Не дочекались від Кличка, то хоч ДІАМ допомогла: у Києві призупинено документи для найскандальнішої з усіх забудов

Читать на русском

Містобудівні Умови та Обмеження, видані п'ять років тому забудовникам апарт-комплексу CitiZen поряд із Солом'янським парком, офіційно скасовано

Читать на русском
Призупинення скандальної забудови у Києві
Так мав би виглядати "апарт-комплекс CitiZen" - де-факто житловий комплекс, хоч документи й забороняють будувати тут ЖК

Містобудівні Умови та Обмеження, видані п'ять років тому забудовникам апарт-комплексу CitiZen поряд із Солом'янським парком, офіційно скасовано

Скандальна забудова поряд із Солом'янським парком не витримала перевірки Держінспекції архітектури та містобудування (ДІАМ). Так, у підсумку після проведення аудиту документів ДІАМ прийняла рішення зупинити видані забудовнику Містобудівні Умови та Обмеження. Кияни безліч разів просили Віталія Кличка про проведення відповідної перевірки з боку КМДА, та, як виявилося, щоб рішення були справді ефективними, потрібно було звертатися до іншої інстанції.

Про офіційну зупинку Містобудівних Умов та Обмежень (МУО) для забудовника, що зводить поряд із Солом'янським парком апарт-комплекс CitiZen, повідомила у Facebook депутатка Київради від "Слуги народу" Ксенія Семенова. До посту вона прикріпила скріншот з реєстру МУО, де біля документу, за яким діє забудовник у Солом'янському парку, значиться червоний статус "Зупинений".

"Це ще не зупинка забудови, але близько до того", - додає Семенова у пості.

Зазначимо, що кияни безліч разів просили міську владу вплинути на скандальне будівництво. Останню спробу здійснили кілька днів тому, у середині березня, зареєструвавши петицію про повернення земельної ділянки у парку міській громаді, а не передавати її забудовникові. Автор петиції до Віталія Кличка, Олександр Федорків, зазначив, що дерева, які є на ділянці, що прилягає до будівництва, можуть бути зрубані, а сама ділянка - забудована.

А напочатку грудня 2023 року активісти ГО "Збережемо Солом'янський парк" пробували зупинити будівництво шляхом подачі позову до Київського окружного адмінсуду. Причому позивалися одразу до всіх сторін: забудовників, ТОВ "Смарт-Девелопмент", ТОВ "Міськбуд Альянс", а також Департаменту містобудування та архітектури КМДА та профільної Держінспекції. Активісти вимагали визнання протиправними та скасування містобудівних норм та обмежень, що дозволяють забудову впритул до зеленої зони парку. Зрештою, їх таки було скасовано ДІАМ.

Від протестів до тролінгу: історія скандального будівництва на Солом'янці

Нагадаємо, у 2019 році Київрада видала компанії "Смарт-Девелопмент" дозвіл на будівництво поблизу парку багатофункціонального комплексу, включаючи готелі та офіси. Проте призначення цієї земельної ділянки не відповідає задумам забудовника, який фактично будує житловий комплекс, офіційно називаючи його "апартаментами". Нещодавно будівельна компанія РІЕЛ визнала себе девелопером ділянки біля парку та оголосила про старт продажів житла в Park Life.

Про будівництво поблизу Солом’янського парку стало широко відомо, коли в ніч на 14 жовтня 2023 року відбувся зсув ґрунту, а на пішохідній зоні з’явилися тріщини. Тоді чималий шмат землі з’їхав до будівельного котловану разом з тротуаром. Кияни почали бомбардувати Віталія Кличка петиціями та судовими позовами. Втім, це не було ефективно. А забудовники невдовзі продовжили свою справу, не звертаючи уваги на протести киян.

Зрештою, Віталія Кличка вирішив потролити навіть Кабмін: він виділив НАБУ новий офіс у Києві з вікнами прямісінько на скандальне будівництво у Солом'янському парку. Йшлося про дві будівлі - одну невелику, що виходить на вулицю фасадом, та чимале офісне приміщення, де, якщо вірити картам, наразі знаходиться ще й держпідприємство "Агролізинг".

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Чи можливо, що командири будуть ставитися до військових з судимістю особливо, чи не використовуватимуть їх, мовляв, як "м'ясо" для відправлення на фронт? Це питання, над яким ми поговоримо разом з ветераном легендарної 47-ї бригади, Миколою Мельником.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.