Поряд з Бішкеком та Дар-ес-Саламом: за час війни Київ втратив 39 позицій у рейтингу якості життя

У щорічному Рейтингу міст за якістю життя від компанії Mercer українська столиця посіла 212 позицію

Місце Києва у рейтингах
Безумовно, магістральний вплив на місце у рейтингу справила безпекова ситуація, втім, є й інші упущення влади

Київ втратив 39 позицій у рейтингу міст за якістю життя за часи війни. Відтак, сьогодні українська столиця посідає 212 позицію, поряд зі столицею Киргизстану, Бішкеком, та Абіджаном - головним містом Кот-д'Івуару у Західній Африці. У такому зниженні винний, передовсім, безпековий компонент, втім, падіння якості життя відбулося і за іншими параметрами.

У щорічному Рейтингу міст за якістю життя від компанії Mercer Київ посів 212 позицію. Українська столиця випередила не лише Абіджан, а й Тегеран, Карачі та місто Дакка у Бангладеш. Втім, радощів від цього все одно небагато - адже вищі місця у рейтингу зайняли столиця Лівану, Бейрут, яка ще не оговталася від потужного вибуху в порту міста у серпні 2020 року, столиця Анголи - Луанда та танзанійський мегаполіс Дар-ес-Салам.

При цьому, ще до початку широкомасштабного вторгнення рф в Україну, 2019 року, Київ займав найвищу для себе 173 позицію (поряд з ним знаходилися російська та вірменська столиці, а Тбілісі, Баку та Мінськ ми випередили на два десятки позицій). Наразі усі ці міста знаходяться далеко попереду.

На сайті компанії Mercer йдеться про те, що під час підрахунку рейтингу міст вона враховує такі показники, як вартість житла, економічні умови, політична ситуація, рівень злочинності, рівень розвитку громадського транспорту, медицини і освіти, а також стан індустрії відпочинку і клімат. Відтак, оцінку Києву виставили не лише за безпекові показники ("політична ситуація"), а й за базовий комфорт, який погіршився за останні роки.

Рейтинг Mercer орієнтований переважно на міжнародні компанії, які розглядають міста в різних країнах як майданчики для відкриття нових бізнесів. За словами його авторів, він допомагає зрозуміти, наскільки те чи інше місто є безпечним і комфортним для життя і роботи, і наскільки багато в ньому існує загроз.

У рейтингах найдорожчих і найменш придатних для життя: що не так з Києвом

Нагадаємо, наприкінці листопада стало відомо, що Київ увійшов до рейтингу найдорожчих міст світу від EIU Worldwide Cost of Living. Українська столиця посіла 132 місце з 173 можливих. Слід зауважити, що в 2021 році наша столиця посідала 118 місце. У 2022 році Київ не вносили до переліку через початок повномасштабної війни.

Також у листопаді Київ опинився на одному з останніх місць у рейтингу придатних для життя міст, що складає видання The Economist. Українська столиця посіла в ньому 165 сходинку, опинившись поруч з містами Хараре, столицею Зімбабве, та Дуалою, що в Камеруні. Усього рейтинг охоплює 173 міста в різних куточках світу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube