В звичайній хрущовці такого не буде: як за півроку відремонтували елітний ЖК на Солом'янці, в який влучила російська ракета

Місцеві кажуть, що до відновлення доклалося місто з єВідновленням, забудовник, певні кошти були акумульовані в ОСББ, проте головний тягар взяли на себе самі мешканці ЖК, які домовилися: своє житло треба відбудовувати самотужки

Відновлення будинку на Солом'янці, постраждалого від удару ракети 24 червня 2023 року
Будинок рік тому і зараз: здається, що йдеться про якісь дві різні споруди

На вул. Митрополита Липківського у Солом'янському районі Києва повним ходом триває відновлення будинку, що постраждав від прямого влучання уламків російської ракети рівно рік тому. Тоді у ЖК "Династія" загинули 5 людей, ще 11 - постраждали. Проте трагічна історія має й щасливе продовження: мешканці будинку, ОСМД, забудовник та місто об'єдналися, щоб за рік завершити відновлення всієї споруди. І їм це вдалося.

Рік тому місто прокинулося під звуки вибухів ракети, що влучила у ЖК на Солом'янці
Рік тому місто прокинулося під звуки вибухів ракети, що влучила у ЖК на Солом'янці

Рік тому, 24 червня 2023-го, місто прокинулося під звуки вибухів. Російська ракета влучила прямісінько у 25-поверховий ЖК "Династія", зруйнувавши квартири з 16 по 19 поверхи, а ще на 6 поверхах спричинивши пошкодження. За кілька секунд потужний удар вивернув будівлю навиворіт, перетворивши преміальний ЖК на мішанину з бетону, арматури, дитячих іграшок та меблів.

Мешканців відселили, а будівлю законсервували і після досліджень почали відновлювати
Мешканців відселили, а будівлю законсервували і після досліджень почали відновлювати

Невдовзі основний корпус, у який стався "приліт", законсервували, а мешканців з нього - відселили. Жити всередині було небезпечно: горішні поверхи могли обвалитися. А у листопаді 2023-го фахівці провели обстеження будинку та склали фахову експертизу: він підлягає відновленню. Тоді почали кропітку роботу, вона полягала в фандрейзингу, простіше кажучи - зборі фінансів.

Ремонт бетонної "коробки" будинку вже завершено, тепер тривають оздоблювальні роботи, встановлення ліфтів тощо
Ремонт бетонної "коробки" будинку вже завершено, тепер тривають оздоблювальні роботи, встановлення ліфтів тощо

"Річ у тому, що будинок новий. Тут мешкають досить заможні люди, і це - єдина причина, з якої відновлення лише за півроку стало можливим. Деяку суму дало місто в рамках програми єВідновлення. Якусь суму акумулювало ОСББ, а ще, дуже допоміг забудовник. Але найбільше доклалися самі мешканці, що вирішили: це наше, це треба відновлювати. У звичайному будинку чи "хрущовці" такого єднання мешканців не буде", - каже Ніна Василівна (ім'я змінене), вахтерка у одному з під'їздів будинку.

Нині над постраждалим корпусом ЖК "Династія" нависає будівельний кран. Бетонну "коробку" будинку вже завершили відновлювати - усі конструкції стоять на місці. Зовні будівлі висять монтажні "люльки": робітники фарбують фасади і встановлюють утеплення.

Роботи на фасаді будинків проводять будівельники-висотники в люльках
Роботи на фасаді будинків проводять будівельники-висотники в люльках

Всередині, кажуть місцеві, також тривають роботи: встановлюють нові віконні, дверні блоки, роблять оздоблення у квартирах, монтують наново ліфти. Видно, що засклення не мають ще принаймні 7 поверхів. Усі мешканці наразі все ще відселені: в будинку є самі лише робітники. Вони кажуть, що будинок буде готовий у жовтні-листопаді, тоді мешканці зможуть повторно відсвяткувати новосілля.

Що стає з пасажирами фунікулеру під час знеструмлень та як у Києві святкували Трійцю

Нагадаємо, днями Інформатор зробив репортаж з київського фунікулеру, який стали частіше знеструмлювати. Про деякі такі випадки повідомляє КП "Київпастранс" у соцмережах, деякі - залишаються непоміченими. Проте пасажирам столичного транспорту на канатній тязі від цього не легше: вже було кілька випадків, коли вагони застрягали просто посередині маршруту, зависаючи над схилом. Ми ж розповіли про те, що робить у таких випадках персонал.

Також ми побували у кількох православних храмах столиці у неділю, 23 червня, коли українці відзначають свято П'ятидесятниці, або Святої Трійці. Це найбільше православне свято після Великодня та Різдва, а у храмах на Трійцю виконується одна з найурочистіших та найвеличніших служб у році: підлогу храму устеляють свіжоскошеною травою, ікони прикрашають гілками дерев.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube