У Голосіївському районі мешканці житлового будинку ОСББ «Художник» встановили сонячні панелі на даху. Це дублююче джерело електроенергії, зокрема для обладнання індивідуального теплового пункту, в умовах можливого вимкнення електроенергії.
Таким чином мешканці залишаються з теплом та гарячою водою навіть під час відключення світла. Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, інспектуючи роботу обладнання спільно з представником будинку, передає Інформатор.
У житловому будинку на вулиці Велика Васильківська виконали низку енергоефективних робіт у рамках міської програми «70/30%», що діє для будинків ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирного будинку) та ЖБК (житлово-будівельний кооператив). За умовами програми 70% вартості робіт оплачує місто, а 30% – збирають та інвестують мешканці.
«Мешканці будинку вже не вперше беруть участь у міській програмі співфінансування енергоефективних робіт «70/30%». Тут відремонтували індивідуальний тепловий пункт, встановили енергозберігаючі вікна та двері в місцях загального користування, утеплили фасад, встановили три гібридні інвертори по 10 кВт і 30 кВт батарею. І це обладнання може заряджатись або від мережі, або від сонячних панелей, що встановлені на даху. Від батарей автономно може повністю працювати ІТП (до 48 годин), а з освітленням МЗК і зовнішнім – на батареях це все може працювати добу. Загальна вартість виконаних робіт – 2,5 млн грн», – зазначив Петро Пантелеєв.
За словами представника правління ОСББ Дениса Скоренка, система дозволяє вручну підключати і відключати ліфти до батареї, тому влітку вони планують забезпечувати роботу ліфтів також за допомогою сонячної енергії. Тобто влітку будинкові системи можуть повністю працювати завдяки сонячним панелям.
Кожен такий оснащений будинок, де мешканці взяли участь та інвестували свої кошти, це приклад підвищення енергетичної безпеки навіть на рівні окремого будинку. І кожен із таких прикладів разом із іншими формує загальноміську та державну систему протистояння агресору, який зараз намагається знищити наші енергетичні об’єкти.
«Такі проєкти ми плануємо масштабувати, а досвід поширювати для якомога більшої кількості будинкових громад. Житлові будинки, не лише нові, а яким уже десятки років, можуть бути енергоефективними. Затрати енергоносіїв, як і затрати на комунальні послуги, можна поступово зменшувати», – сказав Петро Пантелеєв.
Загалом понад 1000 енергоефективних проєктів у столиці вже виконано, завдяки чому мешканці вже значно менше сплачують за комунальні послуги.
Нагадуємо, прийом заявок на конкурс «70/30%» продовжено цього року до кінця лютого, і ще є час, щоб відправити проєкт у Департамент житлово-комунальної інфраструктури.
Всі новини на тему електроенергії та у Києві та країні за тегом – Відключення світла.
Більше новин в нашому Telegram-каналі. Якщо ви стали свідком надзвичайної ситуації чи аварії, виявили небезпечний предмет, бездиханне тіло, помітили вогонь чи підпал, повідомте про це 101, 102 та 103, а також напишіть у нашому Telegram-чаті. Приєднатися до нього можна ТУТ.
Варвара Грекова