За три роки забудовники у Києві втричі збільшили інтенсивність спроб знищення зелених зон - екологи

Читать на русском

Екологи з Києва нарахували загалом 11 спроб забудови зелених та заповідних зон у столиці за останні роки

Читать на русском
Забудова зелених та заповідних зон Києва
Будівельне спорядження та забори біля озера Малий Небреж у Києві. Фото - КЕКЦ

Екологи з Києва нарахували загалом 11 спроб забудови зелених та заповідних зон у столиці за останні роки

У Києві за останні три роки забудовники втричі збільшили темпи знищення заповідних зон. За цей час замах на такі об'єкти робили загалом 11 разів. Через це столиця навіть потрапила до десятку міст світу з найгіршими умовами для життя (Global Liveability Index 2023, який розробляє Economist Intelligence Unit).

Як повідомляє Київський еколого-культурний центр на своїй сторінці у Facebook, темпи наступу забудовників на заповідні фонди Києва прискорилися у 2021-2023 рр. Так, за даними керівника КЕКЦ, Володимира Борейка, відбулося загалом 11 спроб забудувати такі об'єкти за останні три роки. Він бачить причини в тому, що екологічна інспекція позбавлена права перевіряти незаконні забудови в зелених зонах, а також переорієнтуванні уваги суспільства на війну.

"По-третє, міська влада та депутатський корпус не достатньо приділяють уваги захисту від незаконної забудови існуючих заказників та створення нових. Чим і користуються забудовники, ловлячи рибку в каламутній воді. До речі, знищення у Києві зазнають не лише пам’ятки природи, а й пам’ятки культури", - зазначає Володимир Борейко.

Еколог наводить декілька прикладів. Так, у 2021 році почалися суди за право забудувати заказник "Троєщинські луки", який виграли Київрада та КЕКЦ. З 2021-го тривають суди за право будувати у парку "Нивки", а з 2022-го триває кримінальна справа за фактом незаконного видобутку піску у заказнику "Урочище Церковщина" одним з київських КП. А восени 2022-го міська влада прийняла рішення про будівництво військового кладовища на Лисій горі у Києві. Щоправда, через негативне ставлення до цього киян та розголос рішення було скасовано Київрадою.

Також, на думку Володимира Борейка, саме через забудову екологічних перлин Києва українська столиця 2023 року потрапила в топ-10 міст світу з найгіршими умовами для життя, що складає журнал The Economist. Київ посів "почесне" 165 місце, поряд з найбільшим містом Камеруну, Дуалою, та столицею Зімбабве, Хараре.

Забудовують Літературний сквер, а парк Перемога вдалося врятувати

Нагадаємо, днями на перетині вулиць Гончара та Коцюбинського в Шевченківському районі столиці розчистили ділянку від дерев під будівництво. Там знаходиться Літературний сквер, який донедавна називався Чкалова. Наприкінці 2023 року земельна комісія погодила передачу фірмі "Молодіжний житловий комплекс "Оболонь" ділянку у сквері для будівництва та обслуговування житлового будинку. Однак це рішення не було проголосовано на сесії Київради.

А у листопаді 2023 року ми повідомляли, що на місці парку Перемога у Києві церква хотіла побудувати новий ЖК. Верховний Суд поставив крапку у суперечці релігійної громади та киян, визнавши, що рішення Київради про розірвання угоди з забудовником було законним.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.