На Бессарабському ринку почалися будівельні роботи - пам'яткоохоронці пишуть про нову цинічну провокацію

На світлинах з ринку видно, що у центрі торгівельної зали лежать купи будівельного сміття, а біля одного з виходів викладено мішки, ймовірно, з ще більшою кількістю сміття, чи рештками будівельних конструкцій ринку

Бессарабський ринок Київ реконструкція
В кутку під одним із виходів лежать білі мішки, ймовірний вміст яких - цегла чи інші залишки будівельних конструкцій ринку. Фото: Facebook Дмитра Перова

У будівлі Бессарабського ринку почалися будівельні роботи. У центрі торгівельної зали лежать купи будівельного сміття. А під одним з виходів, зачинених, із написом "Вітаємо вас на Бессарабському ринку!" - мішки, ймовірно, з ще більшою кількістю сміття, чи рештками будівельних конструкцій ринку.

Світлини, на яких явно видно сліди будівельних робіт, у понеділок, 5 серпня, виклав у Facebook відомий київський пам'яткоохоронець Дмитро Перов. Він зазначив, що про ведення робіт дізнався від підписників, які прислали фотографії. Також на ведення будівельних робіт вказує захисна тканина, якою затягнуті вікна споруди.

"Робочі кажуть, що буде "реконструкція", але ніде ніяких вивісок нема. Будівля 1912 р., архітектор Генріх-Юліан Ґай. Будинок - памʼятка архітектури, тут дозволена виключно реставрація. Віталій Кличко, знов цинічна провокація?" - зазначив Перов у дописі.

Вікна, що тягнуться вздовж стелі, затягнуті будівельною захисною тканиною. Фото: Facebook Дмитра Перова
Вікна, що тягнуться вздовж стелі, затягнуті будівельною захисною тканиною. Фото: Facebook Дмитра Перова

Будівля ринку площею 896 кв.м була побудована у стилі раціональний модерн на гроші відомого цукрозаводчика Лазаря Бродського. Проєкт здійснював архітектор Михайло Боброусов, скульптурне оздоблення виконали учні українського скульптора Федора Балавенського з Київського художнього училища. Дві башточки, що акцентують лівий і правий фланги будови, розташовані там не лише для краси та пропорційної необхідності: в одній з них розмістили бак для води, в іншій — компресор для технічних потреб ринку.

Цікаво, що торгівля на площі велася задовго до побудови критого ринку, тут же збиралося чимало кримінальних елементів, т.зв. босяків тощо, що промишляли грабунком. Після зведення ринку торгівля стала більш контрольованою і безпечною. У 1960 роки ринок пережив реконструкцію, але її провели дбайливо, і до наших днів Бессарабський дожив, зберігшись майже без змін.

"Цинічна провокація": у Києві знесли садибу Зеленських, а Мінкульт дав їй статус пам'ятки "посмертно"

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що спроба захисту громадою Києва ще однієї історичної будівлі кінця ХІХ ст. зазнала поразки. Ввечері 19 липня будівельники знесли садибу Зеленських 1890 року побудови у середмісті столиці. Це відома будівля, про неї не раз писав Інформатор та інші ЗМІ, пам'яткоохоронці не раз мітингували з вимогою надати їй охоронний статус, створювали петиції - а зважаючи на назву, зверталися по захист навіть до президента. Жоден з цих заходів не був результативним: садиби на вул. Кониського, 22 не стало.

Також ми розповідали, що садиба Зеленських стала пам'яткою архітектури, буквально, "посмертно". Міністерство культури та інформаційної політики у вівторок, 23 липня визнало садибу Зеленських ХІХ століття у Києві пам'яткою. Своєю чергою, Департамент охорони культурної спадщини КМДА зобов'язаний тепер внести будівлю до Переліку пам'яток Києва. На жаль, це сталося лише після того, як садибу було зруйновано. Своєю чергою, міський голова Віталій Кличко назвав знесення будівлі "цинічною провокацією".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube