В Кличка почали заспокоювати щодо Бессарабки, але військова адміністрація зупинила усі роботи

У історії з ремонтом центрального ринку Києва є цікавий поворот: після того, як КМДА зробила заяву про початок планових ремонтних робіт, військове керівництво міста прийняла рішення про зупинку будь-якого будівництва до з'ясування всіх обставин

Бессарабський ринок Київ ремонт КМДА Кличко
Ще ввечері у понеділок, 5 серпня, у КМДА пояснювали, мовляв, на Бессарабці усі роботи планові, але зранку у вівторок військове керівництво зупинило ремонт

Цікавий розвиток отримала історія з ремонтом на Бессарабському ринку. Спочатку у КМДА зробили заяву про те, що, мовляв, нічого особливого, там тривають роботи з організації частини внутрішнього простору ринку. Але вже за півдня військове керівництво міста ввело термінову заборону на будь-які роботи на Бессарабці.

В когось у КМДА почало нервово сіпатись око зранку у вівторок, 6 серпня 2024-го, після того, як Київська військова адміністрація призупинили всі роботи на Бессарабському ринку. Про таке рішення повідомив начальник КМВА - Сергій Попко. Зокрема, на офіційному Telegram-каналі КМВА він написав про видане доручення до КМДА:

  • Тимчасово призупинити усі види ремонтно-демонтажних робіт на Бессарабському ринку до достеменного встановлення хто, які саме роботи, за чиїм погодженням і під чиїм контролем здійснює на Бессарабському ринку;
  • ⁠Надати безперешкодний доступ громадськості до місця проведення робіт для уникнення маніпуляцій та прозорості висвітлення у ЗМІ.

В Кличка почали заспокоювати щодо Бессарабки, але військова адміністрація зупинила усі роботи 1

Цікаво, що, після того, як у понеділок з'явилися публікації про незрозуміло ким санкціонований ремонт на Бессарабському ринку, історичній архітектурній пам'ятці, "цивільна" влада Києва відреагувала на це екстреною заспокійливою публікацією про "роботи з організації частини внутрішнього простору та відновлення торгових рядів". Текст опублікували аж о 22:08, відтак, донести до громадськості інформацію було для КМДА важливим завданням.

"Розмов про реконструкцію або перебудову приміщення ринку бути не може, адже це пам’ятка архітектури. Наше завдання і надалі зберігати ринок. Як його історію, так і функціонал. Він має бути привабливим магнітом для киян і гостей міста, а також бути прибутковим, щоб мати змогу утримувати приміщення в належному стані", – процитував портал КМВА Валентина Мондриївсього, заступника міського голови столиці.

Також у публікації була відсилка до "активістів та блогерів", мовляв, не варто "маніпулювати реконструкцією" - ще у 2013 році було затверджене розпорядження КМДА, яке передбачає розробку проєкту реставрації будівлі ринку, без зміни його функціоналу. Це - явно натяк на допис пам'яткоохоронця Дмитра Перова, який першим помітив незрозумілі роботи на Бессарабському ринку і написав про них у Facebook. Проте після того, як будь-які роботи були зупинені розпорядженням очільника військової влади у Києві Сергія Попка, закрадається підозра про те, що до "організації частини внутрішнього простору" треба придивитися прискіпливіше.

Ремонт на Бессарабці та ревіталізація Житнього - що відбувається з комунальними ринками Києва

Нагадаємо, напередодні Інформатор написав про те, що у будівлі Бессарабського ринку почалися будівельні роботи. У центрі торгівельної зали лежать купи будівельного сміття. А під одним з виходів, зачинених, із написом "Вітаємо вас на Бессарабському ринку!" - мішки, ймовірно, з ще більшою кількістю сміття, чи рештками будівельних конструкцій ринку.

Також ми писали, що днями у КМДА відбулося перше засідання робочої групи з питання ревіталізації Житнього ринку. Розмовляли про важливість історичної ролі об'єкта та безпеку для відвідувачів. З гарних новин: нині ніхто вже не розглядає можливість передачі ринку в приватну власність, чи довгострокову оренду. А от питання про те, як буде виглядати Житній в майбутньому, поки лишається риторичним - як саме вдихати нове життя в будівлю і де брати кошти, незрозуміло самій міській владі. Так само й про те, як Києву заробляти на ринку в майбутньому.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube