Кияни захистили Микильську Слобідку від забудовників: постанова Верховного Суду

Читать на русском

Біля Дніпра забудовник хотів звести три хмарочоси на 25 поверхів. Киянам знадобилося 9 років, щоб захистити в судах зелену зону.

Читать на русском
Київ, забудова, Микильсько-Слобідська
Суд прийняв остаточне рішення

Біля Дніпра забудовник хотів звести три хмарочоси на 25 поверхів. Киянам знадобилося 9 років, щоб захистити в судах зелену зону.

25 жовтня Верховний Суд скасував ще один дозвіл на забудову Микільської Слобідки. Це рішення остаточне та оскарженню не підлягає.

Про рішення суду повідомив активіст та захисник Олег Симороз

«9 років наша громада Микільської Слобідки боролася за скасування незаконного Дозволу на будівництво на березі Дніпра по Микільсько-Слобідській, 7-9 у Дніпровському районі столиці. Сьогодні Верховний суд виніс остаточне рішення на нашу користь!», - написав активіст у соцмережі.

Як кияни захистили Микильську Слобідку від забудовників: постанова Верховного Суду 1

В коментарях під цим дописом кияни згадали, що це не перший дозвіл, якій активісти скасовують через суд.

Як тривала боротьба у судах

У червні цього року Верховному Суді підтвердили, що територія забудови – ділянки по вулиці Микільсько-Слобідській, 7-9 потрапляє в межі пам’ятки історичного ландшафту. Тому ніякі багатоповерхівки там не мають права з’явитися. 

Кияни крок за кроком відстоювали зелену зону
Кияни крок за кроком відстоювали зелену зону

«Забудовник намагався оскаржити статус пам’ятки в судовому порядку, а саме в частині включення земельної ділянки, яка розташована на вулиці Микільсько-Слобідській, 7-9 в межі пам’ятки ландшафту, однак забудовнику було відмовлено, рішення набуло законної сили. А тепер і припис на заборону будівництва ми відстояли у останній інстанції!», - написав влітку Олег Симороз

Рішення суду щодо припису на заборону будівництва – це був один з етапів боротьби киян за збереження зелених зон. У серпні історія продовжилася. Верховний Суд відмовив забудовнику у поновлення договору оренди двох ділянок. 

Як кияни захистили Микильську Слобідку від забудовників: постанова Верховного Суду 3

 

Забудовнику відмовили в подовженні договору оренди
Забудовнику відмовили в подовженні договору оренди

 

«Забудовник в межах прибережної захисної смуги Дніпра хоче побудувати три 25-ти поверхових бетонних монстра. Перед повномасштабним вторгненням нашій громаді вдалося вистояти у черговій спробі забудовника розпочати будівельні роботи, ми не злякалися ані тітушок, ані продажної поліції», - написав активіст

Кому належали ділянки та хто забудовник

У жовтні 2023 року стало відомо, що Ощадбанк виставив на продаж три ділянки між вул. Микільсько-Слобідською і Броварським проспектом. Початкова ціна була 450 мільйонів гривень. Однак торги не відбулися

Нагадаємо, що у 2020-2021 роках Київрада проголосувала за створення парку «Микільська Слобідка». Для цього депутати прийняли рішення викупити три ділянки площею понад 6 гектарів. Проте власник – «Ощадбанк» – не погодився. Аби захистити землі зареєстрували проєкт рішення, щодо створення на спірній території скверу. У жовтні в Київраді пішли далі та вирішили звернутися до Кабміну, Мінфіну, Національного банку, щоб не допустити продаж землі на торгах. 

«Максимум, який може дозволити громада міста Києва, – це використання вказаних земельних ділянок у якості зелених зон. «Сигнальні прапорці» вже виставлено: навіть якщо вказані землі будуть продані, Київрада та її виконавчий орган не погодять на них жодних будівельних робіт», - попередив секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко.

Кияни вважають, що Столяр мав відношення до забудови
Кияни вважають, що Столар мав відношення до забудови

Це був сигнал для забудовників, які планували появу багатоповерхівок на березі Дніпра. А точніше для представника забороненої партії ОПЗЖ Вадима Столара та Андрія Насіковського з братом – власник будівельної компанії DIM. 

Інформатор писав, що в Києві на стадіоні Арсенал збиралися будувати багатоповерхівку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.