Замість напруги у 220В у Києві в будинки подається 160-170: чому так відбувається і чим небезпечно

Кияни скаржаться на проблеми з напругою та вибивання трансформаторів, а фахівці роз'яснюють, що енергосистема столиці і без нинішніх ударів росіян та знеструмлень була переобтяженою "зайвими" будинками

ЖКГ електроенергія світло ДТЕК
Олег Попенко попереджає про необхідність вимикати прилади з розеток: інакше вони можуть просто згоріти від перепадів напруги

Не тільки відсутність світла та шалена спека завдає головного болю мешканцям Києва. До щасливих часів, коли не буде знеструмлень, ще треба дожити, а наразі місятн турбують проблеми, що виникають, коли світло вмикається. Зокрема, це зменшення напруги, коли майже нічого в квартирі не працює та перебої у роботі трансформаторів. Інформатор дізнався, чому так відбувається і чи це небезпечно для побутової техніки.

Кияни скаржаться не лише на проблеми із відсутністю електроенергії, а також з напругою у години, коли вона подається. Це стосується, зокрема, Чоколівського бульвару: там, за словами місцевих мешканців, замість 220В до внутрішньобудинкових комунікацій подається лише 173В. До того ж, у районі не працює сповіщення про повітряні тривоги, а під час знеструмлень немає зв'язку та Інтернету. Відповідну скаргу про зменшення напруги залишила під дописом ДТЕК Київські електромережі на Facebook місцева мешканка Катя Сорок.

"Не працює нічого, окрім лампи! Пришліть вже спеціаліста, щоб хоча б напруга підвищилась - ми звертались і до вас на сайті, і в 1551 (Контакт-центр КМДА - Ред.)", - пише Катя.

Також кияни почали скаржитись на те, що у їхніх будинках після увімкнення електроенергії стало вибивати трансформатори. Про цю ж проблему розповіла користувачка Ірина Грязнова з вул. Тростянецької, 6 у Дарницькому районі. Цікаво, що у ДТЕК переадресовують ситуацію до тих, хто експлуатує та лагодить внутрішньобудинкові мережі - це або ОСББ, або житлові контори. Адже проблема, найчастіше, якраз у трансформаторах, що стоять "на вході" до будинків. 

“Справа в тому, что більшість трасформаторів у Києві - ровесники нашої незалежності. Трансформаторні підстанції будувались із розвитком міста, і їх ніхто за ці часи не замінював. Тобто більшість із них - застарілі, а ще треба враховувати, що на них “повісили” захмарну кількість абонентів, яка перевищує норму в 3-4 рази. Тому підстанції, звісно, не витримують та горять, і тому вони не можуть дати нормальну напругу в систему, бо просто фізично не витримують", - розповів Інформатору голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

Тож, на ситуацію з трансформаторами пересічні кияни ніяк не можуть вплинути, а проблема з напругою - наслідок проблем з трансформаторами. Вони физично не можуть виконати свою функцію щодо розподілу електроенергії, бо не справляються. До того ж, до загальних проблем додається спека, від якої трансформатори перегріваються ще дужче. На думку експерта, трансформатори мають регулярно перевірятися та модернізуватися.

Але що робити киянам, аби їхня техніка не страждала від перепадів напруги? Адже стрибки зараз можуть доходити до 500В, і це смертельно небезпечно для всієї техніки. Фахівець каже, що мешканцям, аби захистити побутову та іншу техніку, треба засвоїти кілька правил. По-перше, максимально вимкнути всі прилади з розеток, залишивши лише найнеобхідніше, на кшталт холодильника.

“Вимкнути все, бо воно згорить. Таких наслідків наразі, на жаль, чимало через перепади напруги в мережі. А по-друге, для тих приладів, які ви не можете вимкнути з розетки, придбайте додатковий перетворювач напруги. Він 600-700 гривень коштує, буде показувати, яка напруга в мережі і сам відсікати роботу холодильника під час стрибків напруги”, - радить Попенко.

З серпня у Києві можуть взагалі перестати відключати світло

Нагадаємо, Інформатор розповідав, що за деяких умов у столиці  може не бути відключень електрики. На думку експертів, для цього потрібне завершення планових ремонтів енергоблоків українських АЕС, а також завершення спеки. І, звісно, ​​відсутність обстрілів з боку російських військ, таких же нищівних для енегросистеми України, як і навесні 2024 року. 

Також ми повідомляли, як спека та знеструмлення псують продукти, через що у столиці реєструють регулярні спалахи харчових отруєнь.

До того ж, Держспоживслужба отримує "купу скарг" від киян щодо порушення термінів та умов зберігання продуктів у супермаркетах. Там продають швидкопсувні продукти в холодильниках з температурою 15-20°C, хоча мали б – при 6-8°C.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube