Яке відношення до ЖК поблизу Солом’янського парку має Денис Комарницький та син екс мера Києва Олександра Омельченко

Читать на русском

Впритул до Солом’янського ландшафтного парку у Києві на вулиці Генерала Шаповала, 1-3 триває будівництво апарт-комплексу, однак кияни побоюються, що забудовник знищить зону відпочинку.

Читать на русском
будівництво, забудовник, Київ, Черновецький, Омельченко
Син колишнього мера Києва та представник "молодої команди" Черновецького можуть мати відношення до будівництва.

Впритул до Солом’янського ландшафтного парку у Києві на вулиці Генерала Шаповала, 1-3 триває будівництво апарт-комплексу, однак кияни побоюються, що забудовник знищить зону відпочинку.

Ще у 2019 році Київрада видала компанії «Смарт-Девелопмент» дозвіл на будівництво поблизу парку багатофункціонального комплексу, включаючи готелі та офіси. Проте призначення цієї земельної ділянки не відповідає задумам забудовника, який фактично будує житловий комплекс, офіційно називаючи його «апартаментами». Нещодавно будівельна компанія РІЕЛ визнала себе девелопером ділянки біля парку та оголосила про старт продажів житла в Park Life.

В інтерв’ю сайту Liga.net власник компанії Ростислав Мельник заявив, що якщо киянам щось не подобається, то нехай вони звертаються до суду. 

Директор будівельної компанії Ростислав Мельник готовий домовлятися із киянами. Фото -
Директор будівельної компанії Ростислав Мельник готовий домовлятися із киянами. Фото - пресслужба РІЕЛ

«У Києві така культура сформувалася, що кожен громадянин, якому не подобається сусіднє будівництво, вважає, що він може блокувати і заважати працювати, - заявив Ростислав Мельник. - Якщо їм (киянам – ред.) щось не подобається, то нехай подають позови в суд та звертаються до правоохоронців. І якщо вони зможуть довести, що ми не праві, то нас у законний спосіб зупинять».

Кияни звернулися до суду, щоб зупинити будівництво.
Кияни звернулися до суду, щоб зупинити будівництво.

Мешканці столиці теж мають досвід «спілкування» із забудовниками, тому вони вже давно звернулись до суду. Ще 2022 року громадською організацією "Збережемо Солом'янський Парк" було подано 3 позови. Крім того, у Господарському суді розглядається справа щодо незаконності рішення Київради про виділення землі забудовнику й найближче засідання призначено на 14 березня

«Нас почали звинувачувати в тому, що ми знищуємо парк. Але ми жодного дерева в парку не вирубали. Комунальники створили перелік аварійних дерев, які потрібно вирізати. Ми, навпаки, за те, щоб створити найкращий парк у Києві», - пояснював свою позицію власник будівельної компанії.

До цих компаній можуть мати відношення син екс мера Омельченка та Денис Комарницький.
До цих компаній можуть мати відношення син екс мера Омельченка та Денис Комарницький.

Учасником проєкту із побудови ЖК є «Смарт-Девелопмент», яка входить у групу сина колишнього мера Києва Олександра Омельченка. Іншим замовником будівництва є фірма «Міськбудальянс», яку пов’язують із колишнім співголовою фракції Черновецького у Київраді та «смотрящим» за Києвом Денисом Комарницьким.

«Ми готові спілкуватися. І я сам зустрічаюся з людьми з проблемних питань. Але я не зустрічаюся з людьми, які говорять: "Тут нічого не буде". Який сенс мені зустрічатися з людьми, які думають лише про себе?», - заявив власник будівельної компанії РІЕЛ Ростислав Мельник.

Чому виник конфлікт

Про будівництво поблизу Солом’янського парку стало широко відомо, коли в ніч на 14 жовтня 2023 року відбувся зсув ґрунту, а на пішохідній зоні з’явилися тріщини. На фото видно, що шмат землі з’їхав до будівельного котловану разом з тротуаром. 

Через будівництво частина парку постраждала.
Через будівництво частина парку постраждала.

«Ймовірною причиною зсуву ґрунту є роботи, пов’язані із риттям котловану будівництва за адресою вул. Генерала Шаповала 1-3 у Солом’янському районі столиці. Представники забудовника зобов’язалися усунути наслідки пошкоджень пішохідної частини, відновити благоустрій парку в найкоротший термін власним коштом», - заявили після зсуву у Київраді.

У Кличка повідомили, що будівництво не ведеться на безпосередній території парку, проте частково прилягає до зеленої зони.

Щоб зупинити будівництво кияни зареєстрували три петиції:

  1. розірвати угоду про оренду землі із забудовником;
  2. створити «Солома спорт парк» на території зеленої зони;
  3. оформити документи на землі парку та надати цій території охоронного статусу

Але звернення до столичної влади не дали бажаного результату, тому мешканці продовжили відстоювати свою позицію у суді. На додаток, кияни вважають, що забудова спричинила постійне підтоплення прилеглих будинків

Інформатор писав, що НАБУ отримала новий офіс у Києві з вікнами на скандальне будівництво у Солом'янському парку.

Частина з них досі виглядає так, ніби жахливі події сталися лише вчора. Щонайменше 40 людей загинуло під завалами після цинічних ударів агресора авіабомбами. Ще частина і досі значаться як безвісти зниклі. На відео розповідь чоловіка, у якого в одному з будинків загинув батько.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.