У Києві правоохоронці затримали місцевого жителя, який видавав себе за учасника пошукової групи СБУ
Служба безпеки України ліквідувала ще одну шахрайську схему виманювання грошей у родичів українських військовополонених та зниклих безвісти. У Києві правоохоронці затримали чоловіка, який видавав себе за учасника "пошукової групи" СБУ. Про це стало відомо 3 травня з повідомлення Служби безпеки.
В пресслужбі СБУ повідомили, що киянин за 8-10 тис. американських доларів обіцяв "допомогти" людям, які розшукують своїх близьких.
«Сума залежала від емоційного стану "клієнтів" та їхньої платоспроможності. Для переконливості фігурант повідомляв, що начебто має знайомих в органах РФ, які вирішують питання щодо повернення додому українських військовополонених», - йдеться в повідомленні.
Слідство встановило, що чоловік вимагав з потерпілих переказувати гроші на його власні банківські картки, які в подальшому були вилучені під час обшуку. Після отримання коштів він припиняв спілкування зі своїми жертвами і більше не виходив з ними на зв'язок.
"Також у ході документування злочинної діяльності стало відомо, що він розміщує у соцмережах неправдиві повідомлення про збір грошей на авто для українських захисників", — повідомили в СБУ.
За ч.4 ст.190 Кримінального кодексу України (шахрайство, вчинене у великих розмірах) підозрюваному загрожує до 8 років ув'язнення.
В СБУ нагадують, що питання звільнення військовополонених перебуває винятково у компетенції органів державної влади.
У відомстві попередили, що якщо ви або ваші знайомі потрапили у ситуацію, коли невідомі вимагають гроші за "визволення" родича з полону, негайно звертайтесь до Об'єднаного центру з пошуку та звільнення полонених: +38 044 321-11-21, +38 098 321-11-21, Viber, WhatsApp, Telegram: +38 067 650-83-32 або на електронну адресу united_center@ssu.gov.ua.
В Україні з’явився нова схема шахрайства. Шахраї викрадають акаунти WhatsApp, використовуючи несправжні петиції про присвоєння звання Героя України загиблим захисникам.
Зловмисники розсилають повідомлення в WhatsApp, закликаючи проголосувати за електронну петицію про присвоєння звання "Герой України" посмертно військовослужбовцям ЗСУ. Повідомлення містять посилання на фейковий сайт, який імітує офіційну вебсторінку "Електронних петицій", попередили в Міністерстві юстиції України.
Зазначається, що, згідно з алгоритмом дій шахраїв, користувач переходить за посиланням у повідомленні, де на фейковому сайті пропонується ввести номер телефону та отримати код, після введення коду зловмисники отримують доступ до акаунту WhatsApp.
Повідомляється, що в результаті зловмисники можуть читати повідомлення, бачити фото та відео, а також надсилати повідомлення від імені користувача.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.