Замість Шанхаю з МАФів біля метро на Академмістечку можуть побудувати гігантський ТРЦ

Читать на русском

Орендарі земельних ділянок офіційно поки не оприлюднювали планів з будівництва, втім, у їхніх дозволах допускається зведення не лише житлового комплексу, а й ТРЦ

Читать на русском
ТРЦ будівництво Академмістечко
Поки відоме лише одне зображення майбутнього ТРЦ під назвою "Тандем"

Орендарі земельних ділянок офіційно поки не оприлюднювали планів з будівництва, втім, у їхніх дозволах допускається зведення не лише житлового комплексу, а й ТРЦ

Разом із активізацією планів з демонтажу торгівельних яток, кіосків та павільйонів поряд зі ст.м. "Академмістечко" виринули старі побоювання місцевих мешканців про те, що на їхньому місці зведуть не ЖК, а черговий ТРЦ. Плани з його будівництва вперше були оприлюднені ще 2019 року, відома навіть назва - "Тандем" - та візуалізація. Втім, орендарі ділянки ще жодним чином не підтвердили своїх намірів приступити до будівництва.

Інформатор днями писав про плани прибрати від входів до ст.м. "Академмістечко" торгівельний "Шанхай" з МАФів, що розташований там останні десятиріччя. Власне, на їхньому місці, згідно з документами про оренду двох ділянок землі ТОВ "ГРОТТО", має постати "багатофункціональний житлово-адміністративно-торгово-громадський комплекс", у якому були б передбачені центр дозвілля для місцевих мешканців, паркінг і навіть диспетчерська пасажирського транспорту. Містобудівні умови і обмеження "ГРОТТО" отримали ще в 2011 році, і, згідно з даними міських чиновників, 2024-го їм вже узгодили початок будівництва.

Проєкт забудови офіційно ще не представили, а у мережі вже обговорюють ймовірні варіації. Ще 5 років тому, взимку 2019-го, з'явилася візуалізація ймовірного об'єкту будівництва тут, на перетині просп. Академіка Палладіна з вул. Академіка Єфремова. Як писали ЗМІ, тоді, 2019-го, у Департаменті містобудування й архітектури КМДА, нібито, підтверджували план з побудови тут ТРЦ, що було внесено у детальний план території. Але спочатку обіцяли звести розв'язку з естакадою в районі проспекту Палладіна і бульвару Вернадського.

Тодішній гендиректор КК "Київавтодор" Олександр Густєлєв підтверджував лише плани з побудови розв'язки, яка допомогла б подолати транспортний колапс на навколишніх вулицях (Обухівська, Чорнобильська, Єфремова, Вернадського, просп. Палладіна тощо).

"Є два варіанти розв’язки на проспекті Палладіна. Один передбачає прохід естакадою по проспекту Палладіна над бульваром Вернадського, довжиною 264 метри із шириною проїжджої частини 30,5 метрів. Другий варіант пропонує прохід естакадою вздовж бульвару Вернадського над проспектом Палладіна. Довжина естакади планується 160 метрів, ширина проїжджої частини – 21 метр. Цей варіант, враховуючи його будівельні обсяги, коштуватиме дешевше. Звичайно, про будівництво якихось інших споруд поперед розв’язки не може бути й мови", - казав тоді Густєлєв.

Будівництво будь-яких ТРЦ затягується через брак робочої сили, а МАФи зносять по всьому Києву

Нагадаємо, Інформатор писав днями, що 2024 рік може стати першим роком за тривалий час, коли в Україні в цілому і у Києві - зокрема не відкриють жодного нового ТРЦ. Причинами є зростання витрат, брак енергоресурсів та нестача кадрів через посилення мобілізації. Передовсім, це стосується найбільшого з ТРЦ, відкриття якого заздалегідь анонсували на 2024 рік, Ocean Mall.

Також ми розповідали про "мафоцид", що почався у Києві з початку року. Комунальники зносять і вивозять кіоски та торгові павільйони, причому тільки поблизу станцій метро. Лише напочатку травня були знесені десятки МАФів поблизу ст.м. "Позняки", на Старовокзальній площі (тут іде потік пасажирів зі ст.м. "Вокзальна"), а на Академмістечку - анонсовано глобальний демонтаж.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.