Взимку опалення не доходитиме вище 9 поверху: експерт про неочевидні наслідки знеструмлень

Під час опалювального періоду восени та взимку знеструмлення можуть викликати проблеми із доставкою енергоносія на верхні поверхи будинків, крім того, вже очевидною є проблема дефіциту наявних у продажі генераторів

Знеструмлення опалення температура у квартирах Київ
Батареї у квартирах, що розташовані вище 9 поверху, взимку будуть холодними, прогнозує експерт

Під час опалювального періоду восени та взимку знеструмлення можуть викликати проблеми із доставкою енергоносія на верхні поверхи будинків. Крім того, вже очевидною є проблема дефіциту наявних у продажі генераторів, що можуть забезпечити роботу насосів у багатоквартирних будинках. Також можливою є паніка на ринку паливно-мастильних матеріалів.

Сумними прогнозами поділився Станіслав Ігнатьєв, голова ради Української асоціації відновлюваної енергетики в ефірі телеканалу "Київ 24". На думку фахівця, енергосистема країни та столиці зокрема вже стикається з серйозними викликами. А взимку до них додадуться нові проблеми.

"Опалення будуть подавати, але виникають питання щодо його генерації та доставки на верхні поверхи", - зазначив Ігнатьєв.

За його словами, тиск, що видають теплостанції, наприклад Київська ТЕЦ-5, може дістати 9-го поверху багатоповерхівки. Тоді як мешканці 24-поверхових будинків постануть перед труднощами, якщо не будуть встановлені додаткові генератори для насосних груп.

На думку Ігнатьєва, така ситуація може призвести до паніки на ринку паливно-мастильних матеріалів та автозаправних станціях, а також до підвищеного попиту на генератори, який вже спостерігається. За його словами, генератори, що здатні забезпечити роботу ліфтів та насосів багатоквартирних будинків, "розкуплені вже на рік наперед".

ДТЕК просить будинки-"щасливчики" самовідключатись, а Кличко хизується тим, що кияни встановлюють генератори

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що вже 650 будинків у Києві встановили автономне енергоефективне обладнання, чи альтернативні джерела живлення, чи працюють над цим. Допомогу надає КМДА - існує міська програма для ОСББ та ЖБК, причому роль міста полягає у компенсації 75% від вартості обладнання. Сам механізм компенсації працює ще від початку повномасштабного вторгнення.

Також ми розповідали, що київські будинки, яким "пощастило" бути заживленими від ліній, на яких знаходиться критична інфраструктура і, відповідно, які не знеструмлюються, все одно повинні вимикатись від мережі. Робити це мають в ручному режимі електрики житлових організацій, що обслуговують ці будівлі. Енергетики пояснюють таку необхідність дотриманням соціальної справедливості.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ