Попри зупинення дії містобудівних умов та обмежень, яке відбулося 15 березня 2024 року, забудовник продовжив будівництво поблизу парку у Києві.
Державна інспекція архітектури та містобудування (ДІАМ) звернулася до суду через порушення на будівництві біля Солом’янського парку у Києві. Мова йде про видачу містобудівних умов та обмежень, які є стартом для початку робіт. З 15 березня 2024 року цей дозвіл призупинений. Про це повідомило Міністерство розвитку громад та територій у вівторок, 26 березня.
На вулиці Шаповала, 1-3 впритул до Солом‘янського ландшафтного парку будують висотки. Під час риття котловану стався зсув доріжки у парку. Проте до цього часу будівництво тривало.
«У ході державного архітектурно-будівельного нагляду щодо дотримання Департаментом містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності була виявлена низка порушень при видачі містобудівних умов та обмежень для проектування об’єкта будівництва», - йдеться у повідомленні міністерства.
Водночас 15 березня 2024 року було прийнято рішення про зупинення дії містобудівних умов та обмежень для цього проєкту. Однак девелопер - будівельна компанія РІЕЛ спростувала заяви про зупинку робіт.
«Також подано до Київського окружного адміністративного суду позовну заяву про визнання протиправними та незаконними дії КМДА щодо видачі містобудівних умов та обмежень і відповідно – їхнього скасування», - йдеться у заяві.
У грудні 2018 року та у квітні 2019 року Київрада передала в оренду 4 ділянки по вул. Механізаторів, 1-3 (назву вулиці змінили на Генерала Шаповала). Згодом, 10 вересня 2021 року, за декілька днів до того, як ліквідували Державну архітектурно-будівельну інспекцію, вона встигла видати дозвіл на будівництво.
Цей документ фірма «Смарт-Девелопмент» отримала під багатофункціональний комплекс «CityZen» з готелем та офісами. Проте на цій ділянці фактично будується житловий комплекс, хоча забудовник називає його «апартаментами». Це мають бути 3 будинки на 665 квартир. Висота новобудов може бути до 21 поверху.
Про будівництво поблизу Солом’янського парку стало широко відомо, коли в ніч на 14 жовтня 2023 року відбувся зсув ґрунту, а на пішохідній зоні з’явилися тріщини.
«Ймовірною причиною зсуву ґрунту є роботи, пов’язані із риттям котловану будівництва за адресою вул. Генерала Шаповала, 1-3 у Солом’янському районі столиці. Представники забудовника зобов’язалися усунути наслідки пошкоджень пішохідної частини, відновити благоустрій парку в найкоротший термін власним коштом», - повідомили в Київраді.
Столичні чиновники запевнили, що будівництво не ведеться на безпосередній території парку, проте частково прилягає до зеленої зони.
Мешканці столиці створили громадську організацію "Збережемо Солом'янський парк". На своєму сайті активісти пропонують замість висоток побудувати у парку спортивну зону.
Кияни тричі зверталися до мера Віталія Кличка із петиціями зупинити будівництво та створити там сучасну зелену зону. Також мешканці столиці подали три позови до суду:
Руйнацію частини парку активісти називають злочином, який вони задокументували у відео на своєму Youtube каналі. Активісти зафіксували, що у підніжжі парку з'явився підкоп через викопування котловану. Це й могло стати причиною руйнації пішохідної алеї.
У 2024 році будівельна компанія РІЕЛ визнала себе девелопером ділянки біля парку та оголосила про старт продажів житла під новою назвою - Park Life. В інтерв’ю сайту Liga.net власник компанії Ростислав Мельник заявив, що він відкритий до діалогу, проте якщо киянам щось не подобається, то нехай вони звертаються до суду.
«У Києві така культура сформувалася, що кожен громадянин, якому не подобається сусіднє будівництво, вважає, що він може блокувати і заважати працювати, - заявив Ростислав Мельник. - Якщо їм (киянам – ред.) щось не подобається, то нехай подають позови в суд та звертаються до правоохоронців. І якщо вони зможуть довести, що ми не праві, то нас у законний спосіб зупинять».
Учасником проєкту із побудови ЖК є «Смарт-Девелопмент», яка входить у групу сина колишнього мера Києва Олександра Омельченка. Іншим замовником будівництва є фірма «Міськбудальянс», яку пов’язують із колишнім співголовою фракції Черновецького у Київраді та «смотрящим» за Києвом Денисом Комарницьким.
Інформатор писав, що Кличка просять зробити землевідвід для Солом’янського парку та захистити його від забудовників.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.