Кушніра, звільняти не планують - не зважаючи на гучні скандали, пов'язані з його діяльністю, дозвіллям та способом життя.

Про рішення повідомила депутатка Київради Лілія Пашинна. За її словами, ТКК Київради, що проводила перевірку, не знайшла причини появи невиконаних зобов'язань на суму в 6,5 млрд грн, не зрозуміли, як виникли борги, і чия неефективна робота до цього призвела.

"Звіт Тимчасової контрольної комісії по Київміськбуд: Кушнір (гендиректор ХК - Авт.) ні в чому не винен, байдуже що пишуть журналісти, Кабмін, дай 2,28 млрд, на підставі чого - так і не зрозуміло", - зазначила Пашинна у дописі.

Треба додати, що це вже не перша спроба перекласти проблеми найбільшого забудовника, 80% якого належить місту Києву, на плечі платників податків. У квітні холдинг звертався до депутатів міськради з проханням докапіталізувати його на 1 млрд грн. Проте тоді цього вдалося уникнути, зокрема, після того, як в ЗМІ з'явилися публікації про відверто задорогий спосіб життя топ-менеджера. Так, в липні стало відомо, що дружина Кушніра придбала у Франції віллу вартістю в 20 млн євро.

Обіцянки для інвесторів

Зазначимо, що наразі на житло від ХК "Київміськбуд" очікують близько 40 тисяч інвесторів. У Києві було зупинено будівництво 22 житлових комплексів. Інвестори не раз виходили на мітинги, щоб довести необхідність завершення робіт на об'єктах забудовника, і Віталій Кличко не раз обіцяв, що інвестори отримають своє житло.

"Жоден з інвесторів не залишиться без житла і це питання буде вирішуватися на засіданні Київради. Ми вже підготували кроки, що від нас чекають всі інвестори, щоб вирішити цю проблему. Я можу запевнити, всі ці речі, які ми підготували, на наступній сесії озвучимо. У нас напрацюваний шлях, як цю проблему вирішити прозоро, зрозуміло. Буде повний контроль над кожною копійкою, щоб відновити будівництво на цих об'єктах, які на сьогоднішній день заморожені", - казав мер Києва, щоб заспокоїти учасників одного з мітингів наприкінці листопада.

Пригоди керівника "Київміськбуду" на Евересті

Як і на об'єктах інших компаній, недобудови "Київміськбуду" з початком повномасштабного вторгнення було зупинено. В квітні 2023 року керівник ХК "Київміськбуд" Ігор Кушнір повідомляв про готовність відновити роботи на 4 будмайданчиках. Йшлося про ЖК "Урлівський-1" та 2, "Абрикосовий" та "Mirax". До речі, 22 травня російський БпЛА влучив в недобудову "Урлівський-2", зруйнувавши частину будинку та повибивавши вікна. А внаслідок потрапляння уламку ракети 13 грудня 2023-го було пошкоджено недобудовані висотки ЖК Urban park

Тоді ж, навесні, гендиректор обіцяв, що компанія розуміє "відповідальність перед майже 20 тисячами інвесторів" і не збирається її перекладати. Напевно, йдеться і про недобудовані проблемні об'єкти, наприклад, ЖК "Медовий", який так і не було підключено до систем опалення та електромереж. Попри це, в травні його було відсторонено від посади і назначено аудиторську перевірку.

Ігор Кушнір пообіцяв відновити роботи на 4 об'єктах
Ігор Кушнір пообіцяв відновити роботи на 4 об'єктах

Сам Кушнір, як стало відомо з розслідування Bihus.info, в лютому 2022-го виїхав з України з довідкою про інвалідність, та вирушив до Гімалаїв, де підкорив Еверест. Його прес-служба зазначила, що він має третю групу інвалідності через онкологічне захворювання - меланому.

"Йому було проведено низку операцій з видалення метастаз у різних органах та видалення самих внутрішніх органів. Водночас з цим, він є досвідченим альпіністом, який піднявся на два "восьмитисячника" та сім "семитисячників". Підкорення Евересту було мрією Кушніра, яку йому вдалось здійснити лише у цьому році", - підтвердили в прес-службі.

Що встановили аудитори

Департамент внутрішнього фінконтролю та аудиту КМДА проводив глибинне дослідження матеріалів щодо забудовника з липня 2023-го. За словами депутатки від фракції УДАР Мирослави Смірнової, аудиторам, в тому числі з "Ernst & Young", однієї з провідних міжнародних компаній, надали фінансову звітність, включно з 2019 роком, дані про будівельні проєкти, інформацію про нараховані та виплачені у 2019-2022 роках дивідендів до бюджету Києва.

Наприкінці листопаду аудит було завершено, і перший заступник голови КМДА Микола Поворозник розповів, що 2,28 млрд грн стали сумарними "запланованими" збитками ХК "Київміськбуд", на ситуацію вплинули і COVID-19, і повномасштабна війна, і фактор "Укрбуду" (об'єкти забудовника, керівництво якого було заарештовано за багатьма звинуваченнями, передали ХК "Київміськбуд").

"У результаті аналізу незалежними аудиторами фінансово-господарського стану ПрАТ "ХК "Київміськбуд" не виявлено ознак дій із доведення підприємства до банкрутства чи приховання факту стійкої фінансової неспроможності. Не підтверджено здійснення масових операцій з пов’язаними особами", - повідомляла тоді ж Мирослава Смірнова.

В листопаді ж КМДА запропонувала інструмент, щоб задовільнити схвильованих інвесторів - мова про утворення тимчасового дорадчого органу, до складу якого мають увійти й ініціативні групи інвесторів. За словами заступника голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Владислава Андронова, це має статись ще цьогоріч. Доречі, сама ХК "Київміськбуд" обмежила спілкування з інвесторами, зокрема, закривши можливість коментування під власними постами на Facebook.

Коментування під постами обмежено
Коментування під постами обмежено

Суди відмовляють у задоволенні позовів

Нагадаємо, діяльність забудовника пов'язана з численними скандалами. Так, днями один з інвесторів отримав судове рішення за позовом до Київської міськради. Чоловік вимагав повернути йому 100 тис грн за неотриману квартиру в ЖК "Деміївський квартал" (причому суму за житло він сплатив у повному обсязі). Втім, у задоволенні позову інвесторові було відмовлено.

Також наприкінці листопада Інформатор писав про те, що Ігоря Кушніра поки не допускатимуть до роботи генеральним директором ХК "Київміськбуд".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.