З серпня у Києві може не бути знеструмлень, проте є три умови - експерт

У столиці можуть взагалі припинити вимикати електрику у серпні, вересні та жовтні, якщо РФ більше не знищуватиме критичну інфраструктуру, а НАЕК "Енергоатом" виведе у роботу ті енергоблоки АЕС, що нині перебувають на плановому ремонті

відключення світла Київ Центр досліджень енергетики
Прогноз директора Центру досліджень енергетики Олександра Харченка досить стриманий, але все одно обнадійливий.

У серпні, вересні та жовтні кияни можуть жити взагалі без обмежень споживання електроенергії. Але для цього є три головні умови, перша з яких - завершення планових ремонтів енергоблоків українських АЕС. Другою ж умовою є відсутність обстрілів з боку російських військ, що будуть такими ж нищівними для енегросистеми України, як ті, що сталися навесні 2024 року. А третя стосується погодних умов.

Про стримано-обережні прогнози щодо енергетики у столиці заявив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко в ефірі телеканалу "Київ". Він стверджує, що, за умови гарної погоди (завершення спеки, більш помірні температури), а також відсутності нищівних обстрілів з боку РФ, у Києві можуть відновити постачання електроенергії у повному обсязі.

"Моя оцінка виглядає так, що, якщо погода дійсно покращиться, то мова буде йти про 8-10 годин забезпеченого постачання у Києві. А десь у серпні - на початку вересня може не бути обмежень у Києві взагалі. Якщо не буде додаткових атак та пошкоджень, то за умови, що ремонти Енергоатому будуть завершені вчасно, і атомні енергоблоки працюватимуть - то ми матимемо шанси у вересні, та й у жовтні, пожити без обмежень взагалі", - сказав Харченко у ефірі телеканалу "Київ".

Кияни споживають лише 40% від усієї електроенергії у Києві

Нагадаємо, Інформатор розповідав, як розподіляється електроенергія між споживачами електроенергії в Києві. Наприклад, на критичну інфраструктуру припадає 25% електроенергії, яку не можна обмежувати за будь-яких умов. Список цих обʼєктів затверджує місцева влада. Решту 75% споживає побутовий сектор (багатоквартирні та приватні будинки), бізнес, соціально-побутова сфера та промисловість. Наприклад, населення споживає 40% всього обсягу електроенергії.

Також ми повідомляли про те, що у ДТЕК Київські електромережі оприлюднили відповідь на одне з найпопулярніших запитань про причину масштабних знеструмлень. А саме, чи пов'язані вони з продажем електроенергії за кордон. За даними Укренерго, Міненерго та європейської мережі операторів системи передачі електроенергії ENTSO-E, жодних перетоків до європейських країн-сусідок України з 12 травня не було. А востаннє експортували до Молдови - проте досить давно, ще навесні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube