Ділянки Микільської Слобідки у Києві ніяк не можуть продати: кияни посунули забудовників

Якщо з 3 спроби землю не продадуть, то її мають віддати безоплатно, й наразі ділянки вже двічі виставляли на торги.

забудовник, Київ
Київрада голосувала за створення парку «Микільська Слобідка»

Ощадбанк продає 3 земельних ділянки у Києві між вулицею Микільсько-Слобідською та Броварським проспектом у Києві. На площі 6,3671 га біля Дніпра планували збудувати хмарочоси на 25 поверхів. Киянам знадобилося 9 років, щоб захистити в судах зелену зону. Й тепер покупець має надати письмове запевнення щодо врахування громадських інтересів при використанні землі. Тому зрозуміло, чому цей ласий шмат землі вже двічі не можуть продати. Про новий – третій аукціон стало відомо з оголошення на СЕТАМ від 23 квітня 2024 року. 

На 15 травня призначений третій конкурс з продажу ділянок біля водойми. Цього разу стартова ціна за ділянки складає понад 312 млн грн. Це на 138 млн грн менше за початкову вартість. 

Чому ділянки Микільської Слобідки у Києві ніяк не можуть продати: кини посунули забудовників 1

 

Спірні ділянки втретє виставили на торги. Фото - СЕТАМ
Спірні ділянки втретє виставили на торги. Фото - СЕТАМ

 

«Загальна площа земельних ділянок - 6,3671 га. Їх цільове призначення: для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови», - написано в оголошенні.

Новий власник ділянок отримає:

  • ділянку площею 2,5757 га (кадастровий номер: 8000000000:66:178:0255);
  • ділянку площею 1,9796 га (кадастровий номер: 8000000000:66:178:0256);
  • ділянку площею 1,8118 га (кадастровий номер: 8000000000:66:178:0257);
  • металеву огорожу.

«Початкова ціна продажу майна вказана з урахуванням вартості металевої огорожі та без урахування ПДВ», - попередили учасників аукціону.

  • Вперше Ощадбанк намагався продати землі у жовтні 2023 року. Тоді їх початкова вартість була 450 млн грн, але торги не пройшли, тому що ніхто з учасників не сплатив гарантійного внеску. 
  • Друга спроба була у грудні минулого року. Ціну за землю зменшили до 312 млн 022 тис. 099.18 грн, проте аукціон знов не відбувся, тому що того разу ніхто не подав заявки на участь.

За правилами державного підприємства «СЕТАМ», яке підпорядковується Мін’юсту та продає арештоване майно, якщо лот тричі ніхто не купить, то його можуть безоплатно віддати

  • органам державної влади;
  • закладам охорони здоров'я, освіти, соціального забезпечення, соціального захисту, зокрема, закладам, у яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, дитячим будинкам сімейного типу, прийомним сім'ям, будинкам дитини при установах виконання покарань;
  • установам виконання покарань;
  • слідчим ізоляторам;
  • військовим формуванням;
  • на благодійні цілі;
  • для переробки, знищення (утилізації) такого майна.

Як уточнили, у ДП «СЕТАМ» лот було виставлено АТ Ощадбанк в рамках добровільно продажу, а не примусової реалізації, тому продавець (банк) може виставляти майно стільки разів на продаж, скільки буде вважати за необхідне.

Що за історія з парком

У 2020-2021 роках Київрада проголосувала за створення парку «Микільська Слобідка». Для цього депутати прийняли рішення викупити три ділянки площею понад 6 гектарів. Проте власник – «Ощадбанк» – не погодився. 

Аби захистити зелену зону зареєстрували проєкт рішення, щодо створення на спірній території скверу. У жовтні 2023 року в Київраді пішли далі та вирішили звернутися до Кабміну, Мінфіну, Національного банку, щоб не допустити продаж землі на торгах.

Секретар Київради Володимир Бондаренко попередив, що влада не дасть дозволів забудувати ці землі.
Секретар Київради Володимир Бондаренко попередив, що влада не дасть дозволів забудувати ці землі.

 

«Навіть якщо вказані землі (територія між вулицею Микільсько-Слобідською та проспектом Броварським та ділянка на вулиці Грушевського, 36. – Ред.) будуть продані, Київрада та її виконавчий орган не погодять на них жодних будівельних робіт. Зважаючи на введений в Україні правовий режим воєнного стану, територіальна громада Києва в особі Київської міської ради позбавлена можливості викупити зазначені земельні ділянки на відкритих торгах», - попереджав секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко. Ось чому поменшало охочих купити ці землі. 

Нагадаємо, що територія між вулицею Микільсько-Слобідською та проспектом Броварським належить до пам’ятки ландшафту та історії місцевого значення «Історичний ландшафт Київських гір та долини річки Дніпро». А земля на Грушевського – це територія стадіону «Арсенал», що пролягає в межах Центрального історичного ареалу столиці. 

«Максимум, який може дозволити громада міста Києва – це використання вказаних земельних ділянок у якості зелених зон. «Сигнальні прапорці» вже виставлено», - попередили у Київраді та чітко дали зрозуміти, що жодної забудови на цих територіях бути не може.

Кияни теж доклали зусиль, щоб ніяка висотка не з’явилася у зеленій зоні. Для цього знадобилося 9 років ходіння по судах. Фіналом була постанова Верховного суду у червні 2023 року, що територія забудови – ділянки по вулиці Микільсько-Слобідській, 7-9 - потрапляє в межі пам’ятки історичного ландшафту. Тому ніякі багатоповерхівки там не мають права з’явитися.

Як повернути гроші від забудовника

Варіант перший - звертатися до суду. Зазвичай це найпростіший, як може здатися, варіант. Проте експерти вважають, що це неоднозначно. 

Варіант другий - домовлятися з забудовником. Це той варіант, при якому треба знайти спільну мову з забудовником, якщо це можливо. Наприклад, порахувати вартість квартири у витрати за котел в іншій квартирі у нього ж, додаткові квадратні метри, ремонтні роботи.

Варіант третій - спробувати продати самостійно. Це називають непоганим виходом з ситуації, якщо хочеться позбавитися від квартири.

Інформатор писав, що у Києві активісти відбили парк “Микільська Слобідка”, де мали зводити хмарочоси. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ