Щодо можливого розкрадання коштів на відновленні Київщини відкрито не одне кримінальне провадження з можливим покаранням до 12 років за ґратами
Підряднику, який відновлював висотки у Бучі загрожує до 12 років за ґратами, а інженеру з технагляду – до 5 років ув’язнення за завищення кошторису та неналежний нагляд за роботами. За даними Київської обласної прокуратури інженер з технічного нагляду погодив акт приймання виконаних робіт, завдяки чому будівельній компанії могли зайве перерахувати майже 1,2 млн бюджетних коштів. Про це повідомила Київська обласна прокуратура та Офіс генпрокурора 10 травня 2024 року.
За даними слідства, підрядник виконував роботи з відновлення житлових будинків, пошкоджених внаслідок збройної агресії Росії у Бучі.
«Він (підрядник - ред.) склав і видав офіційні документи із завищеними показниками вартості фактично виконаних робіт, використаних матеріалів та витрат. Інший підозрюваний не забезпечив належним чином технічний нагляд на об’єкті будівництва відповідно до вимог затвердженої проєктної документації та погодив акт приймання виконаних робіт», - йдеться в офіційному повідомленні.
На цій підставі товариству могли зайво перерахувати майже 1,2 млн грн бюджетних коштів. Через такі збитки підряднику загрожує до 12 років за ґратами, а інженеру з технагляду – до 5 років ув’язнення.
Згідно з даними проєкту Rebuildua, на момент деокупації у Бучі було пошкоджено 2 514 будівель, ще 185 будівель повністю зруйновано. Сукупні збитки оцінили у 5,2 млрд грн. Станом на кінець березня 2024 року в Бучі тривали роботи у 18 висотках, чим займалися 11 підрядних організацій.
Замовниками відновлення були одразу Бучанська міська рада, департамент регіонального розвитку Київської обласної державної адміністрації та Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Київській області. Ремонтувати були готові як ФОПи, та й будівельні компанії:
«Наприклад, більше 200 мільйонів гривень на відбудову в Бучі, в тому числі і на роботи на найвідомішій її вулиці – Вокзальній – без тендерів віддали одній родині з Рівненської області. Роботами тут займалися ФОП Сергій Цибульський, його син Дмитро та на той момент компанія його брата «Грілана», - йдеться у розслідуванні журналістів «Бігус інфо».
Цей перелік підрядників невичерпний, тому що ще у листопаді 2022 року Офіс Генпрокурора відкрив кримінальне провадження №42022000000001654. Слідчі підозрюють працівників департаменту регіонального розвитку Київської обласної державної адміністрації у розтраті коштів резервного фонду Кабміну. Вже були проведені обшуки у вже відомої нам фірми «Нідком», та вилучені печатки цієї компанії та фірми «Армабуд Проджект», «Відбудова», «Аліа Сант», «Сомерсет ГРУП».
Аналітики Бюро економічної безпеки у Київській області проаналізували близько трьох тисяч тендерних закупівель на загальну суму 32 млрд гривень та виявили порушення на 105 млн грн.
Основне порушення в згадуваних закупівлях – завищення цін на товари, роботи та послуги (у деяких випадках від 2 до 20 млн грн). Також інколи переможці тендерних закупівель фігурують в кримінальних провадженнях за статтею 191 КК України або заявлені у тендерній документації працівники виконують роботи одночасно на 10 і більше об’єктах.
З метою підвищення ефективності прийняття управлінських рішень та упередження неефективного використання бюджетних коштів організаторам торгів вже направлені рекомендації задля запобігання можливим зловживанням.
У КОВА додають, що вже визначено підрядні організації, з якими не будуть продовжувати договори на проведення відновлювальних робіт.
Інформатор писав, що кінотеатр у Вишневому не перебудовуватимуть під міськраду.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.