Київміськбуд попросив Сенс банк та Укргазбанк, які виставили на продаж, про мільярд гривень кредиту

Читать на русском

На сьогодні із шести віцепрезидентів та членів правління три звільнені за їхніми заявами. Це Едуард Шевчук – напрямок розвитку будівництва, та Аркадій Бондарев – відділ продажів та комерційний відділ.

Читать на русском
Київміськбуд, забудовник, будівництво, Олійник
Боргів по зарплаті та з податків у «Київміськбуду» немає

На сьогодні із шести віцепрезидентів та членів правління три звільнені за їхніми заявами. Це Едуард Шевчук – напрямок розвитку будівництва, та Аркадій Бондарев – відділ продажів та комерційний відділ.

Будівельна корпорація «Київміськбуд» визначила джерела, де шукатиме фінансування для добудови ЖК. Основні напрямки – це продаж готових квартир КП «Фінансовій компанії «Житлоінвест» під програму оренди з викупом, стягнення дебіторської заборгованості, кредит від одного з державних банків, продаж місту садочків, емісія акцій із залучення коштів до статутного капіталу та пряма державна підтримка. Горизонт планування 4 роки. У 2024 та 2025 роках планують залучити по 2 млрд грн та будувати ЖК порціями – по 5 об’єктів. Про це повідомив президент «Київміськбуду» Василь Олійник на засіданні комісії щодо діяльності компанії 28 березня 2024 року. 

Очільник холдингу визнав, що фінансова ситуація в компанії складна. Падіння продажів спостерігається на усьому ринку, а у випадку з «Київміськбудом» додалися ще й репутаційні втрати через зупинку робіт на об'єктах.

 

«Будівництво напряму залежить від фінансування. Нема продажів - нема можливості будувати, але, водночас, є обов'язкові платежі, як то оплата за оренду земельних ділянок, зарплата співробітників, оплата комунальних послуг, електроосвітлення та охорона будівельних майданчиків», - повідомив на зустрічі Василь Олійник.

З січня 2024 року, весь лютий і березень в компанії думали над тим, де знайти гроші, щоб запустити процес будівництва. Так з’явилися ймовірні джерела фінансування:

  • продаж квартир комунальному підприємству «Фінансовій компанії «Житлоінвест» під програму оренди з викупом (планують залучити близько 500 млн грн);
  • стягнення дебіторської заборгованості,
  • залучення кредиту від одного з державних банків,
  • продаж місту садочків, наявних на балансі підприємства. Їх будували до повномасштабної війни, тому зараз потрібно ще збудувати укриття (планують залучити з продажу 200-300 млн грн),
  • емісія акцій та залучення коштів до статутного капіталу (на залучення 1 млрд грн може знадобитися до 8 місяців);
  • пряма державна підтримка.

«Київміськбуд» подав заявки до Сенс банку та Укргазбанку, щоб отримати не менше мільярда гривень кредиту. Проте відомо, що держава планує продати ці фінустанови, тому на зустрічі запропонували подати заяви ще й до інших банків.

Будувати планують «порціями»

За словами Василя Олійника, угод купівлі-продажі, як джерела надходження коштів на сьогодні мало і коштів вистачає лише на стабілізаційні витрати. Він зазначив, що на підтримку роботи компанії в місяць потрібно до 10 млн грн.

Президент "Київміськбуду" Василь Олійник розраховує, що з отриманням фінансування роботи на об'єктах швидко розпочнуться.
Президент "Київміськбуду" Василь Олійник розраховує, що з отриманням фінансування роботи на об'єктах швидко розпочнуться.

 

До того ж ситуація із запуском роботи на всіх об’єктах виглядає патовою: квартири не купують, розстрочки не сплачують, тому що «Київміськбуд» не будує, тому що не купують і так циклічно. Тому у компанії вирішили рухатися поступово – визначаючи черговість побудови ЖК при наявності коштів.

«Є готовність виконавців стати до роботи практично на всіх об'єктах. При цьому є розуміння, що можливості обмежені. Тому ми визначаємо черговість, розвиваємо вихід на об'єкти на етапи. Один із наших сценаріїв: ми включили 5 об'єктів в детальний розгляд, далі знову 5 об'єктів, щоб не розпорошуватись на весь портфель. Концентруємо увагу на конкретизованих об'єктах, в яких є економіка процесу», - заявив президент «Київміськбуду».

В загальному плані, горизонт планування в компанії визначили в 4 роки. На цей та наступний роки «Київміськбуд» хоче залучити по 2 млрд грн.

«Ми запустимо один-два об'єкти, але після цього довіра не з'явиться. Ми це розуміємо. Тому на цей рік нам треба не менше двох мільярдів. Наступний рік приблизно така ж цифра. І це, в нашому розумінні, два роки роботи, щоб вийти на точку беззбитковості», - сказав Василь Олійник.

За його словами, дебіторська заборгованість «Київміськбуду» складає 205 млн грн, а кредиторська – 215 млн грн. До речі, боргів по зарплаті та з податків у «Київміськбуду» немає.

Кадрові зміни у «Київміськбуді»

На засіданні комісії стало відомо, що на сьогодні із шести віцепрезидентів та членів правління три звільнені за їхніми заявами. Однак правління має кворум та може приймати рішення.

Аркадій Бондарев (зліва) та Едуард Шевчук (справа) написали заяви на звільнення.
Аркадій Бондарев (зліва) та Едуард Шевчук (справа) написали заяви на звільнення.

 

«Це Шевчук і Бондарев. Шевчук – це напрямок розвитку будівництва, Бондарев – відділ продажів, комерційний відділ. В нас є вакансія головного бухгалтера. Головний бухгалтер звільнилася та її функції виконує заступник. Також сьогодні введено в штат, але на випробувальний термін, спеціаліста будівельного напрямку з пристойним досвідом роботи. Побачимо, наскільки людина оволодіє питаннями й зможе зайняти посаду Шевчука. Ви його всі знаєте», - проте на уточнююче питання, що це за людина, голова «Київміськбуду» не відповів.

На кінець розмови Василь Олійник зазначив, що є «три комплекси, які всередині себе мають кошти, щоб завершити роботи та передати об'єкт інвесторам».

«Це Подол град, Шевченківській і Гвардійський, - повідомив очільник «Київміськбуду». - Гвардійський не може присвоїти адресу комплексу, затормозилися ряд процесів, але там є продаж паркомісць, порядку 70. Продаж паркомісць надасть можливість добудувати цей комплекс. По Подол граду така ж ситуація. Щодо Шевченківського, то на сьогодні там 5 мільйонів сформовано на рахунках фонду фінансування будівництва, є величина для завершення і є величина невиплачених боргів».

Київміськбуду готові допомогти зі зведенням ЖК

Компанія «Інтергал-Буд» готова допомогти добудувати ЖК, якщо це буде комерційно вигідно. Про це комерційна директорка компанії Анна Лаєвська повідомила Forbes Ukraine у середу, 27 березня 2024 року. За її словами, «Інтеграл-Буд» має досвід добудови ЖК інших компаній. Один з таких прикладів – це комплекс Sky Avenue у Києві. 

«Ми викупили його ще на етапі, коли компанія («Укрбуд». – ред.) відчувала труднощі, але була живою», – заявила Лаєвська.

Відомо, що перший будинок цього проєкту добудовано, введено в експлуатацію та заселено. Наразі тривають роботи щодо другого будинку, та існують плани з виходу на будівництво третього.

«Інтергал-Буд» у 2021 році вів перемовини щодо добудови обʼєктів «Укрбуду». Але згодом відмовився через надвисокі ризики проєктів», - розповіла Лаєвська.

Інформатор писав, що Київміськбуд у суді захищає право будувати ЖК ART HOUSE.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.