Будівництво ЖК Синьоозерний заборонили, але жінка купила там квартиру: чи повернув суд її гроші

У червні 2014 року суд визнав будівництво незаконним. Проте у лютому 2015 року жінка уклала угоду із забудовником та заплатила за житло понад 305 тисяч гривень.

будівництво, забудовник, суд
За недійсною угодою жінка хотіла отримати штраф

Жінка уклала угоду на купівлю квартири у будинку, який мали збудувати на перетині проспекту Правди та проспекту Георгія Гонгадзе у Києві. Двокімнатне житло площею 62,43 м кв. мало знаходитися у 4-ій секції на 7-му поверсі будинку. 

За це жінка заплатила «Управляючій компанії Київбуд» 305 тис. 907 грн. Свою квартиру вона мала отримати у другому кварталі 2016 року. Однак коли вона вперше звернулася до суду у червні 2021 року, будівництво четвертої секції так і не розпочалося. 

Жінка спочатку запитувала у забудовника, коли ж розпочнеться будівництво, а згодом стала вимагати повернути кошти. Проте Київбуд ніяк на це не реагував.

Яким було перше рішення суду

Суддя Подільського районного суду Києва Оксана Скрипник вивчила угоду та квитанції про оплату квартири. Вона визнала, що жінку ввів в оману забудовник, тому що угоду з нею він уклав після того, як його проєкт визнали незаконним.

«Факт самочинного будівництва ЖК «Синьоозерний» встановлений постановою Окружного адміністративного суду Києва 03.06.2014 року у справі № 826/5850/14, яким заборонено виконання будівельно-монтажних робіт житлового комплексу «Синьоозерний» на перетині проспектом Правди та вул. Гонгадзе у Подільському районі м. Києва до усунення порушень», - йдеться у рішенні судді.

За даними одного із сайтів нерухомості, Київрада анулювала забудовнику документи на земельну ділянку. В серпні 2016 року на ЖК наклали арешт. А в січні 2019 року Печерський суд передав Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів недобуд «Синьоозерний» та його відділ продажів як доказ на зберігання. 

Через це у липні 2022 року суддя Скрипник у заочному рішенні визнала договір із жінкою недійсним та постановила стягнути із забудовника 338 тис. 061 грн. Але на цьому історія із позовами не завершилась.

Що було у другому рішенні суду

У травні 2023 року ця ж жінка вирішила оштрафувати «Управляючу компанію «Київбуд» на 844 тис. 811,94 грн. Це була пеня за те, що забудовник не виконав вчасно угоду, а саме за період часу з 1 липня 2016 року по 4 травня 2023 року.

Суддя Шевченківського районного суду Києва Василь Волошин марно чекав, що компанія надасть якість пояснення. Ні документів, ні представників від неї суддя не побачив. Водночас суддя нагадав, що посилатися на невиконання угоди, яку за твоєю ж ініціативою визнали недійсною, то марна справа.

«Укладений між сторонами договір був визнаний недійсним за рішенням Подільського районного суду Києва. Зазначений правочин не створює юридичних наслідків, крім тих, що пов`язані з його недійсністю», - йшлося у новому рішенні суду.

У жовтні минулого року суддя Волошин вирішив, що гроші жінка не отримає. Це рішення не оскаржували.

Інформатор писав, що в Україні вперше після вторгнення рф поновиться інвентаризація недобудов і довгобудів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ