Будмайданчик метро на Виноградар: озеро з лататтям, покинуті документи на німецьку техніку та розпатрані злодіями сумки

Будівельні роботи на технологічних майданчиках метро на Виноградар не почалися, а Інформатор розшукав ознаки того, що новий підрядник ще й не заходив на об'єкти, де вже має вести свою діяльність

Будівництво метро на Виноградар Київ
Недобудований тунель частково перетворений на довгенький басейн, у якому плаває латаття та місцева фауна

Роботи з будівництва метро на Виноградар так і не почалися. Будмайданчик на місці, де мала б бути станція "Мостицька" нині затоплений, причому вода стоїть там вже досить тривалий час. І з його зовнішнього стану видно, що на середину жовтня жодні будівельні роботи там не ведуться. Втім, будівельники закрили дірки в паркані, якими той зяяв навесні, коли Інформатор був тут попереднього разу.

На місці, де мала б бути платформа станції метро "Мостицька", сьогодні величеньке озеро з водоростями і своєю фауною. Навесні, коли Інформатор минулого разу робив репортаж з будівельних майданчиків на Виноградарі, саме ця локація була закрита. Зараз хтось відкрив ворота - та так і полишив їх, дозволивши будь-кому потрапляти всередину.

Доступ на будмайданчик полегшений - хтось "забув" закрити за собою ворота
Доступ на будмайданчик полегшений - хтось "забув" закрити за собою ворота

Натомість, дірки в паркані, що вели до ще однієї частини майданчика на Виноградарі, робітники закрили, нарешті припинивши "паломництво" туристів-екстремалів та підлітків з сусідніх будинків. Втім, сюди понадились ходити більш небезпечні елементи: серед мотлоху та сміття на землі ми знайшли сліди кримінальної діяльності - розпатрані сумки та рюкзаки, які, ймовірно, скидають через паркан крадії.

Ще один небезпечний момент: на майданчику №2 (з відчиненими воротями) ми побачили декілька відкритих люків, що ведуть до підземних комунікацій. Зверху їх заклали дерев'яними трапами на кшталт тих, що використовують магазини для вивантаження продукції. Але цей захист непевний, і може бути легко відсунутий в сторону.

Хтось покинув на майданчику випатрані сумки, ймовірно, вкрадені в киян у транспорті
Хтось покинув на майданчику випатрані сумки, ймовірно, вкрадені в киян у транспорті

З інших цікавин, що побачив наш кореспондент, - документація на метробудівну техніку, що була розкидана просто технологічним майданчиком. Звідки взялися документи, і, головне, чому їх покинув тут попередній підрядкик - загадка. Наприклад, ми сфотографували документи до бурового обладнання фірми Wirth з Німеччини.

Просто неба лежить документація на бурову техніку, призначену для будівництва метро у Києві
Просто неба лежить документація на бурову техніку, призначену для будівництва метро у Києві

Насправді, ситуація на майданчику погіршилася з моменту, коли Інформатор був тут минулого разу. Тоді в будиночку охорони ще було "життя" - хоч охоронці й не контролювали ситуацію на будмайданчику, але сама їхня присутність могла б стримати школярів від прокикнення на об'єкт. Сьогодні на обох майданчиках порожньо. Обладнання так само розкрадається, є й ознаки інших злочинів, що відбуваються просто неба на закинутих об'єктах незавершеного будівництва.

Роботи мали б відновитися у жовтні 2024-го - і вони коштуватимуть на 8 млрд грн дорожче

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що роботи зі спорудження лінії метрополітену на Виноградар, які мали б відновитися у жовтні 2024 року, обійдуться бюджету на 8 млрд грн дорожче, ніж було заплановано. При цьому вони мали б закінчитися наприкінці 2021 року, але об’єкт стоїть закинутим вже впродовж кількох років і навіть не охороняється. Наразі побудований лише правий перегінний тунель протяжністю майже 1250 метрів від станції "Мостицька" до станції "Сирець" на "зеленій" лінії метро.

Також зазначимо, що у середині серпня 2024-го ми повідомляли про позицію директора Дептрансу КМДА Руслана Кандибора. Він повідомив: будівництво метро на Виноградар відновиться у жовтні 2024 року. Саме тоді, згідно з укладеним днями договором на продовження робіт, підрядник має узятися до будівництва. А от строк складе загалом 30 місяців.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube