Енергонезалежність під ключ: сонячні панелі живлять будинок і навіть заряджають авто - скільки це коштує

Фахівець застосував у своєму заміському помешканні низку технологічних рішень, що дозволили зробити споруду абсолютно незалежною від зовнішнього живлення, втім, у системі все одно є деякі мінуси передовсім її ціна

Електроенергія відключення світла Київ
Фахівець заживив будинок від сонячної електростанції, що встановив на даху

Зважаючи на знеструмлення, про які попереджають енергетики в осінньо-зимовому сезоні, кияни вже міркують над тим, яку з моделей забезпечення власних енергетичних потреб слід обрати. Інформатор пропонує вдалі кейси із забезпечення помешкань світлом і теплом. Про один з найбільш цікавих варіантів розповів бренд-менеджер Ecoflow Сергій Сілін: у його заміському будинку поєднуються сонячні панелі, комплект "Ecoflow PowerOcean" та Starlink.

"Океан" енергії під дахом

Репортаж з енергонезалежного будинку зробив журналіст dev.ua. Сілін застосував низку рішень, що зробили його помешкання ефективним та цілком незалежним від будь-яких зовнішніх умов. Передовсім, на даху він встановив сонячні панелі, у підвалі будинку - комплект енергонезалежності Ecoflow PowerOcean (у підземному гаражі).

"Як результат: тепер Сергій може використовувати енергію сонця для освітлення, кондиціювання та всіх електрогаджетів у будинку. Водяна скважина також живиться від PowerOcean. І навіть автівка заряджається від сонця. Електроенергія нічого не коштує Сергію. А для доступу в інтернет встановлений Starlink", - зазначає видання.

У EcoFlow PowerOcean є інвертор на 10 кВт потужності. До нього під'єднані три акумуляторні LFP-батареї, по 5 кВт кожна. Усі вони поєднані між собою, і при такій конфігурації інвертор може видавати максимально 10 кВт. Він трифазний. Виходить, що на кожну фазу приходиться по 3,3 кВт, зазначають журналісти.

Як розподілилися потужності

Фази у будинку Сергій розділив так: перша фаза — нижня частина будинку (гараж, насос води, бойлер). Друга фаза — нагору (все освітлення, телевізори, кондиціонер). А третя фаза — це кухня: чайник, холодильник і так далі.

"Ми можемо збільшити ці місткості максимально до 45 кВт", — підкреслює Сергій, на випадок, якщо відключення електроенергії будуть більш довготривалими.

Якщо ж виходити з потужності, яка встановлена наразі в будинку (10 кВт), то їх в режимі резерву, тобто без сонячних панелей, вистачає при середньому споживанні приблизно на добу. Саме стільки, 10 кВт, становить сумарна потужність сонячних панелей на даху будинку. Взимку, каже Сергій, усі панелі зможуть дати приблизно 5-7 кВт енергії на день (половина заряду акумуляторів). І якщо електроенергія в централізованій мережі буде з’являтися хоча б іноді (на дві години), акумулятори можна дозарядити на повну. І їх знов вистачить на добу використання.

Взимку, каже Сергій, усі панелі зможуть дати приблизно 5-7 кВт енергії на день (половина заряду акумуляторів) - відтак, батареї все ж треба буде підзаряджати від загальної енергосистеми
Взимку усі панелі зможуть дати приблизно 5-7 кВт енергії на день (половина заряду акумуляторів) - відтак, батареї все ж треба буде підзаряджати від загальної енергосистеми

Які мінуси та ціна питання

Влітку ж усі батареї разом зможуть генерувати до 55 кВт енергії, це дасть ще й надлишок. А від енергії сонця можна заряджати ще й електромобіль в гаражі. Власник будинку каже, що, заряджаючи автівку таким чином, вже зекономив 10-12 тис. грн.

"Поряд з EcoFlow у мене розміщений PowerPulse. Це пристрій, який розроблений компанією спеціально для заряджання електромобілів від EcoFlow", — каже Сергій.

Єдиний мінус: від Ecoflow неможливо живити електрокотел, встановлений в будинку. Він живиться лише від центральної лінії - бо, якщо підімкнути його до батарей, каже власник, "висадить усю систему" просто за годину. А от кондиціонування, тепла підлога та інші побутові обігрівачі споживають в цілому небагато.

Комплект енергонезалежності EcoFlow PowerOcean, про який розповідав Сергій, коштує десь 560 тис. грн. І це без урахування купівлі та встановлення панелей на даху. На перший погляд, це багато - втім, власник будинку каже, що комплект встановлюється на десятиріччя (сама лише гарантія на обладнання триватиме 15 років).

60% киян поки не подбали про енергетичну незалежність: що їм пропонує ринок

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що 60% киян поки думають і нічого не роблять щодо власної енергонезалежності. Ще 40% рахують і щось обирають. Найпопулярніший варіант для забезпечення альтернативною електрикою у квартирі - різні форми інверторів та акумуляторів. Втім, це засоби не для постійного, а, радше, тимчасового використання: зарядні системи, розраховані на три роки роботи, за умови знеструмлень ламаються за 1,5-2 місяці, кажуть фахівці.

Також ми повідомляли, що на популярних платформах онлайн-оголошень для покупки та продажу товарів пропонують обладнання для енергонезалежності. Але треба бути готовим до цін: бюджетні варіанти передбачають витрати у 30-35 тисяч гривень. Так, інвертор на 1,5 кВт з акумулятором, яких має вистачити для роботи холодильника, світла, інтернету, телевізора, роботи ноутбука, заряду телефона та інших гаджетів, коштує 35,5 тис. грн.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube