У Києві чоловік осквернив ханукію на Майдані Незалежності: яка реакція громадськості та що йому загрожує

Особу чоловіка встановили - порушником виявився житель Київської області

Новини Києва, Ханука
На Майдані незалежності чоловік осквернив ханукію

У Києві чоловік на камеру осквернив монумент, встановлений на Майдані Незалежності до відзначення іудейського свята Ханука. Відео у Telegram опублікувала громадська організація Об'єднана єврейська община України.

На відео чоловік називає ханукію граблями. Потім він підходить до світильника і нібито дзюрить поряд із ним.

«Наша земля — це українська земля, козацька, і не якісь євреї її заселятимуть. Наші хлопці за що гинуть? За те, щоб нашу землю заселяли євреї?» — каже чоловік.

19 грудня поліція Києва заявила, що під час моніторингу соцмереж побачила відео. Особу чоловіка встановили: порушником виявився житель Київської області 1988 року народження. Його затримали.

Telegram oembed: https://t.me/informator_live/1120

Правоохоронці розпочали кримінальне провадження за ч. 1 ст. 161 Кримінального кодексу України — порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками.

Чоловіку загрожує штраф від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або до п’яти років обмеження волі, із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років чи без такого.

Нагадаємо, що у 2020 році Ханука за рішенням президента Володимира Зеленського стала державним святом в Україні. В українських містах з його нагоди встановлюють ханукії.

Що таке ханукія?

Це менора, тобто світильник до Хануки — єврейського свята, встановленого в пам’ять про відновлення Єрусалима та наступне переосвячення Другого єрусалимського храму на початку повстання Маккавеїв проти імперії македонської династії Селевкідів у II столітті до нашої ери.

Запалювання ханукії — головний обряд свята — символізує духовну стійкість і перемогу святості над нечистотою, світла над темрявою навколишнього.

У православних і греко-католицьких храмах на престолах у вівтарі також можна побачити семисвічники, схожі на старозавітні менори. А втім, християнські напрестольні семисвічники відрізняються за формою від єврейських та мають інше символічне тлумачення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ