Залишки минулих розкошів: біля метро Академмістечко від усього Шанхаю лишилася одна розливайка

МАФ, де продають алкоголь на розлив, стоїть просто біля виходу зі станції метро на комунальній землі, порушуючи усі можливі норми та правила

Демонтаж МАФів Академмістечко Київський метрополітен
Заклад з романтичною назвою "Кафетерій-39" є одним з небагатьох МАФів, яким пощастило пережити знесення на Академмістечку. Фото: Геннадій Кривошея у Facebook

Біля виходу зі станції метро "Академмістечко" розташований незаконний МАФ, де продають алкоголь на розлив. "Розливайка" стоїть просто на комунальній землі, і вона успішно пережила нещодавні зноси МАФів з ринку, який ліквідували поряд, і, ймовірно, належить ТОВ "Гротто", що орендує площі поряд з підземкою. Відтак, п'яні крики, бійки та матюччя досі є невід'ємною частиною місцевої дійсності.

Про розливайку розповів голова Громадської ради при КМДА Геннадій Кривошея у Facebook. Він на власні очі пересвідчився у тому, що споруда становить проблему для мешканців мікрорайону: на відео, що зафільмував Кривошея, видно, як поряд з входом до закладу декілька його завсідників заклопотано ведуть дискусію, явно "під градусом".

"Вже декілька разів отримував скарги від батьків з Святошинського району, про працюючу розливайку в кіоску. Сьогодні особисто в цьому переконався, і п'яні, і крики, і матюки - все присутнє", - зазначив Кривошея у дописі.

За словами очільника Громадської ради, заклад порушує декілька норм. По-перше, Державні будівельні норми: заклад площею 30-40 кв.м розміщений просто над тунелем метро, на комунальній землі, згідно з даними, якими володіє Кривошея. Документів про оренду заклад не має, та ще й торгує спиртним, що прямо заборонено законом у кіосках.

"Є думка, що ця споруда може належати ТОВ Гротто, які при черговому відведенні земельної ділянки біля метро пообіцяли навести там порядок. За результатами цього бачимо, як на площі біля виходів станції метрополітену Академмістечко, вже близько двох місяців демонтуються тимчасові споруди (ринок), які були розташовані на орендованій землі Гротто", - нагадав Кривошея.

Так, біля виходів зі ст.м. "Академмістечко" демонтували вже майже всі тимчасові споруди, що там розміщувалися впродовж десятиліть. Йдеться про справжній риночок - торгівельні точки-ятки з овочами/фруктами, аптеки, магазин електротехніки, одяг, і навіть магазин солодощів "Рошен". Стояти залишилася лише сама "розливайка", зазначає очільник Громадської ради. Також Кривошея звернув на проблему увагу низки депутатів від Святошинського району та окремо - КП Київський метрополітен та Нацполіції на порушення.

Як біля метро почали знесення МАФів, а зрештою захаращили майдан будівельним непотребом

Нагадаємо, наприкінці червня Інформатор писав про те, що біля ст.м. "Академмістечко" почали демонтаж торгівельних яток, кіосків та павільйонів. Разом з тим, одночасно виринули й старі побоювання місцевих мешканців про те, що на їхньому місці зведуть не ЖК, а черговий ТРЦ. Плани з його будівництва вперше були оприлюднені ще 2019 року, відома навіть назва - "Тандем" - та візуалізація. Втім, орендарі ділянки ще жодним чином не підтвердили своїх намірів приступити до будівництва.

А вже на початку вересня ми зазначали, що Академмістечко, яке звільнили від тимчасових споруд, потопає в будівельному непотребі. Так, другий етап “великого прибирання” закінчився на початку серпня. Але краса разом із чистотою так і не настала - замість цього залишились сліди благоустрою у вигляді мотлоху та сміття, які комунальники залишили після демонтажу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube