Продавці у соцмережах почали продавати саморобні безперебійні системи живлення різної потужності, комплектації та на будь-який гаманець
Готуватися до зими влітку - справа розумна та далекоглядна. Прогнози фахівців з енергетики щодо літніх блекаутів вже справдились, а зиму українцям обіцяють як мінімум не менш складну. Тому, купивши усі можливі пристрої на кшталт павербанків та зарядних станцій, люди починають розглядати проблему більш масштабно, адже сподіватися краще і надійніше на самого себе. І попит, який народжує пропозицію, “організував” на ринку безліч варіантів: від саморобного обладнання, яке виготовляють рукаті майстри, до складних систем, що везуть з-за кордону.
На популярних платформах онлайн-оголошень для покупки та продажу товарів зараз розбігаються очі. Але треба бути готовим до цін: бюджетні варіанти передбачають витрати у 30-35 тисяч гривень.
Наприклад, інвертор на 1,5 кВт з акумулятором, яких має вистачити для роботи холодильника, світла, інтернету, телевізора, роботи ноутбука, заряду телефона та інших гаджетів, коштує 35 500 грн. Послуги з підключення та налаштування сплачуються окремо. Але ж зате і пропозиції дуже гнучкі: якщо зазначеної потужності недостатньо, під вимоги та потреби клієнта розраховується та формується інше обладнання.
Більш серйозні й, відповідно, дороговартісні пропозиції - це автоматизовані та безперебійні системи живлення, що забезпечують аварійне живлення у разі відключення електроенергії або скидання навантаження. Але ж і ціна енергетичної незалежності в окремій оселі стартує від 60 тисяч гривень. Хоча на заміну отримуєш систему, яка у разі відключення світла миттєво перемикає квартиру на автономне живлення від акумуляторів, а усі розетки та світильники працюють у звичному режимі. Коли загальну мережу вмикають, система автоматично перемикає квартиру на загальне живлення від мережі та заряджає акумулятори.
До речі, акумулятор заряджається від розетки, генератора або сонячних панелей, безперебійник накопичує енергію за три - чотири години. Обрати можна комплекти джерел безперебійного живлення з різною чистою корисною ємністю акумуляторної батареї - на 3 кВ, 5 - 6 кВ, 8 кВ, 10-12 кВ і так далі.
Ситуація в енергосистемі буде поліпшуватися, але давати точні прогнози неможливо через загрозу нових і нових обстрілів. Про це в ефірі телемарафону нещодавно заявив міністр енергетики України Герман Галущенко.
«Ситуація буде поліпшуватися вже зараз. Це вже відбувається. Але знову-таки — давайте теж розуміти, що війна триває. І, безумовно, масовані атаки очевидно будуть продовжуватися. Тому у війні важко будувати прогнози. Повірте, жодна країна світу навіть приблизно до цього не підходила. Навіть на третину того, що пройшли ми. Тому важливо довіряти нашим енергетикам», — сказав Галущенко.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. Підписатися на канал у Viber можна тут.