Зріс попит на генератори у 5-7 разів: що зараз найчастіше купують українці в будівельних магазинах

Зріс попит на генератори у 5-7 разів: що зараз найчастіше купують українці в будівельних магазинах

Починаючи з понеділка, 10 жовтня, попит на генератори в мережах побутових та будівельних магазинах зріс у 5-7 разів. Загалом у жовтні генератори купують у 15 разів частіше, ніж минулого року.

В першу чергу, покупців цікавлять бензинові генератори потужністю 2,5/3 кВт на 220В. За необхідності забезпечення більших об'ємів споживання (більшої кількості споживачів, бойлерів, постачання води зі свердловини), купують більш потужні генератори - від 5 кВт. Про це розповіли Інформатору у Департаменті зі зв'язків з громадськістю мережі "Епіцентр К".

Крім цього, українці активно купують бутильовану воду та таблетовану сіль для очищення води. Цікавлять також різні портативні туристичні гаджети, які можуть служити автономним джерелом світла та обігріву, наприклад: ліхтарі, газовий портативний обігрівач, газові пальники та картриджі для приготування їжі, каністри тощо.

Найбільший запит українців у категорії споживчої електроніки мають павербанки, зарядні станції, радіоприймачі на батарейках, аудіоколонки тощо. На початку минулого тижня павербанки були майже повністю викуплені українцями. Враховуючи ситуацію, “Епіцентр” вирішив суттєво збільшити поставки цієї продукції. Найбільший попит спостерігається в областях, де були відключення електроенергії. В деяких регіонах, де не було відключень, продажі майже не зросли. Наразі звідти здійснюється переміщення продукції у торговельні центри мережі, які стикнулися з підвищеним попитом. При цьому в “Епіцентрі” наголошують: постачання товарів відбувається регулярно. Для уникнення створення ситуативного дефіциту на ті чи інші товари на ринку рекомендують планувати та здійснювати покупки заздалегідь.

Окрім зарядних пристроїв, помітне бажання українців зробити запаси харчів та забезпечити їхнє довготривале зберігання. Так цього тижня суттєво зріс попит на морозильні скрині (+7%) та холодильники великого об'єму (+10%).

Українці стали частіше звертати увагу на певні типи пральних машин. Зокрема, покупка прально-сушильної машини (ріст +46%) в підсумку її використання (замість окремо пральної та сушильної машини) дає суттєву економію енергоресурсів та потребує меншої суми інвестицій на придбання. Також зріс попит на пральні вертикальні машини (+43%) та напівавтоматичні пральні машини (+20%), які не потребують постійної підтримки тиску води. Іншими словами, при раптовому відключенню води пральна машина буде продовжувати працювати.

У мережі наголошують, що з березня 2021 року введена нова шкала енергоспоживання, тому при виборі товару слід звертати увагу, в першу чергу, на заявлений виробником річний об'єм енергоспоживання приладу.

Всі новини про життя в Києві під час війни читайте в розділі— ВІЙНА.

Більше новин в нашому Telegram-каналі. Якщо ви стали свідком надзвичайної ситуації чи аварії, виявили небезпечний предмет, бездиханне тіло, помітили вогонь чи підпал, повідомте про це 101, 102 та 103, а також напишіть у нашому Telegram-чаті. Приєднатися до нього можна ТУТ.

Соломія Новосільська

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.