На сьогодні із шести віцепрезидентів та членів правління три звільнені за їхніми заявами. Це Едуард Шевчук – напрямок розвитку будівництва, та Аркадій Бондарев – відділ продажів та комерційний відділ.
Будівельна корпорація «Київміськбуд» визначила джерела, де шукатиме фінансування для добудови ЖК. Основні напрямки – це продаж готових квартир КП «Фінансовій компанії «Житлоінвест» під програму оренди з викупом, стягнення дебіторської заборгованості, кредит від одного з державних банків, продаж місту садочків, емісія акцій із залучення коштів до статутного капіталу та пряма державна підтримка. Горизонт планування 4 роки. У 2024 та 2025 роках планують залучити по 2 млрд грн та будувати ЖК порціями – по 5 об’єктів. Про це повідомив президент «Київміськбуду» Василь Олійник на засіданні комісії щодо діяльності компанії 28 березня 2024 року.
Очільник холдингу визнав, що фінансова ситуація в компанії складна. Падіння продажів спостерігається на усьому ринку, а у випадку з «Київміськбудом» додалися ще й репутаційні втрати через зупинку робіт на об'єктах.
«Будівництво напряму залежить від фінансування. Нема продажів - нема можливості будувати, але, водночас, є обов'язкові платежі, як то оплата за оренду земельних ділянок, зарплата співробітників, оплата комунальних послуг, електроосвітлення та охорона будівельних майданчиків», - повідомив на зустрічі Василь Олійник.
З січня 2024 року, весь лютий і березень в компанії думали над тим, де знайти гроші, щоб запустити процес будівництва. Так з’явилися ймовірні джерела фінансування:
«Київміськбуд» подав заявки до Сенс банку та Укргазбанку, щоб отримати не менше мільярда гривень кредиту. Проте відомо, що держава планує продати ці фінустанови, тому на зустрічі запропонували подати заяви ще й до інших банків.
За словами Василя Олійника, угод купівлі-продажі, як джерела надходження коштів на сьогодні мало і коштів вистачає лише на стабілізаційні витрати. Він зазначив, що на підтримку роботи компанії в місяць потрібно до 10 млн грн.
До того ж ситуація із запуском роботи на всіх об’єктах виглядає патовою: квартири не купують, розстрочки не сплачують, тому що «Київміськбуд» не будує, тому що не купують і так циклічно. Тому у компанії вирішили рухатися поступово – визначаючи черговість побудови ЖК при наявності коштів.
«Є готовність виконавців стати до роботи практично на всіх об'єктах. При цьому є розуміння, що можливості обмежені. Тому ми визначаємо черговість, розвиваємо вихід на об'єкти на етапи. Один із наших сценаріїв: ми включили 5 об'єктів в детальний розгляд, далі знову 5 об'єктів, щоб не розпорошуватись на весь портфель. Концентруємо увагу на конкретизованих об'єктах, в яких є економіка процесу», - заявив президент «Київміськбуду».
В загальному плані, горизонт планування в компанії визначили в 4 роки. На цей та наступний роки «Київміськбуд» хоче залучити по 2 млрд грн.
«Ми запустимо один-два об'єкти, але після цього довіра не з'явиться. Ми це розуміємо. Тому на цей рік нам треба не менше двох мільярдів. Наступний рік приблизно така ж цифра. І це, в нашому розумінні, два роки роботи, щоб вийти на точку беззбитковості», - сказав Василь Олійник.
За його словами, дебіторська заборгованість «Київміськбуду» складає 205 млн грн, а кредиторська – 215 млн грн. До речі, боргів по зарплаті та з податків у «Київміськбуду» немає.
На засіданні комісії стало відомо, що на сьогодні із шести віцепрезидентів та членів правління три звільнені за їхніми заявами. Однак правління має кворум та може приймати рішення.
«Це Шевчук і Бондарев. Шевчук – це напрямок розвитку будівництва, Бондарев – відділ продажів, комерційний відділ. В нас є вакансія головного бухгалтера. Головний бухгалтер звільнилася та її функції виконує заступник. Також сьогодні введено в штат, але на випробувальний термін, спеціаліста будівельного напрямку з пристойним досвідом роботи. Побачимо, наскільки людина оволодіє питаннями й зможе зайняти посаду Шевчука. Ви його всі знаєте», - проте на уточнююче питання, що це за людина, голова «Київміськбуду» не відповів.
На кінець розмови Василь Олійник зазначив, що є «три комплекси, які всередині себе мають кошти, щоб завершити роботи та передати об'єкт інвесторам».
«Це Подол град, Шевченківській і Гвардійський, - повідомив очільник «Київміськбуду». - Гвардійський не може присвоїти адресу комплексу, затормозилися ряд процесів, але там є продаж паркомісць, порядку 70. Продаж паркомісць надасть можливість добудувати цей комплекс. По Подол граду така ж ситуація. Щодо Шевченківського, то на сьогодні там 5 мільйонів сформовано на рахунках фонду фінансування будівництва, є величина для завершення і є величина невиплачених боргів».
Компанія «Інтергал-Буд» готова допомогти добудувати ЖК, якщо це буде комерційно вигідно. Про це комерційна директорка компанії Анна Лаєвська повідомила Forbes Ukraine у середу, 27 березня 2024 року. За її словами, «Інтеграл-Буд» має досвід добудови ЖК інших компаній. Один з таких прикладів – це комплекс Sky Avenue у Києві.
«Ми викупили його ще на етапі, коли компанія («Укрбуд». – ред.) відчувала труднощі, але була живою», – заявила Лаєвська.
Відомо, що перший будинок цього проєкту добудовано, введено в експлуатацію та заселено. Наразі тривають роботи щодо другого будинку, та існують плани з виходу на будівництво третього.
«Інтергал-Буд» у 2021 році вів перемовини щодо добудови обʼєктів «Укрбуду». Але згодом відмовився через надвисокі ризики проєктів», - розповіла Лаєвська.
Інформатор писав, що Київміськбуд у суді захищає право будувати ЖК ART HOUSE.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.