Від Кличка вимагають створити пункти прийому старої побутової техніки - петиція

Читать на русском

Кияни стурбовані небезпекою для екології, що виникає внаслідок викидів важких металів і токсичних речовин зі старої побутової техніки

Читать на русском
Утилізація побутової техніки
Запобігти завданню шкоди екології можна, розбираючи техніку та утилізуючи найбільш небезпечні компоненти

Кияни стурбовані небезпекою для екології, що виникає внаслідок викидів важких металів і токсичних речовин зі старої побутової техніки

Кияни стурбовані небезпекою для екології, що виникає внаслідок викидів важких металів і токсичних речовин зі старої побутової техніки. Такі речовини просочують ґрунт, потрапляють у повітря та підземні води. Втім, цьому можна запобігти, якщо таку техніку будуть утилізувати за регламентами, що прийнято застосовувати в сучасному світі.

Про це йдеться у петиції, що була зареєстрована 26 грудня 2023 року на сайті Київської міськради. Її автор, Іван Кущинський, стверджує, що через споживацький бум саме стара побутова техніка є найбільш швидкорослим видом побутового сміття у світі. Відтак, оновивши ґаджети, кияни часто залишають старі біля під'їздів на звичайних смітниках.

"Але залишення електронних приладів в непризначених для цього місцях небезпечне для людей і навколишнього середовища. При пошкодженні оболонки таке сміття виділяє токсичні речовини і важкі метали, які забруднюють повітря, воду, ґрунт. Також частина побутової техніки містить матеріали, які можна повторно використовувати або відновлювати", - стверджує Кущинський.

Автор петиції бачить вихід у переробці старої побутової техніки: певну кількість деталей можна вилучати, решту - наприклад, пластик, - утилізувати "згідно з чинними екологічними нормами". Це дозволить суттєво зменшити негативний вплив на довкілля з боку технологічного сміття. З цією метою Кущинський пропонує створювати у Києві централізовані пункти прийому старої побутової техніки.

У Києві новорічні ялинки можна буде здати до пунктів переробки

Нагадаємо, у середині грудня стало відомо, що Департамент екології на Київщині виділить понад 2 млн грн на контейнери для сміття. Йдеться саме про роздільний збір побутових відходів, а самі контейнери планують розподілити між населеними пунктами області.

Своєю чергою, в КМДА планують цьогоріч створити значно більше пунктів прийому ялинок, що залишаться в киян після новорічних свят. При цьому, якщо раніше треба було спеціально їхати з деревцем до баз зеленого господарства, щоб здати його на переробку, то цього разу в різних районах міста буде створено уніфіковані майданчики, куди можна буде здати деревину, не затрачаючи зайвого часу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.