Після мандрівок петиції департаментами КМДА міський голова уклав відповідь: задовольнити пропозицію містян заважають правила дорожнього руху, безпекові питання та інтенсивність роботи транспорту
Петиція про вшанування пам’яті полеглих захисників у Києві, яка швидко набрала необхідну для розгляду кількість голосів, отримала від міської влади досить ухильну відповідь. Кияни пропонували щоранку, за хвилину до загальноукраїнської Хвилини мовчання, вмикати голосове пояснення на гучномовці - про те, що треба робити під час Хвилини мовчання. Такий саме запис транслювати у метро та загалом у громадському транспорті, які мають зупиняти на цей час. Головна вимога - аби люди та життя міста зупинялося на цю мить. Проте стати прикладом для всіх інших міст та показати, як треба вшановувати українських військових, у Києва не вийде.
В офіційній відповіді на петицію за підписом Віталія Кличка йдеться про те, що в столиці проводиться і так достатня “низка заходів” щодо вшанування загиблих військових. Зокрема лунання метронома про загальнонаціональну хвилину мовчання в етерах радіостанції "Київ FM" та телекомпанії "Київ", проведення Хвилини мовчання у закладах освіти під час офіційних та робочих заходів, що організовуються та під час офіційних та робочих заходів Київської міської ради та КМДА. У планах - проведення “інформаційно-освітніх та виховних заходів патріотичного спрямування” у закладах освіти в цьому навчальному році. Щодо зупинки транспорту - завуальована відповідь “ні”.
“З огляду на безпекові питання, інтенсивність транспортного руху в столиці та вимоги, встановлені Правилами дорожнього руху, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306, запропоноване в петиції щоденне зупинення руху громадського транспорту потребує додаткового вивчення”, - йдеться у відповіді.
Виконання інших вимог, про які йдеться у петиції, обіцяють запровадити. Серед них, наприклад, залучення суб’єктів господарювання, зокрема розповсюджувачів реклами до проведення Хвилини мовчання шляхом демонстрації відповідної інформації на рекламних площах. До того ж у Київраді нарешті збираються вивчити, як працює територіальна автоматизована система централізованого оповіщення. Та чи можна використати її для транслювання звукових або тестових повідомлень. Окреме завдання, з яким належить розібратися - впровадження системи трансляції звукових оголошень про Хвилину мовчання у громадському транспорті.
Як писав Інформатор, до Київради подали проєкт рішення про влаштування у Києві загальноміської Хвилини мовчання, його автор - депутат Київради від фракції "Голос", військовослужбовець Вадим Васильчук. Базово усі пропозиції депутата ідентичні з тими, що біли висловлені у петиції, за виключенням однієї: Васильчук пропонує не зупиняти роботу міського метрополітену та електрички на час Хвилини мовчання, аби не збивати графік курсування міського електротранспорту.
Також ми писали про відозву від нардепа Мар'яна Заблоцького з вимогою до столичної влади встановити у Києві пам’ятник затятому антикомуністу Рональду Рейгану. Відомо, що 40-й президент США зробив чимало для того, аби перемогти "імперію зла", СРСР. Монумент на його честь пропонують встановити на місці пам’ятника Ватутіну, Леніну чи Щорсу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.