Столичні багатоповерхівки можуть скористатися програмами, які допомагають впроваджувати енергоефективні заходи або обладнання безперебійного живлення, причому взяти участь у програмах підвищення енергостійкості можуть усі будинки, незалежно від того, чи є там ОСББ або ЖБК
Столичні багатоквартирні будинки можуть скористатися програмами, які допомагають впроваджувати енергоефективні заходи або обладнання безперебійного живлення. Взяти участь у програмах підвищення енергостійкості можуть усі будинки, незалежно від того, чи є там ОСББ або ЖБК. А суми для програми компенсацій за придбані генератори або сонячні панелі збільшено втричі.
Про це повідомляє пресслужба КМДА. Насправді, є декілька програм, які вже популярні серед столичних ОСББ - як писав Інформатор, у Києві є вже 650 будинків, які встановили автономне енергоефективне опалення або альтернативні джерела живлення, або ж просто почали роботу над енергонезалежністю.
Серед доступних програм:
"Цього року за програмою компенсації ми втричі збільшили суми відшкодування на придбання генераторів або сонячних станцій, особливо для будинків великої поверховості. Наразі місто відшкодовує 75% вартості придбаного обладнання, утім не більш як 100 тис. грн - для будинків до 6 поверхів (включно); 200 тис. грн - для будинків від 7 до 16 поверхів (включно); 300 тис. грн - для будинків від 17 поверхів, а також для будинків із котельнями", - розповів заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.
Чиновник наголосив на необхідності підготувати будинки до роботи взимку, враховуючи можливі відключення електроенергії. Особливо в будинках, де від наявності світла залежить життєзабезпечення.
Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що у Києві продавці у соцмережах почали продавати саморобні безперебійні системи живлення різної потужності, комплектації та на будь-який гаманець. На популярних платформах онлайн-оголошень для покупки та продажу товарів бюджетні варіанти продають за 30-35 тисяч гривень.
Також ми повідомляли, що концерн "Ярослав", що виробляє текстиль та макаронні продукти на Київщині, обладнав свої фабрики сонячними електростанціями. Нині вже три з п'яти фабрик Київщини мають власну генерацію, і при цьому вони забезпечують від 80% до 100% потреб у електроенергії. При цьому заходи з енергоефективності почали впроваджувати з 2022 року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.