Врятувати Київміськбуд поки не вдається: банки відмовили у кредитах, бо немає застави

Банки, у тому числі державні, відповіли компанії, що кошти в кредит надати не зможуть: немає ані джерел для повернення боргів, ані для сплати відсотків, недостатньо й заставного майна

Київміськбуд проблеми фінансування пошук коштів банки
Голова правління й президент ХК "Київміськбуд" Василь Олійник каже, що перелік джерел, звідки компанія могла б брати фінансування, стрімко скорочується

Чергова спроба порятунку ХК "Київміськбуд" закінчилася невдачею. Перемовини компанії з банками про залучення кредитів на перезапуск будівництва у столиці закінчились нічим. Фінустанови вказують: в Київміськбуду немає джерел ані для повернення боргу, ані для сплати відсотків, а ще - нема адекватного заставного забезпечення.

Про хід перемовин розповів виданню Forbes голова правління, президент Київміськбуду Василь Олійник. Він каже, що компанія вже зверталась до двох приватних і трьох державних банків, втім, без особливих успіхів.

"Переговори з банками не дали результату через негативний фінансово-економічний стан компанії, відсутність гарантованих джерел повернення боргу і сплати відсотків, відсутність адекватного заставного забезпечення", – повідомив Олійник.

Банки були б готові надати кредит під гарантії з боку влади, каже президент ХК "Київміськбуд". Але місто не може надати гарантії за законодавством, а від уряду вони надаються для реалізації загальнодержавних програм або інвестпроєктів, які пройшли процедуру конкурентного відбору.

"Гроші, кажуть, є. Але клас ризиковості у нас високий. Банки хочуть не однократне, а дво- і трикратне забезпечення: тобто вартість майна у забезпеченні має бути втричі вища, ніж сума кредиту", – сказав Олійник.

Єдиним реальним шляхом для виходу Київміськбуду з кризи, каже Олійник, наразі залишається бюджетна підтримка. Компанія потребує майже 4 млрд грн на 2024-2025 роки для старту будівництва. Вона розраховує на докапіталізацію від акціонерів, основний з яких – територіальна громада міста Києва.

"Враховуючи воєнний стан, відсутність попиту, довіри до компанії, подорожчання матеріалів і послуг, з внутрішнього ресурсу, ми нічого не зможемо вкласти в обʼєкти для активної роботи. Старт на майданчиках можливий тільки із залучених коштів", – додав Олійник.

Портфель Київміськбуду складається з 24 житлових комплексів, роботи ведуться лише на шести з них, які мають високий ступінь готовності. Здебільшого це проєкти Укрбуду, які кілька років тому віддали Київміськбуду для добудови.

Спродати "зайві" квартири та стягнути заборгованості: де і як Київміськбуд шукав гроші

Нагадаємо, напочатку червня Інформатор писав про те, що Київміськбуд просив 2,28 млрд грн на порятунок. Тоді говорили про новий спосіб залучити додаткові кошти - збільшити статутний капітал "Київміськбуду" шляхом випуску нових акцій. Це, фактично, єдиний спосіб докапіталізувати компанію, бо більша частина її майна вже закладена у банках.

А напочатку квітня Інформатор повідомляв, що Київміськбуд просив "Сенс-банк" та Укргазбанк про мільярд гривень кредиту. Цікаво, що на той момент всередині компанії також заявили про додаткові джерела пошуку фінансування для добудови ЖК - це продаж квартир КП "Фінкомпанія Житлоінвест" під оренду з викупом, а також стягнення дебіторської заборгованості.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube